Amreeka

(festivalový název)
  • Česko Zkažené státy americké (festivalový název) (více)
Trailer

Současný civilní příběh o palestinské křesťanské emigrantce, která se přestěhuje se svým synem do Illinois v době, kdy USA právě začínají druhou válku proti Iráku, a poznává na vlastní kůži, jaké je to být znovu v zemi, kde nerozlišují arabskou a muslimskou minoritu. Tragikomický pohled z arabské strany o ženě s velkým tělem i velkým srdcem. (LuckyK)

Trailer

sepp

Ja to reknu takhle: techto filmu jsem uz videl takove spousty, vsechny se stejnym poselstvim a vsechny stejne a - ano - naivni. Takhle proste svet nefunguje. Jo a mimochodem, kdyz hlavni hrdinka vypravi, ze sachy pochazej od arabu, myli se. Pochazi od Irancu, resp. z oblasti mezi Iranem a Indii. Achjo.. ()

Dzeyna

Řekla bych, že je to celkem o ničem. Podle mě má tenhle snímek vyvolat lítost vůči palestincům, nebo dokonce vůči menšinám, což mi přijde ubohé a pod úrovní. Nebylo to zas až tak hrozné, ale dalo se to udělat zábavnějším a zajímavějším stylem. A hlavní hrdinka by si to měla trochu urovnat v hlavě a uvědomit si, že se každý netočí kolem ní a arabů. ()

bart_

Nejspíš ten nejvíce autentický portrét o despektu imigrantů v USA, která je zároveň autentickou satirou reflektující neliberální poměr američanů vůči ostatním přistěhovaleckým národnostem. Amíci zde nejsou prezentovaní přes deziluzivní růžové brýle, ale jsou směšně vystižení jako patriotismem zfanatizovaný arogantní hovada beze špetky tolerance, kteří na imigraci konzervativně hledí jako na parazitování JůEsEj - ačkoliv sami amíci jsou v podstatě przniteli vykořistěné domoviny původních obyvatel, co si budem - a přesto snímek neevokuje dojem hyperkritické mravní agitky - a nejen proto tuhle hidden gem dramedy o strastech a radostech jedněch optimistických Palestinců musím maximálně cenit.... Verdikt: 8,6 zahraničních zaměstnanců v McDonaldu z 10 [#WEAREONE] ()

Niktorius

Výborně napsaná i zrežírovaná dramedie, která svou lehkostí a nadhledem přináší závan svěžího větru mezi snímky s imigranskou a antixenofóbní tematikou, které občas mívají nemilé tendence sklouzávat k přehnanému dramatizování a tezovitosti. Už si ani nevzpomínám, kdy naposled jsem viděl film s takovým "feel-good" nábojem jako má právě Amreeka. Snímek tedy nelze všemi deseti doporučit jen jedincům, jímž se hladivý filmový optimismus příčí a pak také samozřejmě těm, co za podobnými díly vidí nějaké ty konspirace multi-kulti pseudohumanistů :) 90% ()

emma53

Moc sympatická a milá Muna v podání Nisreen Faour a jestli to byla její první role, tak klobouk dolů. Jinak to žádná procházka růžovým sadem opravdu není a poprat se s tím, že sny se většinou neslučují s realitou, je někdy dost těžké. Tématicky je takových filmů opravdu hodně a tady to na mě působilo až příliš tendenčně, což trochu pokazilo jinak můj celkem dobrý dojem. ()