poster

Dům v temnotách

 • USA

  For Sale by Owner

Drama / Horor / Thriller

USA, 2009, 94 min

Scénář:

Scott Cooper

Kamera:

Bill Roe

Hudba:

Joseph Conlan

Producenti:

Robert J. Wilson

Kostýmy:

Sara Markowitz
(další profese)
 • Deratizer
  **

  Film není nudný, ale nějak jsem nepobral souvislosti, respektive jsem film nepochopil. Hlavní hrdina měl prostě schízu a tak působil i celý děj filmu na diváka, který ke konci nepochopí o co tam vlastně opravdu šlo. Celou dobu si člověk myslí, že se v domě stalo něco hrozného, že jde o duchařinu, kde na konci dojde k logickému rozuzlení, jak to v duchařinách bývá, ale tady to skončí tak, že hrdina má ve skutečnosti schízu ležící kdesi ve špitálu v posteli, čili to co divák vidí a hrdina prožívá ve filmu se skutečně nestalo, je to jen v jeho hlavě, vidí věci které neexistují a vysvětlení, proč vidí zrovna ty a ty věci kolem domu, jakou to má spojitost s minulostí domu, proč viděl ke konci svého otce vraždit, nález křížku, černoch atd, to jaksi ve filmu není nakonec nijak vysvětleno. Čili když se to vezme tak, že ta schíza v jeho hlavě tak nějak sloužila jako pravdivá vize o skutečnosti, tak se to dá takto vzít, ale vysvětlení toho všeho co se v těch jeho vidinách odehrává, prostě chybí, žádné souvislosti, film je uzavřen bez podrobného logického vyústění, kde by divák celý ten mišmaš na který se celý film koukal, pochopil. Dějove prostě nevysvětlený film. Možná že ani sám tvůrce nevěděl jak to vysvětlit, tak z hrdiny nakonec udělal schizofrenika, kterému se toto všecko jen zdálo. A jakmile se hrdina probudil, čímž skončil sen, tak skončil i nedokončený příběh, takže k vysvětlení fantasijního snu, což byl vlastně celý film, prostě dojít ani nemohlo. Podle všeho měl hrdina jasnovidecké schopnosti ve snu, spojené s nesmyslnými fantasiemi díky schíze a lidi co znal ze špitálu, si prostě dosadil do svýho příběhu ve snu, který byl prostě jeden velký úlet. Jednoduše, část jeho snu byla pravda a část nesmysl jeho druhého já díky Schizofrenii.(11.4.2011)

 • drankeryth
  *

  Pozorne som sledoval tento film a dostal som prekvapivy zaver. Uz moje samotne hodnotenie filmu tomu nasvedcuje, ci je tento film dobry, alebo zly. Sem tam to vyzeralo na sposob nejakej ducharciny, ale dej sa neskor nejako utapal na jednom mieste a nevedel sa nejako pohnut dopredu, akoby na polceste zamrzol a nie urobit prvy krok dopredu. Ako vidim, zas sa uspesne podarilo prelozit film do uplne ineho vyznamu, ako to znie v originalnom zneni:)(7.8.2011)

 • honajz
  odpad!

  Tak zmatený film bez slušného vysvětlení jsem dlouho neviděl. Buď je to tak sofistikované, že lidé s IQ pod 170 to nemají šanci pochopit, nebo prostě blbé. Neuvěřitelně pitomé jednání postav, herecké přehrávání a nemohoucnost, z nichž čišelo, jak ti herci absolutně netuší, co mají hrát, nesmyslné střihy, vynechané části děje a potom ten zcela nesmyslný konec... Jako že jeho výmysly prolínají skutečnou realitu? http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/dum-v-temnotach.html(29.5.2010)

 • Hanussen
  **

  U tohoto filmu jsem pořád čekal na nějaké rozuzlení, které se (překvapivě) nedostavilo. Respektive dostavilo, ale bylo to takové: "nacpali jsme do toho co nejvíc konspirací a strašení ale už nemáme prachy na další hodinu filmu, tak to radši skončíme takhle". BACHA SPOILER: Radši si pusťte Prokletý ostrov, stejný konec, ale ten příběh... :) BACHA SPOILER(13.10.2010)

 • Petulka88
  *

  Nejnudnější strašidelný dům v historii filmu. To, že má tenhle horor relativně slušné obsazení, přichází naprosto vniveč, protože se filmaři rozhodli, že diváka prostě unudí k smrti. Opravdu tady se absolutně NIC neděje. A když se náhodou začne i něco dít, je to tak zoufale nezajímavé, že to NIC předtím bylo snesitelnější. Asi i tvůrci věděli, že nedokážou natočit jediný zajímavý záběr, protože do té nicoty film zabředá víc a víc. Navíc jsem vlastně za celých 90 minut absolutně nepochopil o čem to celé je. Když k tomu přidáte ještě sračkoidní finále, je nad slunce jasné, že tenhle film je naprostá ztráta času.(8.4.2011)