poster

Amreeka (festivalový název)

 • Česko

  Zkažené státy americké

  (festivalový název)
 • USA

  Amreeka

 • Slovensko

  Amreeka

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Amreeka

Drama

USA / Kanada, 2009, 96 min

Režie:

Cherien Dabis

Scénář:

Cherien Dabis

Střih:

Keith Reamer

Scénografie:

Aidan Leroux
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BoncheR
  ****

  rozhodne to bolo zaujímavé...:) niečo....iné...:D(20.5.2011)

 • jhrasko
  ****

  Amreeka si vzala to najlepšie z The Visitora a to najhoršie z Gran Torina. Je láskavá a vtipná, pokiaľ sa venuje vzťahom v rodine, akonáhle mieri vyššie a rieši xenofóbiu a iné fó-bi-e, je schématická a predvídateľná. Každopádne, Nisreen Faour čoby Muna je tou najrozkošnejšou XXL-kou roka !!(11.4.2010)

 • emma53
  ***

  Moc sympatická a milá Muna v podání Nisreen Faour a jestli to byla její první role, tak klobouk dolů. Jinak to žádná procházka růžovým sadem opravdu není a poprat se s tím, že sny se většinou neslučují s realitou, je někdy dost těžké. Tématicky je takových filmů opravdu hodně a tady to na mě působilo až příliš tendenčně, což trochu pokazilo jinak můj celkem dobrý dojem.(20.10.2015)

 • hygienik
  ***

  Typická festivalová jednohubka, ktorá pri prvom dojme poteší diváka svižnými dialógmi a exotickou arabčinou, ale s postupom času sa znej vykľuje veľké klišé postavené na popieraní celej mozaiky malých klišé. Tým pádom rýchlo vyšumí z (mojej) pamäti.(6.4.2011)

 • slunicko2
  ****

  Atraktivně a vtipně natočený velmi lidský příběh Palestinky, která emigruje do USA. 1) Filmový debut třiatřicetileté velmi půvabné otevřeně lesbické režisérky Cherien Dabisové čerpá z vlastních zkušeností. Cherien se narodila jordánské matce a palestinskému otci v Omaze. Jako čtrnáctiletá zažila denní výhružky smrtí během války v Zálivu (1990 - 1991). Její otec - lékař - ztratil většinu svých pacientů. Tajná služba vyšetřovala ve škole fámu, že Cherienina 17tiletá sestra chystá atentát na Bushe. 2) Příběh je natočen s vtipným nadhledem, zcela mu chybí křečovitá dramatičnost, tak typická pro podobné náměty. Hlavní hrdinka, žena středních let Muna z Bethlemu, bere život bez předsudků. 3) Leitmotivem snímku je lidskost, neokázalá, obyčejná, nenápadná. Právě touto hřejivou lidskou účastí si postupně Muna získá své okolí. A právě toto člověčenství je darem, který film divákovi nabízí.(7.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace