Vetřelci dávnověku - Série 3 (2011) (série)

Vetřelci a zlá místa (S03E10)

(epizoda)
  • USA Aliens and Evil Places
Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, 2011, 44 min

Robert Clotworthy (vypravěč)

LuiCJ

Epizóda, ktorá hovorí o možných spojitostiach medzi mimozemskými bytosťami a “zlými” miestami. Ale čo sú teda “zlé” miesta? Ide o časti sveta, v ktorých sa diali (dejú) záhadné veci, sú hlasené podivné pozorovanie a hlavne sú zahalené rúškom tajomstva. Áno, takéto miesta určite existujú a je ich veľa. No v tomto filme mi to príde akoby skutočne za všetko mohli mimozemšťania. Ako jedno z takýchto miest uvádzajú japonský les Aokigahara v blízkosti hory Fudžisan. Je pravda, že mnoho ľudí si berie v tomto “samovražednom” lese život, no či Fudžisan je akousi “nebeskou” bránou (odvolávajú sa na staré japonské povesti), asi nie. Príde mi to až príliš špekulatívne na to akými chabými dôkazmi tieto teórie podkladajú. Spomínaný bol tiež Zánik Ďatlovovej výpravy v roku 1959. Keďže doteraz sa nepodarilo vysvetliť čo sa stalo, pokojne to môže byť niečo s mimozemskými bytosťami. Teórii je mnoho. S dávnymi astronautmi má mať súvislosť aj takzvaná Black Mountain (Kalkajaka) v Austrálii. Áno, domorodé legendy hovoria o rôznych lietajúcich hadoch a ešte ďalších podivných javoch, ktoré môžu mať mimozemský pôvod, no v epizóde je príliš málo presvedčivých dôkazov. Jakutsko a jeho Údolie smrti boli tiež témov dohadov, ku ktorým sa pripojil aj český záhadolog a cestovateľ Ivan Mackerle. Majú sa tam nachádzať akési podivné “kotly”, ktoré podľa všetkého majú mať mimozemský pôvod. Neviem. Je dôležité hľadať pravdu. Netreba sa však nechať zmiasť. Na vec sa treba pozrieť z viacerých uhlov pohľadu. A určite nie za všetko môžu mimozemšťania. ()