vteco

Mimozemský symbiont z pavoučího univerza dostal pod křídly Sony nový samostatný film, bez Spider-Mana, bez nápadu, bez soudnosti. Má očekávání byla prakticky nulová, po špatných recenzích jsem šel pouze na Toma Hardyho, ale i tak jsem byl zklamán. Ač to tak v traileru nevypadalo, charismatický Brit se na roli Eddieho Brocka absolutně nehodí. Proč? Protože pubertální vtipy, které jsou vesměs spíše "na sílu" a grimasy, jež by se hodily ideálně do animovaného seriálu pro školáky opravdu nejsou Hardyho parketou. Ruku v ruce s tím jde tragický scénář, který od úvodních minut postrádá logiku a během pár vteřin dokáže sám sebe úplně zesměšnit (scéna s holčičkou, jež chtěla položit otázku) nebo z jedné informace vyždímat snad 3 minuty času neustálým omíláním a opakovaným vysvětlováním. Tady už vystrkuje růžky asi největší minela celého filmu, kterou je PG-13. Venom v dostupném ratingu? Je to tak. O kousání hlav, trhání těl a podobných neodmyslitelných brutalitách, jež k tomuto (ne)přátelskému symbiontu patří, se pouze mluví. Nepomohou tomu ani akční scény, které jsou vesměs mdlé a nepřehledně sestříhané, přičemž se odehrávají buď v kouři nebo ve tmě a vůbec nevyužívají možnosti, které samotný Venom nabízí. O závěrečném souboji odehrávajícím se v noci na kovovém podlaží, přičemž mezi sebou bojují dvě postavy, jedna černá a jedna tmavě šedá, se asi moc říci nedá. Bylo příjemné vidět závěrečné titulky. Jakožto fanoušek komiksových filmů jsem schopen mávnout rukou nad mnohými chybami, jsem zvyklý na opravdu špatné záporáky, tupé dialogy, odfláknutý origin, ale někdy prostě přijde film, který podleze všechny tyto již nízko položené laťky naráz, a tím je právě Venom. Bohužel nemám co pochválit či vyzdvihnout. [25%] | Kino ()

misterz

V poslednom čase ma akosi marvelovky nebavia, no táto sa určite radí k tým lepším. Síce ide o jednoduchší príbeh podľa presne stanovenej šablóny filmov o hrdinoch spidermanovského typu (lúzer dobráčisko, nehoda, "mutácia", extra schopnosti, láska...) no dokázal držať pozornosť po celý čas. Príjemne ma prekvapilo to temnejšie vyznenie atmosféry, ktorá celý dej obalila a na škodu nebolo ani tých pár hlášok, ktoré tu pustil do sveta Tom Hardy a ktorému často úspešne sekundoval samotný Venom. Dvojka Hardy-Venom si skrátka zapasovali ako riť na šerbeľ. Nadpriemer. 75/100 ()

HAL

Začíná to jako alternativní verze nedávného Upgrade... problém je ale že je to úplně, ale fakt úplně pitomé, a z brakového sci-fi se to nevyhnutelně zvrhne v klasickou cheesy komiksovku, ve které vůbec nic nedává žádný smysl. Hardy se snaží to zachraňovat kde může, kameraman v akčních scénách taky, ale šancí mají jen málo. Tak aspoň že ve chvíli kdy už vás film svou blbostí ubije téměř do bezvědomí, tak ty asi tři nebo čtyři hlášky Venoma jsou pak i vtipné. 5/10 ()

liskam

Perfektní Tom Hardy, mizerná Michelle Williams. Povedenej Venom, trapnej Carlton Drake. Skvělá hudba, mizernej střih. Tak nějak to vypadá, že Fleischer tenhle film prostě nezvládl, nebo možná zvládl, ale studio se mu do toho moc sralo. Už jen ten nevyužitý potenciál přístupnosti R. Hodnotil bych 3* , čtvrtou přidávám už jen proto, protože doufám v rozšířenou Rkovou verzi a protože mi za ty necelé dvě hodiny Venom prostě přirostl k srdci. ()

