Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 194 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(261)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

Recenze uživatele Terva k tomuto seriálu (1)

Vetřelci dávnověku (2009)

Možná bych upozornil na nepřesný překlad v Českém jazyce. Nejedná se o Vetřelce dávnověků, ale o Mimozemšťané dávnověků. ....................PRVNÍ ŘADA....................DŮKAZ : CITÁT - Po delší době nedává ani náhoda smysl........ Puma Punku (Bolívie) perfektně popírá logiku. Jde o jasný důkaz mimozemského vlivu ? Teorie Pyramidy a energie je šílená a dokonalá zároveň. NÁVŠTĚVNÍCI : Roswell 1947. CITÁT - Podle průzkumů veřejného mínění věří více než polovina lidí na světě, že nás mimozemšťané navštívili v minulosti, nebo že nás stále navštěvují. Začínám věřit tvrzení, že my lidé, jsme vlastně taky mimozemšťani. POSLÁNÍ : Kdo byli ? Proč přišli ? Co po sobě zanechali ? Kam odešli ? Vrátí se ? Adam (Adamu) jako první zlatokop - bomba. Být křesťanem dostanu infarkt. Sakra, moje teorie, že lidé jsou virus planety dostává pevnější tvary. Zajímavost : V tomto příběhu je použit obal z filmu Znamení od Manoje Night Shyamalana, a to v části o kruzích v obilí. Také se zde mluví o třinácti lebkách z křišťálu a o datumu 21.12.2012. Jsou zmíněny i Hvězdné války George Lucase a jeho smrtící Temný Měsíc. BLÍZKÁ SETKÁNÍ : Nové Mexiko 16. července 1965. Den, kdy byla Země "napadena" ničivou zbraní, vyrobenou lidmi. Od prvních zbraní, přes první pozorování UFO až po první únosy. Jsme připraveni na návrat našich stvořitelů ? NÁVRAT : CITÁT - Ten den, kdy vyjde na jevo, že ve Vesmíru nejsme sami, zavládne chaos a vše se rozpadne........ V tomto příběhu lze vidět přední strany obalů k filmům Blízká setkání třetího druhu, Disktrict 9 nebo Akta X Fight the Future. Okolo 70 minuty tohoto dokumentu (The Return) je dokonce připomenut film Stevena Spielbergera E.T. Mimozemšťan. Na obrazovce se na chvilku ukáže nápis E.T. Phone Home a to jako narážka na prohlášení Vatikánu o možnosti mimozemských civilizací. REKAPITULACE : První díl nazvaný Důkazy měl velice stupňující se napětí a dal příběhu vysokou laťku. Je tedy jasné, že další části celku se pak už jen vezou dolu. Celkem však dávám za pět. Mám totiž velký sklon těmto teoriím věřit a fandím jim. CITÁT - Kdo vlastně jsme ?....... ....................DRUHÁ ŘADA ..................... DÍL PRVNÍ - ZÁHADNÁ MÍSTA: CITÁT - Zóna ticha, Brána Bohů a Bermudský trojúhelník........... DÍL DRUHÝ - BOHOVÉ A MIMOZEMŠŤANÉ: CITÁT - Naši předkové považovali mimozemšťany za Bohy........... DÍL TŘETÍ - PODVODNÍ SVĚTY: CITÁT - Jenom ve Středozemním moři známe na 200 potopených měst.......... DÍL ČTVRTÝ - PODZEMNÍ MIMOZEMŠŤANÉ: CITÁT - Indiáni věří, že vystoupili z podzemí do našeho světa..........V tomto díle můžeme vidět ukázky z knihy Julese Verna Cesta do středu Země a tvůrci tvrdí, že toto dobrodružství je reálné. DÍL PÁTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A TŘETÍ ŘÍŠE: CITÁT - Německo mělo technologicky nejvyspělejší armádu světa. Je zde spojeno jméno Adolfa Hitlera s cestováním v čase. Mrazivé. DÍL ŠESTÝ - MIMOZEMSKÉ TECHNOLOGIE: CITÁT - V minulosti jsme cosi "ztratili" a teď to "hledáme"........... DÍL SEDM - ANDĚLÉ A MIMOZEMŠŤANI: CITÁT - 70% Američanů věří na existenci andělů......... DÍL OSM - NEVYSVĚTLITELNÉ STAVBY: CITÁT - Jak to tenkrát mohl někdo postavit?.........A k čemu ty stavby vlastně slouží?.......... DÍL DEVÁTÝ - MIMOZEMŠTÍ NIČITELÉ: CITÁT - Mimozemšťané, kteří nás stvořili, mají schopnost a touhu udržovat nás znesvářené.........V historii se neustále opakují stejné vzorce stále dokola. V tomto devátém příběhu je opět zmíněna civilizace Anunaki, pocházející z dvanácté planety naší Sluneční soustavy, nazvané NIBIRU. DÍL DESÁTÝ - KONTAKT: CITÁT - Čekal jsem, že na tom talíři bude napsánu USAF, ale byly na něj jen Egyptské znaky........... .....................TŘETÍ ŘADA .................... DÍL PRVNÍ - MIMOZEMŠŤANÉ A DIVOKÝ ZÁPAD: CITÁT - Na příběhu může být zrno pravdy.......... V tomto prvním díle třetí řady jsou použity záběry z filmu Kovbojové a vetřelci. DÍL DRUHÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A MONSTRA: CITÁT - Dávná linie modifikovaných příšer.......... V tomto příběhu je zmíněna civilizace pocházející z legendární planety nazvané Nibiru (viz můj profil) DÍL TŘETÍ - MIMOZEMŠŤANÉ A POSVÁTNÁ MÍSTA: CITÁT - Ježíš jako mimozemšťan a jeho na nebevstoupení........... Překvapilo mě, že muslimové opravdu uctívají meteorit vsazený ve stavbě zvané Kába. DÍL ČTVRTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A CHRÁMY ZE ZLATA: CITÁT - Přiletěli mimozemšťané na naši planetu těžit zlato?........... DÍL PÁTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A TAJEMNÉ RITUÁLY: CITÁT - Opakování rituálů nám umožňuje znovu vstoupit do světa Bohů........... DÍL ŠESTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A STAROVĚCÍ STAVITELÉ: CITÁT - V té době žádné diamantové nástroje neexistovaly, proto museli použít mimozemskou techniku............ DÍL SEDMÝ - MIMOZEMSKÉ NÁKAZY A EPIDEMIE: CITÁT - Do roka, po událostech ve Fatimě, zemřelo 50 000 000 lidí.............. DÍL OSMÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A ZTRACENÉ SVĚTY: CITÁT - Myslíme si, že Májští kněží jsou potomci mimozemšťanů........ DÍL DEVÁTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A NIČIVÉ ZBRANĚ: CITÁT - Laserové zbraně středověku - odpovědi máme před sebou v dávných mýtech a příbězích.......... DÍL DESÁTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A ZLÁ MÍSTA: CITÁT - Údolí smrti, Les sebevrahů nebo Hora zla - místa plné negativní energie.......... DÍL JEDENÁCTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A AMERIČTÍ ZAKLADATELÉ: CITÁT - Jakou roli mají mimozemšťané při zakládání Amerických států?............. DÍL DVANÁCTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A STVOŘITEL ČLOVĚKA: CITÁT - Lidé na tuhle Planetu nepatří........... DÍL TŘINÁCTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A KRVAVÉ KULTY: CITÁT - Je to vesmírná loď nebo Bůh? Jde jen o pojmy......... Tohle je hodně mrazivý díl o masových vrazích. DÍL ČTRNÁCTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ A TAJNÝ KÓD: CITÁT - Existuje duše Planety "Platon"............. DÍL PATNÁCTÝ - MIMOZEMŠTÍ BOHOVÉ A HRDINOVÉ: CITÁT - ......a zjistil, že díky tomuto prstenu se stal neviditelný............ ....................ČTVRTÁ ŘADA....................DÍL PRVNÍ: MAYSKÉ SPIKNUTÍ - CITÁT - Určení času je životně důležité.......... DÍL DRUHÝ: PROROCTVÍ DNE ZKÁZY - CITÁT - Galaktické uspořádání, které spustí lavinu katastrof.......... DÍL TŘETÍ: ŠEDIVÝ MIMOZEMŠŤANÉ - CITÁT - Musí to být mimozemšťan, lidem se to nepodobalo.......... DÍL PÁTÝ: SPOJENÍ S NASA - CITÁT - 20.7.1969 - Je to malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo........... DÍL ŠESTÝ: YETY - CITÁT - Chtěl stvořit monstrum.......... DÍL SEDMÝ: DA-VINCIHO SPIKNUTÍ - CITÁT - Geniální mozek, jaký kdy svět poznal......... DÍL OSMÝ: CESTOVATELÉ V ČASE - CITÁT - Vesmír a čas jsou to samé........ Jedno z nejlepších a nejzajímavějších témat tohoto obsáhlého seriálu. CITÁT - Anu - Naki Mravenec - Přítel............ DÍL DEVÁTÝ: MIMOZEMŠŤANÉ A DINOSAUŘI - CITÁT - Je možné, že dinosauři nebyli vyhubeni, ale vyhlazeni?.............. DÍL DESÁTÝ: TAJEMSTVÍ PUMA PUNKU - CITÁT - Stavba o které se dá říci, že je mimozemská.......... ....................PÁTÁ ŘADA....................DÍL PRVNÍ: TAJEMSTVÍ PYRAMID - CITÁT - Jakoby všichni ti dávní stavitelé chodili do stejné školy.......... DÍL DRUHÝ: MIMOZEMŠŤANÉ A ŠPIONI - CITÁT - Jsme boží stvoření a ve Vesmíru jsme sami.......... DÍL TŘETÍ: MIMOZEMSKÉ ELEKTRÁRNY - CITÁT - Vzhledem k úrovni jejich života, neměli tyhle technologie vůbec znát........... DÍL ČTVRTÝ: CÍL ORION - CITÁT - M42 - Místo, kde se rodí hvězdy......... DÍL PÁTÝ: EINSTEINŮV FAKTOR - CITÁT - E=mc²........... DÍL ŠESTÝ: TAJEMSTVÍ HROBEK - CITÁT - Smrt je znamení, že se dostala do další fáze existence......... DÍL SEDMÝ: PROROCI A PROROCTVÍ - CITÁT - V každém čase a věku existují lidé, kteří vidí budoucnost.......... DÍL OSMÝ: FENOMÉN NASCA - CITÁT - 800 čar, 70 zvířat a více než 100 geometrických obrazců a to vše viditelné jen z letadla, balonu nebo kosmické lodi..........V tomto díle se objevuje fenomén kruhů v obilí. DÍL DEVÁTÝ: PODIVNÉ ÚNOSY - CITÁT - Příběh o setkání a únosech mimozemšťany je starý jako lidstvo samo.......... DÍL DESÁTÝ: VON DÄNIKENŮV ODKAZ - CITÁT - Erich von Däniken je pro některé hrdina, pro jiné kacíř.......... A jak on sám tvrdí: Lidé jsou jen hybridní bytosti dávné mimozemské rasy. DÍL JEDENÁCTÝ: BOHOVÉ VIKINGŮ - CITÁT - Vikingové měli první formu jakési demokracie.......... Dostali se do Severní Ameriky o 500 let dříve než Kolumbus. Bůh Odin dal lidem, mimo jiné, medovinu - to byl správný BŮH. DÍL DVANÁCTÝ: MONOLITICKÉ STAVBY - CITÁT - Stonehenge a Avebury jsou jen zlomkem monolitických staveb celého světa................................