poster

Dům v temnotách

 • USA

  For Sale by Owner

Drama / Horor / Thriller

USA, 2009, 94 min

Scénář:

Scott Cooper

Kamera:

Bill Roe

Hudba:

Joseph Conlan

Producenti:

Robert J. Wilson

Kostýmy:

Sara Markowitz
(další profese)
 • Morholt
  **

  Zmiňovat se v souvislosti s touhle nudou o Vymítači, Rosemary a Šestém smyslu chce hodně velkou dávku drzosti a ještě větší porci fantazie. Vlastně se jedná o ohrané klišé se strašidelným domem, v němž hlavní hrdina hledá svoje kořeny. Žádnou nadstavbu, která by film vyzdvihla ze škatulky klišé prokletých staveb nečekejte. A stejně tak nečekejte napětí či nějakou tu lekačku. Snad až na jeden moment. No a "překvapivý" konec to zazdil úplně. Trochu nahoru to tahají herci a ten nádech záhady ztracené kolonie, ale celkově se jedná o bídu. 30%(8.7.2014)

 • Lion438
  ***

  Myšlenka dobrá, ale konec to zničil. Námět byl fajn, říkal jsem si, že mít peníze, udělám něco podobného. Koupím starý dům s tajemnou historií a budu si ho piplat a opravovat, do toho nějaké archeologické nálezy a dochové dávných předků. To má něco do sebe, ale posledních 20 minut filmu mi utvrdilo, proč je snímek řazen mezi podprůměrné filmy. Na tři hvězdy hodně přivírám oko.(22.7.2010)

 • Deratizer
  **

  Film není nudný, ale nějak jsem nepobral souvislosti, respektive jsem film nepochopil. Hlavní hrdina měl prostě schízu a tak působil i celý děj filmu na diváka, který ke konci nepochopí o co tam vlastně opravdu šlo. Celou dobu si člověk myslí, že se v domě stalo něco hrozného, že jde o duchařinu, kde na konci dojde k logickému rozuzlení, jak to v duchařinách bývá, ale tady to skončí tak, že hrdina má ve skutečnosti schízu ležící kdesi ve špitálu v posteli, čili to co divák vidí a hrdina prožívá ve filmu se skutečně nestalo, je to jen v jeho hlavě, vidí věci které neexistují a vysvětlení, proč vidí zrovna ty a ty věci kolem domu, jakou to má spojitost s minulostí domu, proč viděl ke konci svého otce vraždit, nález křížku, černoch atd, to jaksi ve filmu není nakonec nijak vysvětleno. Čili když se to vezme tak, že ta schíza v jeho hlavě tak nějak sloužila jako pravdivá vize o skutečnosti, tak se to dá takto vzít, ale vysvětlení toho všeho co se v těch jeho vidinách odehrává, prostě chybí, žádné souvislosti, film je uzavřen bez podrobného logického vyústění, kde by divák celý ten mišmaš na který se celý film koukal, pochopil. Dějove prostě nevysvětlený film. Možná že ani sám tvůrce nevěděl jak to vysvětlit, tak z hrdiny nakonec udělal schizofrenika, kterému se toto všecko jen zdálo. A jakmile se hrdina probudil, čímž skončil sen, tak skončil i nedokončený příběh, takže k vysvětlení fantasijního snu, což byl vlastně celý film, prostě dojít ani nemohlo. Podle všeho měl hrdina jasnovidecké schopnosti ve snu, spojené s nesmyslnými fantasiemi díky schíze a lidi co znal ze špitálu, si prostě dosadil do svýho příběhu ve snu, který byl prostě jeden velký úlet. Jednoduše, část jeho snu byla pravda a část nesmysl jeho druhého já díky Schizofrenii.(11.4.2011)

 • Petulka88
  *

  Nejnudnější strašidelný dům v historii filmu. To, že má tenhle horor relativně slušné obsazení, přichází naprosto vniveč, protože se filmaři rozhodli, že diváka prostě unudí k smrti. Opravdu tady se absolutně NIC neděje. A když se náhodou začne i něco dít, je to tak zoufale nezajímavé, že to NIC předtím bylo snesitelnější. Asi i tvůrci věděli, že nedokážou natočit jediný zajímavý záběr, protože do té nicoty film zabředá víc a víc. Navíc jsem vlastně za celých 90 minut absolutně nepochopil o čem to celé je. Když k tomu přidáte ještě sračkoidní finále, je nad slunce jasné, že tenhle film je naprostá ztráta času.(8.4.2011)

 • drankeryth
  *

  Pozorne som sledoval tento film a dostal som prekvapivy zaver. Uz moje samotne hodnotenie filmu tomu nasvedcuje, ci je tento film dobry, alebo zly. Sem tam to vyzeralo na sposob nejakej ducharciny, ale dej sa neskor nejako utapal na jednom mieste a nevedel sa nejako pohnut dopredu, akoby na polceste zamrzol a nie urobit prvy krok dopredu. Ako vidim, zas sa uspesne podarilo prelozit film do uplne ineho vyznamu, ako to znie v originalnom zneni:)(7.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace