MrHlad

Tom Hardy má problém. Nalepil se na něj mimozemský parazit a chce začít žrát lidi, jenže je tu ještě pár horších monster, a tak se Eddie Brock a Venom rozhodnou spojit síly a stát se těmi nejobyčejnějšími superhrdiny. Filmový Venom dokázal potenciálně zajímavou a temnější postavu předělat do unylého hrdiny, který vypadá jako relikt minulosti a dovedl by zaujmout možná někdy před dvanácti lety. Vlastně moc nevím, co bych na něm pochválil, i ty nejlepší prvky jsou v něm přinejlepším průměrné. ()

KarelR

Venom dopadl zhruba podle očekávání - tedy hrozně. První půlhodina je v podstatě "Tom Hardy chodí po ulici: The Movie", následnující hodina nevýrazné nic a na konci se to konečně na 20 minut seřeže v plně digitálním stylu. Nečekejte nosné postavy, zajímavý příběh nebo snad rozkreslenou psychologii Venoma - nic takového Ruben Fleischer nenabízí. V očividně prostříhaném eRku mu totiž zbyl jen zmatený Hardy, který si povídá s neviditelným kámošem a sem tam někomu (samozřejmě mimo záběr) ukousne hlavu. Zvěsti o tom, že se film zasekl v daleké minulosti, se tak opravdu naplnily. Takhle vypadala většina marvelovek v dobách, kdy byly comicsovky převážně tupými a nudnými béčky, v Sony si ale řekli, že by tenhle úplně standardní superhrdinský origin (!) měli poslat do kin teď. Ještě že nás to po dvojce Amazing Spider-Mana nemohlo zákeřně překvapit! ()

Marigold

Hardy by byl zábavný i kdyby hrál použitou roli toaletního papíru. A to dokonce i ve filmu, který je napsaný a poskládaný tak těžkopádně jako Venom. Strašně dlouho a dost nelogicky se něco chystá, pak se všechno zase strašně rychle odhaluje a řeší. Jankovitý film šlape právě díky Hardyho hovězímu šarmu. Ale šlape po dost tenkém ledě. ()

Nevka

Venom není žádná extra třída, ale o totální propadák se nejedná. Jak už průběh natáčení, či přípravy filmu napovídal, Sony úplně netušilo, co chce s Venomem vlastně dělat. Jedinou evidentní snahou bylo „vytřískat“ z diváků co nejvíce peněz a zdánlivě se svést na úspěchu Deadpoola, nebo MCU. Rovnou vás proto upozorním, že žádné crossovery se nekonají. Venoma jednoduše točí Sony. Feige se snímkem nemá nic společného a Toma Hollanda alias současného Spideyho (Petera Parkera) tady nečekejte. Tady se o něm ani náznakem nezmíní a provázanost mezi vesmíry (alespoň prozatím) neexistuje. Tom Hardy se tak musí snažit o to, aby udržel nad vodou na první pohled vetchý scénář, který pro tentokrát sestavilo rovnou kvarteto scénáristů. Místy se sice zdá, že komunikaci s Venomem přehrává, ale s tím, jak je postava Brocka napsaná, asi nemohl udělat nic moc jiného. Příběh je přímočarý, a proto není šance na nějaké větší logické kiksy. Akce navíc odsýpá, a běžný divák se nebude nudit (díky tomu bude hodnocení diametrálně odlišné od filmového kritika). I proto je trochu škoda, že není podrobněji rozvedena například kolize Venoma s lidským světem, která je ve finále rozřešena celkem banálně. Tvůrci se zcela očividně bojí zabrousit hlouběji pod povrch (asi aby z toho zase nemuseli vybrušovat), což je v tomto případě rozhodně krok špatným směrem. Jinak totiž vztah symbionta a člověka funguje dobře. K dokonalosti tohoto aspektu tak důkladnější psychologie chybí. Pokud se zaměříme na „estetickou“ stránku, tak musím podotknout, že vizuálně se samotného Venoma povedlo ztvárnit dobře. Trailer mě sice nechával lehce na pochybách, ale výsledek byl o poznání lepší (i když scéna „rozestupujících“ se symbiontů v boji – a konkrétně obličeje Hardyho a Ahmeda – vypadala stejně gumově). Celkově mě potěšila i úroveň Riota. Speciálně se vyvedla jeho hlava, která ho odlišila od Venoma a vypadala stylově. Samotný casting je ale trochu mimo mísu. Riz Ahmed nevypadá tak zle, jak se prvně zdálo, ale žádná hitparáda to rozhodně není (jeho role v Rogue One byla mnohem lépe zvládnutá). Ostatní vedlejší postavy tak fungují spíše jako komparz, a kromě Hardyho je více méně sympatická i Michelle Williams. Nepředvádí sice to nejlepší, co umí, ale na druhou stranu film nesráží a dobře se na ni kouká. Bojové/akční scény jsou ve většině případů minimálně koukatelné, a dost často i zajímavé. Rating je sice nižší, ale i tak je ždímán na maximum. Kromě chybějící krve tak nemáte vyložené nutkání vztekle kopat a řvát, že se R-ko nekoná. Ano, sestřih v něm by mohl být zajímavý (stejně jako prodloužená verze), ale po zhlédnutí nemáte v pocit, že někdo půlku filmu hodil do koše a snímek bez výčitek vykastroval (jako třeba Justice League). Valná většina diváků se tak bude bavit, a film asi i vydělá. Venom však minimálně pro část z nich ztratí trochu na reputaci, jelikož před měsícem jsme dostali kvalitní (žánrově a námětem podobný Upgrade). I když to mohlo být mnohem horší, dobře mu tak. S takovým potenciálem postavy (a Hardym) to mělo skončit o dost lépe… () (méně) (více)

TeeAge

| Rozpočet: 116 miliónov $ | Tržby: 827 miliónov $ | Nakoniec celkom slušné. Jak to všetci preklínali, tak som mal nulové očakávanie, a aj keď je potreba uznať, že sa jedná o schematický scenár bez štipky jedinečnosti, ten "neherecký pin-pong" medzi Hardym a Venomom stojí za videnie. Myslím si, že Venomova postava je oproti iným komixovým ikonám celkom nevďačná, ale komerčný úspech filmu hovorí asi niečo iné... Prekvapujúce. Možno to ten pulzujúci Eminem. ()

• Tvůrci nejvíce inspirace čerpali ze sérií „Lethal Protector“ a „Planet of the Symbiotes“. (holyterry)
  • Když se v prvních minutách Eddie (Tom Hardy) s přítelkyní líbají, jsou vedle gramofonu, který má zdvihlé víko více, než v dalším záběru. (johnnymay)

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony