Wilson

Scénář:

Lamar Trotti

Hudba:

Alfred Newman

Alexander Knox, Geraldine Fitzgerald, Charles Coburn, Thomas Mitchell, Cedric Hardwicke, Vincent Price, William Eythe, Mary Anderson, Sidney Blackmer (více)

kaylin

I když to na svou dobu mohlo být skutečně docela dobré, přijde mi, že tenhle snímek hodně zestárnul a nemá už v sobě to, co měl tenkrát. Herecké výkony mi přijdou moc divadelní, film moc patetický, a nakonec i zdlouhavý na to, že mě osobnost prezidenta Woodrowa Wilsona nedokázala nějak moc zaujmout. ()

Houdini

Oscar 5 : Kamera, Výprava, Střih, Zvuk, Námět a scénář + 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - Alexander Knox, Speciální efekty, Hudba ()

corpsy

Naozaj prestížna a drahá ( náklady sa odhadujú na 3 až 5 melónikov, pričom tá vyššia suma by znamenala, že šlo vo svojej dobe o najdrahší americký snímok v histórii ) produkcia, ktorá ale spolieha na dialógové extravagancie, oslabujúce snímok vo svojej svižnosti. Existuje mnoho filmov podaných skôr civilnejšou formou, než tou akčnou, ale toto pôsobí značne encyklopedicky ( a možno aj tým spôsobil spoločnosti 20th Century Fox finančnú stratu vo výške 2 000 000 dolárov ). ()