Láska na jednu noc

One Night Stand

Láska na jednu noc

Drama / Romantický

USA, 1997, 102 min

toto je môj najobľúbenejší film, videl som ho veľakrát, ani neviem prečo, som nežný romantik a život je pomaranč. Rád si zapálim cigošku, keď som s krásnymi ženami. Viem, že aj so mnou sa ešte niekedy osud zahrá tak, ako tuto s Charliem a napriek tomu, že milujem svoju ženu, nebudem zas môcť inak, iba proste stráviť noc s krásnou Nastassjou, teším sa na to(28.2.2014)

One Night Stand, ve kterém funguje téměř všechno. Přímo ukázkové jiskření mezi Nastasjou a Wesleym, což mě samozřejmě o sto procent víc překvapilo u obvyklé lehce tupého bijce Snipese. Pomáhají i uvěřitelně hrající MacLachlan a Downey, byť v jeho případě se zdá být role téměř "ložená" - i přesto mě dostal. Půvabná Ming-Na (u jejíhož dabingu nemůžete neslyšet Rachel z Přátel :) a zajímavé interiéry doplňují dobrý dojem, vadily mi ale zdlouhavé "psychoanalytické" pauzy v dialozích a roztahaný konec. Přesto za opravdu něžný kontrast ústřední dvojice dávám lehce romanticky rozechvělých 70 % - a vidět tohle ve dvou, možná by to bylo i na pět hvězdiček :)(14.11.2008)

Celkem dobrý film se zajímavou tématikou a výbornými herci, jen trochu pokulhává na samotném podání, chvílemi se děj kapku táhne, ale skvělé herecké výkony a jímavé scény s Charliem v nemocnici můj dojem z filmu napravily. Bylo příjemné vidět Snipese i v jiném filmu než akčním, navíc po boku krásné bělošky Nastassje Kinski. Neuvěřitelný výkon předvedl Robert Downey jr., který si mne naprosto získal a dojmul chvílemi až k slzám při scénách v nemocnici. Je škoda že nedostal ve filmu více prostoru, myslím, že tím by film hodně získal na kvalitě. V celku za film 3*, ale přidám 1* navíc za Roberta a jeho skvěle zahranou postavu Charlieho. :-)(9.12.2013)

Velice netradiční a vyjímečný filmový počin. Takových snímků, se opravdu moc nevidí. Již hned na začátku mě zaujal prolog na kameru, od Wesleyho. Hned poté, se objevují úvodní titulky a rozehrává se, neskutečně zajímavý děj. Film, měl rozhodně v době svého uvedení, vysoké ambice. A vlastně se ani nedivím. Tématika flirtu dvou zadaných lidí, spojená s umírajícím přítelem na AIDS, jest unikát. Vše navíc, skvěle doplňuje vhodná hudba a perfektní střih, jenž mě z celého snímku, asi nejvíce nadchnul. Jediné, co filmu, chybí, nebo chybělo, k většímu ohlasu a úspěchu u kritiků, je, že se film v některých pasáží, hodně vláčí a táhne. To je i důvod, proč třeba nedám ****. Nicméně, snímek je to dobrý. Opravdu je. Dobře se to sleduje. Dialogy jsou dobře napsané a zajímavě pospojené. Není to rozhodně pop-corn film. Spíše, to chce se na něj naladit, a třebas jej, sledovat ve dvojici, se svou partnerkou. Tím, rozhodně nic nezkazíte. Wesley a Nastassja se k sobě perfektně hodili. Ta jiskra, lze dostatečně cítit. Vyjímečný výkon předvedl Robert Downey Jr. Scény v nemocnici, jsou brilantně natočeny a nasnímany. Dokážou v divákovi probudit slzy a zároveň popřemýšlet, nad životem, jeho smyslem a prožití. Kyle MacLachlan svým charismatem a civilním projevem, dokonale doplnil, hvězdné obsazení, tohoto filmu. Resumé jest takové -- film něčím specifickým, dokáže přitáhnout. Interiérové scény jsou skvělě odtočené. Herci hrajou dobře. Všichni. Děj je ambiciózní, dialogy propracované, hudba výtečná. Jenom škoda, že to není ucelené. Toť vše. Láska na jednu noc, se dá, jenom doporučit.(6.4.2012)

• Martin741

Treti film, ktorym sa Kyle MacLachlan zosupol z A-ckovych vod do B-ckovych bol One Night Stand. Ono zaciatkom 90. rokov mal dobre rozbehnutu karieru vdaka filmom ako bol Stone-ov The Doors 1991 a Lynchov film mestecko Twin Peaks. Potom v polke 90. rokov prisli hrozy ako Showgirls 1995 a The Trigger Effect 1996 /oba prepadaky/, to vsak uz bolo s MacLachlanom nahnute, no a definitivnym klincom do rakvy bol film One Night Stand- opat financny prepadak. Reziser Mike Figgis /Leaving Las Vegas a Vnitrni zalezitosti/ odviedol prisernu robotu, tolko nudy a vaty vo filme dostalo malokedy priestor. Ked si odmyslim MacLachlana, ani ostatni herci sa 2x nepredviedli, teda hlavne Wesley Snipes, Julian Sands /Warlock/, Nastasja Kinski a ani Rober Downey jr. /Takovi Normalni Zabijaci/. Herecke vykony ziadne alebo priserne, pribeh je umelina a ledva drzi pohromade, proste pre mna len Figgisov prazdny pseudoart a nuda. 5 %(26.4.2015)