Bez servítky

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Slovensko, 2009, 40 min

Účinkují:

Juraj Mokrý, Richard Stanke, Viktor Horján, Paviel Rochnyak, Roman Pomajbo, Maroš Kramár, Ján Kroner ml., Jozef Vajda, Adela Vinczeová (více)

Denná reality show o varení, v ktorej každý týždeň súťaži päť hostiteľov. Každý deň má jeden z nich pre ostatných pripraviť večeru na určitú tému. Po jej skončení ostatní súťažiaci individuálne hodnotia a prideľujú body za jedlo, jeho prezentáciu a zábavu pri večeri. Vyhráva ten, kto od svojich súperov získal najviac bodov. Víťaz získava titul najlepšieho hostiteľa a 1000€. (oficiální text distributora)

TKKMR

Kvalita každého dielu je priamo úmerná kvalite účinkujúcich. Väčšinou sa jedná o skrachovancov, ktorí tam idú kvôli honoráru alebo o teatrálne osoby, zúfalo bažiace po mediálnej pozornosti. Z času na čas sa tu však "urodí" aj vydarená skupinka súťažiacich, tak ako napríklad obmieňajúca sa partia kuchárov okolo Mareka Mezeia a vtedy je to pozerateľné. ()

knoxville

Ty vole to su luzri... EDIT: S odstupom casu, kedze to tlacia pred spravami a je tazke sa tomu uplne vyhnut...pridavam este jednu hviezdicku! Pokial tam nevyberaju samych poloretardovanych ludi tak sa na to aj celkom da pozerat... EDIT2: a po case este jednu hviezdu, podlahol som a natlacili mi to do hlavy asi :) ()

morena.jea

Výborné boli diely s obyčajnými ľudmi, napr. záhorácky týždeň bol vydarený. Ale celebritné diely (v poslednej dobe snáď ani iné nechodia) sú kombináciou núteného humoru a verejného strápňovania. Údajná celebrita "varí" po boku profesionálneho kuchára v reštauračnej kuchyni. Väčšinou sú to superdiétne/moderné blafy a všetci jej "fantastický" hostia to vychvália do neba, s plným počtom bodov. dávam jednu hviezdičku za nás obyčajných ľudí ()

biopanic

Celkom nechápem tie nízke hodnotenia. Je síce pravda, že pokiaľ prebieha celebritný týždeň, tak Bez servítky nesledujem takmer vôbec /jednak nesúhlasím s označením "celebrita", jednak sa show mení na nechutnú promenádu, kde tieto naše hviezdy preháňajú zamestnancov nemenovaného reťazca a málokedy sú schopné navariť samé a bez pomoci, pamätná je časť, kde miesto pani Mázikovej drvivú časť odvarila šéfkuchárka/, ale keď nastúpi obyčajný ľud, rada sa usalaším v kresle a nazerám do kuchýň, hrncov a často i do duší. Spomínam si napríklad na partiu, ktorá si vôbec nesadla a miesto jedenia sa celý týždeň zúrivo hašterili, kritizovali a napádali, čo ma privádzalo k záchvatom smiechu, i na nadľudské výkony študentov, keď sa varilo na internátoch alebo na skupinku, ktorá pozostávala zo záchranára, policajtky, hasiča, letušky a SBS-kára a sledovať ich bolo veľmi príjemné, keďže všetko to boli inteligentní, charizmatickí ľudia, ktorí si ľudsky sadli. Bez servítky má síce ďaleko od maďarskej verzie, ktorá je profi zvládnutá, ale zato občas dosť neosobná, ale odpad si podľa mňa nezaslúži... ()

RigorMortis odpad!

Zasa jedna tuctová kuchárska show, no miestami zaujímavé recepty. Ale za smotánkovský špeciál, celkový koncept, vymleté komentáre niektorých účastníkov (napr. slečna playmate - rozumej šľapka - a jej orechy zo severojužnej Austrálie rozbíjané tĺčikom v keramickej miske) a afektovanosť tomu nemôžem dať normálne hodnotenie. ()