Komentáře uživatelů k filmu (1 001)

• Djoker

Hardy je cool jako vždy a Venom stylově hláškuje, ale jinak se Sony moc nevytáhlo. Divák natěšený na digitální bordel si hodně počká. Když dvacet minut před koncem najely titulky, musel jsem se smát. Samozřejmě ještě přišla obligátní scéna mezi titulky o ničem a dokonce i ochutnávka z animovaného Spider-Mana.(7.4.2019)

Tom Hardy či už v úlohe novinára Eddieho Brocka alebo v prevtelení mimozemšťana Venoma podáva skvelý výkon a vďaka nemu ma Venom bavil od začiatku do konca (aj keď som záverečnú scénu po titulkoch nepochopila..). Viac ako priemerná Marvelovka s dobre nakreslenými a urobenými trikmi s viacerými prvoplánovými, ale vtipnými komentármi.... Okrem šepkajúceho Venoma v hlave Eddieho ma bavili mnohé akčné scény. Bohužiaľ casting tohoto filmu nefungoval... Keby v tejto Marvelovke nehral Tom Hardy dala by som určite o jednu hviezdu menej. Michelle Williams ma prekvapila svojím umelým účesom, umelými perami a botoxovým čelom už vo filme "Som sexy". A bohužiaľ aj v tomto filme bola ako keby z umelej hmoty. Záporák Carlton Drake hraný Rizom Ahmedom na mňa vôbec nezapôsobil, jeho hnev sa prejavil iba keď sa ho zhostil kreslený mimozemšťan. Som rada, že mimozemšťan Venom nezabil svojho hostiteľa a že film má otvorený koniec, čo umožňuje aby nás Venom znova navštívil. Len dúfam, že v pokračovaní Venom 2, bude mať Venom a Eddie lásku aj nepriateľa, ktorí ma viac chytia za srdce.(24.10.2018)

• Pavlo

Marvel sklamanie roka. Uz trailer nasvedcoval, ze nieco nie je v poriadku a film to len potvrdil. To co malo byt nove, inovativne v Marvel svete (napr. ako Deadpool, ktory je hlavne pre dospelych a plny cierneho humoru) bolo brutalne vykastrovane a naservirovane pre teenagerov. Opat peniaze vyhrali nad 'zdravym' rozumom. Po zhliadnuti som nadobudol dojem ze snad polovica scen chyba,vsetkemu dali rychly spad az to bolo velakrat nezmyselne. Nedali vobec priestor vykresleniu postav a tym uveritelnost ich motivov a cinov. Vsetky su nejake moc ploche a tzv. badguy bol v podstate uz od zaciatku goodguy - wtf? Michelle nedostala tiez vela priestoru a jej poker face skoro v kazdej scene posobi ako velke sklamanie, kedze ide o kvalitnu herecku (hrala v tomto vobec dobrovolne? :) ). Tommy dostal najviac priestoru, ale ani to nestaci. Proste to beriem ako konzervativny/nevydareny prvy diel a verim (tak napr. ako u Captain America) ze dvojka bude bombova a na jednotku si nebudeme musiet ani spomenut.(25.10.2018)

Postava Venom vznikla na konci 80-tych rokov v komiksoch Marvel a ihneď si získala priazeň fanúšikov po celom svete. Filmári sa usilovali natočiť o tomto brutálnom mimozemšťanovi už pekných pár rokov, ak nerátam nepodarenú verziu hrajúcu vo filme Spider-Man 3. Nakoniec sa na natočenie sólovky podujal Ruben Fleischer, režisér úspešného Zombielandu. Hlavným hrdinom tohto počinu je Eddie Brock (Tom Hardy), impulzívny novinár, ktorý koná bezhlavo a nebojí sa ničoho. Kvôli jeho povahe stratí prácu, snúbenicu a strechu nad hlavou. Po stratách sa stretne s mimozemským symbiotom – Venomom a s nevôľou sa spojí s ním. Tento mimozemský organizmus má výbušnejšiu a agresívnejšiu povahu ako Eddie. Lenže okrem boja s netvorom musí Eddie čeliť väčšej hrozbe, a ňou je mladý vedec Carlton Drake (Riz Ahmed), ktorý chce vypustiť symbiotov na planétu Zem. Je iba na dvoch odlišných hrdinov, aby ho zastavili skôr než bude neskoro. Ja osobne som nespokojný s celou dejovou líniou z niekoľkých dôvodov. Po prvé, chýba tam zmysluplná logika a vysvetlenie konania postáv. Za druhé, akčné scény nie sú zapamätateľné, čo platí aj pri záverečnom súboji medzi hrdinom a zloduchom, presnejšie medzi „digitálnymi machuľami“. Nakoniec, filmári sa báli rozšíriť brutalitu Venoma, čo by pomohlo tejto snímke. Najväčším pozitívom filmu je chémia medzi Venomom a Eddiem, ktorí majú dobré hlášky. Z hercov najviac chválim Hardyho za stvárnenie dvoch hlavných aktérov, ktorých dokázal dobre odlíšiť. Herec Riz Ahmed sa usiloval zahrať charizmatického záporáka, avšak vedľajšie postavy, najmä herečky Michelle Williamsová a Jenny Slateová, podávajú slabé výkony. Hudba od Ludwiga Görransona nemá zapamätateľné motívy a špeciálne efekty nie sú v správnej forme. Tie by sa skôr hodili pre počítačové hry. Venom zlyhal ako komiksový film, ktorému chýba ucelený príbeh, nespútaná akcia, prepracovanejšie postavy a lepšie efekty. Ak obľubujete samotného herca Hardyho alebo drsný humor, tento film je pre vás správnou šálkou kávy. Príbeh: 4/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 5/10, Špeciálne efekty: 4/10, Celkovo: 5/10.(28.10.2018)