mzss1

(71%) VENOM coby další součást marveláckých filmů ? Trailer mě extra nezaujal a tak jsem do kina nakonec nezašel. V pohodlí domova jsem si jej později pustil a ve výsledku jsem byl příjemně překvapen. Bylo to o dost lepší, než jsem očekával. Sice se nejednalo, o bůh ví jakou pecku, ale i tak. Nejsilnější na tom snímku byl jednoznačně hlavní herec Tom Hardy. Nezahrál klasického drsňáka, ale sympatického hrdinu a dobráka. Našlo se tu i pár odlehčených scén. Akční kousky jsou výborně a přehledně natočeny. Sice je zde vidět až moc přehnaná digitálnost, ale to mi na zážitku moc neubralo. Mezi zápory ale patří dost nesympatická žena, která v rámci hlavního hrdiny figurovala jako jeho láska. Nevím, mě dost připomněla jednu mou nepříjemnou kolegyni Ivetu xDDD Ale to je dost subjektivní. Dále, cca 3/3 mi už přišla dost odfláklá. Ale tak jako tak jsem relativně se snímkem spokojen. Tak jako tak je to nadprůměr. Pár dobrých nápadů to má, takže ty slabší, ale zasloužení 4* nakonec dávám s čistým svědomím. ()

Goldbeater

Po rozporuplných recenzích jsem nečekal kdoví co, ale nakonec je Venom prostě jen snesitelný non-brainer. To mě zároveň rozčiluje, protože to mohl být daleko lepší film. Okleštění přístupnosti na PG-13 je velmi znát, scény zamýšlené jako drastické jsou buď sestříhané tak, že nic není vidět, anebo je zvolen opravdu směšný způsob, jak neukázat krev (např. symbiont promění své údy v ostré čepele, avšak protivníky jimi nerozčtvrtí, ale pouze odhodí do strany). Dějově tu nemáme nic moc nového pod sluncem, jde o poměrně poutavý origin s bohužel zcela generickým a nezajímavým záporákem. Logika chvílemi moc nefunguje - v jednu chvíli Venom Eddiemu poví, že byl v jeho hlavě a ví o něm vše, ale za 5 minut se ptá, kdo je Anne, Eddieho přítelkyně. Paradoxně tak snímek nejvíc funguje v komických scénách, kdy Tom Hardy vtipně mručí a dělá psí kusy, což je docela fail s ohledem na to, že Venom byl zamýšlen jako temnější a neotřelejší komiksový film. ()

kingik

Tom Hardy v moci podivné temné substance, která kvalitnímu zpracování zrovna moc nepřeje. Kvalitní herecký klučina je pan Hardy, tudíž nechápu, co pohledává v comicsových končinách, které mají pachuť triviálně napsaného seriálu. Ostatně podepsaný režisér se seriálové tvorbě nikdy nijak nevzpíral a pro kina točil po dlouhých pěti letech. A zrežírované to není zrovna úchvatně. Takže jen chyběl kolega Deadpool, aby se té marné snaze být cool vysmál a hezky to po svém zparodoval. Riz Ahmed mně na dobrého záporáka nepasoval, účast nevýrazné Michelle Williams nesloužila k ničemu, tudíž bylo jen a pouze na Hardym, zda mě pobaví. A byl schopným bavičem. Sotva tedy ta mazlavá hnusota oschla na Tobey Maguireovi (Spider-Man 3), po kterém už dnes neštěkne žádný další Sam Raimi, tak ji nakydali na Toma Hardyho, který se ale nemusí strachovat o odliv svých příznivců, neb ti ho rádi uvidí v něčem ryze komerčním, dějově imbecilním a trikově i režijně průměrném, co určitě neskončí jen u jednoho dějství. Ruben Fleischer moc režijních překvápek nenachystal, scénář byl zralý na odpadkový koš, takže se není ani čemu divit, že z celého filmu jsou nejzábavnější sekvence, v nichž mimozemskou látkou postižený hrdina komunikuje se svým alter egem, což nemálo evokuje film Upgrade, představitele titulní role kupodivu pojí i nějaká ta vnějšková podobnost s Hardym. Pořádnou akci asi zakázali, neb dvě akční sekvence opravdu dobrou akci nedělají. CGI vypadá jak z devadesátých let a celé to má jakýsi uspěchaný ráz. Hardy je podle mě dobrá volba, jenže vše ostatní zaostává, hudební složka, na níž se podílel třeba i Eminem, není úplně marná. Venom je vnímán tvůrci za hrdinu, určitě to tak nemuselo být, navíc mu nedopřejí patřičné stylové i výrazné akční pojetí. A výsledek sice není žádná katastrofa, rozhodně se to ale ani nemá čím vypiplaným ohánět. Dohromady z toho vylezl (comicsový) průměr. 5/10 ()

