Písečná smrt (TV film)

Guy Lalande

Kostýmy:

Simonetta Mariano
  • JohnMiller

Na céčkový Eco horror primerane dobré. Aj keď herci ako zvyčajne nestáli za veľa kostýmy a zbrane boli prekvapivo uveriteľné. Strieľalo as dokonca zo slepých nábojov žiadny plameň z hlavne nebol pridaný cez PC efekt to som v týchto lacných brakoch ešte nevidel. Dokonca aj gigantické prehistorické dážďovky boli pekne spracované. Slabšie boli akurát napísané postavy. Každý sa chcel obetovať za každú cenu.(1.6.2013)

• SeanLSD

Možno keby sa tam nemotal ten prerastený ogloj chorchoj, stratený ďaleko od domova, mohla to byť celkom slušná komorná dráma o parte vojakov stratených v teroristickom zázemí, hlboko na území Talibanu. Takto však z toho zostal iba film o obrovských červoch bez obrovských červov, ktorý sa nechytá na jedinú scénu starého dobrého CHVENIA.(23.6.2013)

• Standic1

Kdyby to bylo alespoň příběhově zajímavé nebo přinejmenším průměrně zvládnuté, tak bych fakt, že efekty byly hrozné vůbec neřešil. Takhle se ale nedalo soustředit na nic jiného, takže v konečné fázi to dopadá tak, že tento film je nudný a naprosto bez nápadů a hroznými triky. Jedinou hvězdičku dávám za docela sympatické herce.(31.12.2010)

• TERRORDROME

Hneď po prvej sekunde som zistil že je to televízny film a rozmýšľal či má zmysel to vôbec pozerať. Zvedavosť však nedala, čo keby sa z toho nejakým zázrakom vykľulo niečo zaujímavé. Predsa len, americký vojaci proti talibancom a obrovským červom, to nemusí byť úplne márne. No, žiadny zázrak sa nekoná, je to len ďalší lacný rádobyhoror s digitálnymi potvorami ktoré prebudil zo stáročného spánku výbuch granátu. Treba však povedať že červy samotné nevyzerajú zle, len záberov kde ich vidieť je véééľmi málo. Väčšinu filmu sledujeme vojakov ako niekam utekajú či lezú podzemím a dokonca sa snažia o čosi ako hlášky, ale vzhľadom na nízky rozpočet už nezostali lóve na nič iné než trápne silácke hlody. Okrem toho ešte občas zažijú nejakú tú prestrelku so santusákmi v turbanoch ktorí tu suplujú talibancov. Rutinná televízna chobotovina.(21.4.2012)

• zolo23

Mal to byť akčný-vojnový-horor s obrovitánskym prehistorickým červom a namiesto toho sa mi zdalo, že pozerám na telenovelu s komediálnymi prvkami. Toto malo byť americké špeciálne komando na misii v Afganistane? To keď tam berú takýchto týpkov, tak zbohom americká armáda... A keď sa jeden vojak doslova rozplakal nad tým, že mu Talibanci ukradli peňaženku s fotkami svojich dcér..nezdržal som sa smiechu a údivu nad kvalitou scenáristu a hlavne režiséra. Apropo Megačerv.. Nakrútiť jednu scénu s "hlavným predstaviteľom" a nakopírovať ju do jednotlivých scén je ukážka toho ako ušetriť na rozpočte filmu. Tlieskam. Jedna hviezda za celkom slušný filter..:)(8.4.2011)