ŠESTÁ ŘADA....................DÍL PRVNÍ: SÍLA TROJICE - CITÁT - V dějinách lidstva mělo číslo 3 vždy obrovský význam.......... DÍL DRUHÝ: KŘÍŠŤÁLOVÉ LEBKY - CITÁT - Lebky jsou obrovské úložiště informací a jsou pro lidstvo velice důležité.......... Legenda říká, že jen třináct jich je pravých a mají kouzelnou moc. DÍL TŘETÍ: BOŽSTVO ANUNNAKI - CITÁT - Příběhy o bozích, kteří sestupují z nebe aby stvořili lidstvo jsou v každém náboženství........... Zde je opět zmíněna dvanáctá planety naší Sluneční soustavy a to Nibiru. Nibiru znovu přiletí v roce 2900. DÍL ČTVRTÝ: KOUZLA BOHŮ - CITÁT - Jeptiška, které se zdál erotický sen, se ráno probudila s vědomím, že je těhotná. A tak se narodil i Artuš....... Měl v tom prsty čaroděj (nohu) Merlin? DÍL PÁTÝ: SATANSKÉ SPIKNUTÍ - CITÁT - Exorcizmus považuje i církev za kontroverzní............ Ale kdo věří v Boha musí věřit i v Satana. Satan byl anděl. DÍL ŠESTÝ: MIMOZEMSKÉ OPERACE - CITÁT - Implantáty............ DÍL SEDMÝ: CÍSAŘOVÉ, KRÁLOVÉ A FARAONI - CITÁT - Tito lidé postavili kamenné objekty, které létaly na obloze............ DÍL OSMÝ: TAJEMNÉ POZŮSTATKY - CITÁT - Král, který takovou relikvii vlastnil, mohl spravedlivě panovat a v jeho království vládl klid a mír............Klonování dávných králů. V tomto díle je konečně také zmíněna Česká republika a to v souvislosti z Vltavíny a jejich obrovskou mocí. DÍL DEVÁTÝ - VETŘELCI A ZAKÁZANÉ OSTROVY - CITÁT - Mají vetřelci pod mořskou hladinou nějaké základny? DÍL DESÁTÝ - VETŘELCI A ZTRACENÁ ARCHA - CITÁT - Deset přikázání a jedna archa úmluvy.......... V tomto díle můžeme vidět plakát k filmu Stevena Spielberga Dobyvatelé ztracené archy s Harrisonem Fordem v hlavní roli. DÍL JEDENÁCTÝ - VETŘELCI A TAJEMNÉ HORY - CITÁT - Každá hora má vlastního ducha............. DÍL DVANÁCTÝ - VETŘELCI A HVĚZDNÉ BRÁNY - CITÁT - Vesmír je nekonečný a tak existuje nekonečné množství možností............ DÍL TŘINÁCTÝ - MIMOZEMŠŤANÉ V AMERICE - CITÁT - V USA máme spousty příběhů o mimozemšťanech a UFO. Tento díl je celý věnovaný Americkým vetřelcům. DÍL ČTRNÁCTÝ: ŠAMANI - CITÁT - Co to znamená být šaman? Umění vstupovat do jiných sfér a přinášet léky, rady a vize budoucnosti...........Šamana si povolávají sami duchové. DÍL PATNÁCTÝ: VETŘELCI A HMYZ - Tohle je nejhorší díl ze všech, je hodně přehnaný. Jakobi už tvůrci ztráceli dech a chytají se stébla. DÍL ŠESTNÁCTÝ: MIMOZEMŠTÍ KŘÍŽENCI - CITÁT - Přišli mimozemšťané na Zemi, aby se s lidmi pářili?..............DÍL SEDMNÁCT - HVĚZDNÉ DĚTI - CITÁT - Jsou doslova superinteligentní............ DÍL OSMNÁCT - POKLADY BOHŮ - CITÁT - Bohové z Olympu jsou mimozemšťané........... DÍL DEVATENÁCT - MIMOZEMŠŤANÉ A RUDÁ PLANETA - CITÁT - Podle této teorie jsme vlastně Marťani.......... .......SEDMÁ ŘADA........... DÍL PRVNÍ: JEŠTĚŘI - CITÁT - Příběhy o ještěřích lidech známe z celého světa.......... DÍL DRUHÝ: EXPERIMENT TESLA - CITÁT - Tesla tvrdil, že komunikuje z mimozemšťany............Toto je nejzajímavější díl. DÍL TŘETÍ: BOŽSKÁ ČÁSTICE - CITÁT - Říká se jí "Klíč k Vesmíru"........... DÍL ČTVRTÝ: SETKÁNÍ S MIMOZEMŠŤANY - CITÁT - Možná to nebyl křesťanský symbol, ale jen letadlo proti slunci......... DÍL PÁTÝ: VETŘELCI A SUPERHRDINOVÉ - CITÁT - Ty máš svaly, já mám čáry........(pokračování příště) () (méně) (více)