InJo

Čekal jsem těžký průser, dostal ucházející jednohubku. Fajn Hardy (jeho casting byl jednoznačná výhra), bezva Venom (hlavně jeho černohumorné hlášky), sympaticky rychlé tempo a celkově velmi solidní komiksové řemeslo. Akce sice není bůhvíjak nápaditá či jinak výjimečná, ale rozhodně je dostatečně intenzivní. Zklamáním však je finální bitka, která je ryzím nepřehledným digifestem (pokud se v té matlanici někdo dokázal orientovat, závidím mu jeho super zrak). Velmi slabá je také postava Michelle Williams (nedokážu si moc představit, že by si tenhle nezáživný charakter mohl někdo oblíbit) a celkem dost mi chyběla i ta explicitní brutalita, která by se sem kvůli zjevným hororovým prvkům nepochybně hodila (a především by filmu dodala pořádné koule, jaké měl například Logan). 60 % ()

Sobis87

Zábavnější než poslední marvelovky, a to hlavně díky Hardymu...jinak...pořád to samý dokola - klišé nad klišé. ()

Anderton

Najtmavší film široko ďaleko. Ale zase nie najtemnejší. Venom je predovšetkým cool sranda a na nejaké ťažkotonážne filozofovanie nad zmyslom života nie je čas. Proste Eddie aj Venom sú vo svojich svetoch lúzri a tak si rozumejú. A majú tú výhodu, že si nemusia vyvolávať kvôli stretku na pivo, ale môžu si ho dať hocikde a kedy sa im zachce. 3D a IMAX podľa mňa skôr nevýhodou, akčné scény sa mi zlievali do jednej tmavej machule a tešil som sa zase na nejaké to špičkovanie medzi postavami (nielen medzi ústrednou "dvojkou"). Finále skončí ešte pred tým ako začne a osobne som bol kvôli neprehľadnosti akcie celkom rád. Venom si ide svoje, trochu mimo hlavný marvelovský prúd, ale dejovo strhujúci vážne nie je a už vôbec sa nesnaží ohurovať bombastickou výpravou. Chvalabohu. ()

DJ Lonely

Tyvogoooo, to byl normálně nářez. :) Já jsem spokojenej, jak Renton na tripu. Suprová komiksová jízda, Hardy perfektní, humor funguje, akorát za Michelle Williams a digibordel na konci jedna hvězda dolů. 8/10 a těším se na koupi UHD-BD. :) ()

Frajer42

Jedna z těch horších marvelovek. Na Tomíka Hardyho se moc hezky kouká, zvláště když předvádí psí kusy. Jinak byl tento film ovšem docela dost o hovně Od nepříliš atraktivního děje a naprosto debilního záporáka až po humor, na který jsem se za celou stopáž nedokázal naladit. Většinu závěrečné akce jsem krásně prospal. Až takhle moc efektní závěr byl. Slabé 3 kousky. ()

