Dům v temnotách

Joseph Conlan

Robert J. Wilson

Kostýmy:

Sara Markowitz

Myšlenka dobrá, ale konec to zničil. Námět byl fajn, říkal jsem si, že mít peníze, udělám něco podobného. Koupím starý dům s tajemnou historií a budu si ho piplat a opravovat, do toho nějaké archeologické nálezy a dochové dávných předků. To má něco do sebe, ale posledních 20 minut filmu mi utvrdilo, proč je snímek řazen mezi podprůměrné filmy. Na tři hvězdy hodně přivírám oko.(22.7.2010)

• Tuax

Mohlo to být horší, ale taky výrazně lepší. Film není prakticky vůbec děsivý, atmosféra nic moc a víc než jak horor to je prostě drama. Výkony herců a hlavně ústřední postavy jsou tak špatné, že to kazí jakýkoliv požitek z filmu. Nehledě na to, že scénář má docela fatální nedostatky. Podle závěru je možné, že ty věci, které nedávaly smysl byly účelové. Dalo by se to tak brát, kdyby byly předány divákovi s větší sebejistotou a ne takhle, kdy to vždy působí jako chyba. Pár zajímavých nájezdů kamery zde bylo, i pár pěkně zabraných scén, ale jako celek je to dost ubíjející. Lepší režisér by z toho dostal mnohem více. Takhle je to film, aspoň jeho větší část, o odhalování minulosti starého domu a jeho vlastníků, které jen tak někoho nenadchne díky formě zpracování. 3/10(8.11.2011)

• drankeryth

Pozorne som sledoval tento film a dostal som prekvapivy zaver. Uz moje samotne hodnotenie filmu tomu nasvedcuje, ci je tento film dobry, alebo zly. Sem tam to vyzeralo na sposob nejakej ducharciny, ale dej sa neskor nejako utapal na jednom mieste a nevedel sa nejako pohnut dopredu, akoby na polceste zamrzol a nie urobit prvy krok dopredu. Ako vidim, zas sa uspesne podarilo prelozit film do uplne ineho vyznamu, ako to znie v originalnom zneni:)(7.8.2011)

• eraserhead666

Jako ne zas tak špatný příběh s mysteriózním oparem a zajímavým historickým pozadím, odehrávající se na velice hezkém místě by to ještě šlo, navzdory nepochopitelným skokům a postupům ve scénáři, které nedokáže obhájit, ospravedlnit a vysvětlit ani závěrečná pointa. Jako horror je to velice slabé, až takřka nicotné. Horrorových scén je tu hodně málo a ty masivnější z nich jsou z pro mne nepochopitelného důvodu dost podivně ustřiženy, useknuty v nejlepším. Celému filmu pak do zad zákeřně bodá kudlu závěrečná pointa, která je, v souvislosti s předchozím dějem, dost nezvládnutá a logicky děravá jak sítko na nudle. Ale Skeet Ulrich je výborný!!!(6.8.2012)

• Petulka88

Nejnudnější strašidelný dům v historii filmu. To, že má tenhle horor relativně slušné obsazení, přichází naprosto vniveč, protože se filmaři rozhodli, že diváka prostě unudí k smrti. Opravdu tady se absolutně NIC neděje. A když se náhodou začne i něco dít, je to tak zoufale nezajímavé, že to NIC předtím bylo snesitelnější. Asi i tvůrci věděli, že nedokážou natočit jediný zajímavý záběr, protože do té nicoty film zabředá víc a víc. Navíc jsem vlastně za celých 90 minut absolutně nepochopil o čem to celé je. Když k tomu přidáte ještě sračkoidní finále, je nad slunce jasné, že tenhle film je naprostá ztráta času.(8.4.2011)