Nedokážu tomuhle obluˇákovi fandit, ale některý hlášky se povedli. Některé nelogičnosti, přiznávám viděla jsem v horší kvalitě. Je tedy kvalita obrazu tak stěžejní? Protože příběh se zdá průměrný. Taková akční oddechovka na neděli.(28.10.2018)

Tri len preto, že z toho išlo vytrieskať oveľa viac...(31.10.2018)

No, pro me to zachranoval muj oblibenec Tom Hardy, radoby vtipne hlasky Venoma a pomerne hezky upraveny studiovy hlas. Tim bych to asi uzavrel. Hadam ze ten kdo miluje spidermany, wonderwoman,cpt. America a podobne veci z toho bude nadsenej. Ale uznavam ze prijemnejsi nez vetsina ,,marvellovek”. Prvni polovina filmu uplne o nicem.(31.10.2018)

Byla to sranda. A protože jsem to nečekala, o to větší mi to udělalo radost!(11.11.2018)

Skvelá optimálna rola pre Hardyho. Michelle mi naopak vadila, už sa na niečo takéto nehodí (resp. začína nehodiť?) naviac mala príšerný minisukňový outfit... Scenár neni nič moc a ani réžia. Niekto schopnejší by vyťažil z tohto námetu oveľa viac. Takže dohora to ťahá najmä Hardy plus samotný "námet" - Venom (jeho CGI spracovanie je dobré - veľká (...) pekná (svojím temným spôsobom) obluda ((: . PS: dobre to vystihla Katie Walsh, "writing for the Chicago Tribune, gave the film 2.5 out of 4 stars and said, "It's a mess, but wow, is it ever a fun, fascinating mess. Those are always so much more thrilling than any of the formulaic superhero movies that parade through multiplexes all year." - pretože je to temné (: (neznášam spajdrmena)(26.11.2018)

funny.., dobreee. original. to sa dnes rata(26.11.2018)

Moc, moc, mooooc pěkné :-D Není nad to představit si skoro neomezené možnosti pomocí jiné entity. Vtipné scénky, napětí, akce, postě vše v jednom pro scifi a akční nadšence... a samozřejmě i beznadějné romantiky >:-D(27.11.2018)

Nic proti Hardymu ale nějak se mi do tohoto filmu vůbec nehodil, jinak to zahrál dobře. Jednoduchý scénář jaký jsem u těchto Marvelovských filmů čekal. Hardy v roli novináře, on ze svojí fasádou se tam jednoduše nehodil a navíc mě fascinuje jak tihle novináři bydlí v nějaké zapadlé díře, naproti němu soused metalák s umaštěnými vlasy a na ulici bordel a plno košťat, tak jestli má režisér představu o tom že novináři bydlí někde ve squatu tak nechci vidět jak to vypadá u něho doma. Já jsem se nenudil rozhodně, plno akce, rádoby snaha o vtipy tam byla ale je tam plno nesmyslů který nelezou dohromady s příběhem. Když Venom nebo prostě ta rozbředlá kaše co se lepí na každé lejno, může zemřít v těle hostitele, když zemře hostitel zemře i on, proč sakra nevyskočí z těla ven, vždyť on může žít mimo tělo hostitele a jak vlastně ten hostitel zemře když ho pořád Venom oživuje. Za mě to nějak nepřekvapilo a ani nijak nezklamalo, prostě očekávaná porce efektů, akce, místy dobré načasování z hudbou a za tohle vlastně dávám 3*.(28.11.2018)

Dost slabý scénář a chabá režie. Hlavní hrdina je odpadlík a hlavní padouch je bohatý šílenec, co chce změnit svět k obrazu svému. Celý film doprovázejí neustálé klišé hlášky, až to bolí, a hláškující hrdina během akčních scén je teda už jen třešnička na odfláknutém dortu. Dokonce cameo Stana Lee je to nejmíň nápadité, co jsem zatím viděl. Pro nenáročné diváky to ale určitě bude fajn oddechovka.(28.11.2018)

• Thug_Leo

Thriller / Horor ? Spíše digitální komedie bez krve a solidního příběhu. BTW: Michelle Williams je přitažlivá v jakém vesmíru?(29.11.2018)

Další naprosto průměrnej komiks, Venom je hezkej, ale v dnešní době už je to málo. Akce taková nějaká divná bez originálního nápadu. Hardy to trochu zlepšuje, ale blbýmu scénáři už ani sám Ódin nepomůže.(2.12.2018)

Marvelovky mám rád, je to taková náhrada za alkohol, kuřivo, trávu, koks atd. Mám rád tento doping pro slabé. Mám rád filmy přístupné do 10 let. Respektive, už je moc rád nemám, už je to moc na jedno brdo. Scénáristi píšou strašný kraviny a všechno je to pořád to samé, žádný nápad. Vlastně od dob Matrixu se neobjevil žádný přelomový scénář. Nic. Vyveďte mě kdyžtak z omylu. Marvelovky jsou pro uťápnuté, nesebevědomé diváky, kteří si svůj nedostatek odvahy ventilují jen ve fikci jménem Hollywood, a pokud je vám 10 let, tak tím hůře pro vás. Pochytáte jenom špatné návyky, které z vás v dospělostí neudělají nic většího než uťápnuté a nesebevědomé lidi. Mě už to dneska přestalo bavit a přenechávám otěže vám dalším. Prozřel jsem, stal se ze mě někdo jíný, který ví, že už nechce být otrokem hamižných studií, kterým jste úplně ukradení a která udělají cokoliv, aby z vás vysála vstupné do kina. Fuj, fuj, fuj! Marvelovky mám rád...(2.12.2018)

Tahle přítulná verze Venoma, vhodná pro děti mi úplně nesedí. Je to něco jako soft porno, akce je naznačena a zbytek si hold musíte domyslet. Násilné scény samy o sobě by však film nějak zvlášť nevylepšily, antihrdina by měl být víc anti a méně hrdina, tady je to bohužel přesně naopak. Moc tomu nepřidává ani Tom Hardy, který se většinu filmu tváří jako by snědl něco hodně, hodně špatného což je vlastně pravda. Mohlo v něm být víc údernějších hlášek, nebo alespoň vtipnějších. Ale abych jen nehanil, Venom vypadá pěkně, akční scény se povedly a příběh, i když není úplně dle mého gusta většinou alespoň má hlavu a patu. Pokud pominu promrhaný potenciál natočit zase jednou něco trochu jiného, je to vlastně příjemná komiksovka, která svižně odsýpá, neurazí, ale ani nějak zvlášť nenadchne.(2.12.2018)

Bavil som sa.. súhlasím s názorom, že ten film je vlastne akoby "predfilm" k niečomu veľkému, takže snáď sa vidíme i neskôr. Vďaka Tom Hardym je to taký čierny Deadpool, dosť vtipné, avšak pointa každého hollywoodskeho bijáku ostáva vopred jasná. Kým iné superhrdinovské filmy útočia v prvej časti na "novú silu" a predstavujú hlavne superschopnosti, v tomto filme je to už v prvom diely dosť následné rozoberanie psychiky a útrap hlavného predstaviteľa. To mi tak trochu vadilo. V Iron Manovi sme sa tohto dočkali až v treťom diely, takže na 5* by to u mňa bolo bez tých sračiek o jeho vzťahu, zdraví, atď. Ale ako štart tohto superhrdinu a Toma Hardyho v Marvel svete príjemné prekvapenie. A cameo Stana Leeho po jeho nedávnej smrti veľmi pekné. Až priam dojemné :) 4* P.S. - Ďakujem za zamietnutie zaujímavosti, pre Vás je možno "nepatřičná", no ja si myslím, že je zaujímavá, tak ju pridávam sem - "Vo filme sa v čase 1:07:15 objaví slávny "Wilhelm Scream", zvukový efekt smrteľného výkriku, vznikol v snímke Distant Drums z roku 1951 a ktorý bol od svojho počiatku až do roku 2018 použitý vo viac ako 389 filmoch a seriáloch." :)(3.12.2018)

Čekal jsem sračku na kvadrát a nakonec se to dalo vydržet. Kdo čekal hororovou atmošku nebo dokonce nějakou psychologii postav a sžívání s mimozemským symbiontem, nedostane nic...kdo čekal typické současné hollywoodské leporelo pro náctileté holky, tak nebude rozčarován. Jen mě překvapuje, že si Hardy zapomněl sundat tričko, aby to bylo úplně přesné. No nic, prostě další zářez na producentské pažbě, na nedělní dopoledne pro zabití času mezi svačinou a obědem to stačí.(3.12.2018)

Takova jednohubka. Marne premyslim proc bych se na to chtel podivat znovu. Ale zpracovano to bylo pomerne solidne. Samozrejme je potreba prehlednout nejake to klasicke cliche a nelogicnosti, ale pokud toto clovek vypusti, tak je to celkem zabava. Solidnich 70% ale tri a pul hvezdy dat nejde a na 4 to proste neni.(4.12.2018)

Milujem Venoma! ...nie film, ten je strašný, ale postavu Venoma. Na Hardyho je radosť pozerať a tento 90 minutový (áno, záverečné titulky majú bez hanby takmer 20 minút) filmík je strašne zábavné béčko. Guilty pleasure na úrovni The Happening. Tak zlé, až je to dobré. P.S.: Scenár muselo písať malé dieťa.(8.12.2018)