Kothy

Nakonec to není takový průser. Ale mohlo to být lepší, holt rating dělá divy. Ruben Fleischer pro mě sice není moc známé jméno, ale tenhle komix zvládl slušně. Zřejmě spíš ve zhoršil zásah studia a velký střih. Tom Hardy se na tuhle roli neskutečně hodí. Je vidět, že si ji vážně užívá. Začátek je dost pomalý, takže máme čas se seznámit s postavou. Akce je až ve druhé polovině filmu. Je docela vtipné sledovat Eddieho, jak se s Venomem hádá. Bohužel díly velké části vystřiženého materiálu některá rozhodnutí trochu postrádají vysvětlení. Akce je celkem slušná, ale převážně CGI. I Michelle Williams a Riz Ahmed si pro sebe urvali dost prostoru. Snad si Woodyho Harrelsona víc užijeme příště. "We are Venom!" Recenze ()

Kudly4

Když se dostala tenkrát ven informace, že film bude PG-13, přestal jsem se těšit. Další věc je ta, že Hardyho moc nemusím a po tomhle hovně pro děti, ho nemusím ještě víc. ()

boshke

Mnou dlouho dobu očekávaný film (i když nejsem žena, tak Hardyho prostě žeru), snad od momentu oznámení, a ač bych asi neřekl, že jsem dostal to, co jsem očekával, tak jsem z kina odcházel moc spokojen. Asi všichni očekávali od Venoma víc temný příběh, ne v podstatě rodinné vyprávění o dvou outsiderech, kteří se tak dlouho hledali, až se našli, ale v mých očích to fungovalo dost dobře. Dialogy Eddieho a Venoma nemají chybu, akce dobrá, tak mne ani moc netrápila určitá jednoduchost scénáře. Těšme se na dvojku s vy-víte-kým... 90% ()

Okara

Ach jo. Moh to bejt temnej, první film o komiskovym záporákovi, ztělesněnym kráčejícím charizmatem Hardym. Moh to bejt niternej psychoteror proloženej dravou akcí v Loganovskym stylu. O snad nejnepříjemnějšim antihrdinovi, ze kterýho se svíraj útroby. Místo toho je to vtipná, uspěchaná Marvelovka s nesympatickejma postavama, která nakonec vůbec není o záporákovi. Asi je to můj problém v očekávání a nemůžu se zlobit, že producenti se řídí mainstream poptávkou. A ve výsledku je to fajn blockbuster jednohubka, na kterou se někdy znova rád mrknu. Ale stejně - ach jo. Jo a Hardy slušně demonstruje, že v rolích gangsterů, padouchů a zasmušilců nemá konkurenci, ale jouda novinář nebo zaláskovanej přítel mu subjektivně moc nejdou. Ale jak nastupuje Venom, je světovej a už jen kvůli němu za to film zkouknout stojí. Nejlepší soundtrack z filmu: Eyes, Lungs, Pancreas. 60 % ()

Geralt z Rivie

Prvních 30 minut je hodně těžkopádných a Venom se dostane na scénu až po skoro hodině, ale pak to začne fungovat. Rozhovory Eddieho a symbionta jsou vtipné a baví. Hardy sice trochu přehrává, ale nějak mi to nevadilo. Co mi přijde horší, že se z antihrdiny Venoma stal hrdina. Dál pak záleží na úhlu pohledu, a jak jste upjatí na předlohu podle komiksu. Co ale chybí je krev a PG-15. Kromě první čtvrtiny filmu jsem se dobře bavil a uteklo to rychle. Potitulková scéna 1 - Setkání Eddieho ve vězení s Clatusem Cassidy. Potitulková scéna 2 - Upoutávka na nového kresleného Spider-Mana. - https://www.csfd.cz/film/54763-spider-man-paralelni-svety/prehled/ --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $100 / 851 / 751 milionů / 67 dní < 8,41 > násobek rozpočtu. ()

Slartibarkfast

Venom není obvyklá homotaškařice osvalených metrosexuálů v přiléhavých baletních kostýmcích zářivých barev, kteří se berou smrtelně vážně a jejich strnulým pohledům do blba konkurují jen sochy na Velikonočních ostrovech. Venom je zcela neobvyklá, ovšem podobně nudná sračka z per homixových scénáristů, kteří se snaží vymlátit miliony i z drobků, co někdo našlapal do koberce minulou premiéru. A jelikož je teď moderní točit sequely, prequely, spinoffy anevimcoještě, a prakticky každá postava homosvěta si zaslouží svůj vlastní celovečerák, aby tu retardovanou mládež bylo čím dojit dál, dali nám Tomáše a černý hlen. Kdyby to bylo laděno víc do stylu Deadpoola, asi by to bylo stravitelnější, ale to by Tomáš nesměl být tak tuhý a zkoprnělý a nesmělo by se to všechno tvářit tak důležitě. Dějová linka byla mnohdy zmatená a nelogická. Navíc mi je trochu proti srsti fandit antihrdinovi. Divná matlanice. 40% ()

Yoshitsune

Abych byl upřímný, když se začal točit Venom měl sem radost, radost přetrvávala i po prvním traileru, nicméně měsíc zpátky, sem měl pochybnosti, od našeptávačů, kteří prorokovali špatný film a já se přiznám, ukázal sem slabost, pustil sem je do své mysli a do svého srdce a byla to má slabost, ale nakonec sem ji přetvořil v něco víc, v něco silnějšího. Našeptávači však dál, našeptávali a stále našeptávají, "ten film měl být eRko a neni" "ten film přišel o třicet minut" to sou takzvané slabé stránky filmu a nutno uznat, že tohle nejsou slabosti filmu. Ale aby bylo jasno, kdo má Venoma načteného, aspoň minimálně (jako já) tak ví, že Venom neni ani tak o tom, že by v jeho komiksech byli tuny a tuny krve a brutality, ano samozřejmně, je to záležitost komiks od komiksu, každý autor k tomu jinak přistupuje a Ruben Fleischer, k tomu jakož to autor, přistoupil po svém. A byť si toho hodně bere z komiksů, je to osobité a jede si to svoji linku. K tomu hlavnímu, Tom Hardy je prostě úžasnej, víc k němu snad ani nejde dodat, je prostě úžasnej. Venom je zde.........hodně originální a to jak, ke všemu přistupuje.........hodně osobitě a po svém, a je fajn vidět v kině antihrdinu, který se s tím nesere a jde rovnou na věc. A délka je velmi vyhovující, těch třicet minut, co zmizeli, nejsou znát, tak jako u nového Predátora a film velice dobře utíká, takže nuda, ta tady neni. Akční scény sou dobře rozložené, pokaždé je to jiná akce, mají skvělou dynamiku a ta honička, je jedna z nejlepších, za poslední dobu, plus výborná hudba. Záporák má boží a záchranářský komplex a taky bych raději zde viděl Cassidyho/Carnage, Woody Harrelson z těch třiceti sekund, vymáčkl úplně všechno a jestli bude pokračování, tak pááááni, Harrelson do toho dá, "Takového (ne)normálního zabijáka", ale Drake/Riot na rozjezd stačí. A tak, našeptávači neuspěli, aspoň né u mně a byť sem byl připraven filmu něco vyčíst, tak nemohu, nebylo by to férové, protože my jsme Venom. https://www.youtube.com/watch?v=c0VsdxFyoNQ PS : Kočka je srab, pes je drsňák. ()

Kraven bude první komiksové eRko od Sony

Kraven bude první komiksové eRko od Sony