V mene zákona (TV seriál)

Krimi

Slovensko, 2009, 20 min

Ivan Šándor, Dana Košická, Tibor Vokoun, Jozef Kapec, Jevgenij Libezňuk, Tomáš Horváth, Marcel Ochránek, Jozef Švoňavský, Milan Malinovský, Kamil Mikulčík, Pavel Kříž, Lukáš Latinák, Silvia Donová, Marta Potančoková, Hana Gajdošová-Letková, Andrej Palko, Jana Zvaríková, Igor Kasala, Adriana Geričová, Michal Iľkanin, Ján Haruštiak, Jana Pilzová, Zuzana Martínková, Jozef Jurčišin-Kukľa, Michal Hallon, Kamil Kollárik, Miroslava Pavlíková, Juraj Illavský, Edita Borsová, Ronnie Šandorová Traubnerová, Ladislav Neshyba, Lucia Párnická, Ingrid Filanová-Žirková, Zuzana Kyzeková, Stano Slovák, Juraj Ďuriš, Ľubomír Kratochvíl, Tibor Fabó, Augustín Gráf, Ján Greššo, Erik Peťovský, Adriana Romanová-Tarábková, Vladimír Bartoň, Ján Demko, Maruška Nedomová, Tony Pisár, Róbert Halák, Lujza Schrameková Garajová, Richard Klvač, Jozef Brestič, Gregor Hološka, Ľubica Mruškovičová, Juraj Šimko, Františka Lajchová, Rudolf Šišulák, Milena Minichová, Daniel Junas, Martin Horňák, Pavol Klimašovský, Michal Gazdík, Branislav Bajus, Ľudmila Lukačíková, Petra Molnárová, Lucia Molnárová, Peter Kadlečík, Marcel Nemec, Karol Trnka, Pavel Vrabec, Anna Hulmanová, Ľudmila Swanová, Alexander Maďar, Anna Nováková, Lívia Bielovič, Imre Boráros, Vladimír Oktavec, Tomáš Tomkuljak, Vladimír Černý, Petra Lenártová, Attila Bocsárszky, Juraj Haviar, Miroslav Beňuš, Henrieta Jančišinová, Albín Medúz, Branislav Matuščin, Kristína Greppelová, Martin Kaprálik, Zuzana Marušinová, Marián Andrísek, Miro Mráz, Kamil Koula, Peter Palider, Ivan Krúpa, Tomáš Kucman, Igor Hrabinský, Katka Feldeková, Zuzana Kubovčíková Šebová, Milan Révaj, Klaudia Matuščinová, Igor Latta, Judita Vargová, Jozef Bujdák, Viera Rajnáková, Lukáš Dóza, Marián Greksa, Adrián Guľa, Martin Fratrič, Szilvia Kiss, Linda Wagnerová, Iveta Kožková, Zuzana Kováčová, Gabriela Dolná, Milan Vojtela, Tomáš Soták, Daniela Kuffelová, Edita Mária Hrehušová, Dana Pribullová, Lucia Butašová, Martin Križan, Marek Kundlák, Dagmar Bruckmayerová, Patrik Minár, Pavol Šajmovič, Eva Landlová, Vladimír Kittler, Peter Krajčovič, Peter Vaňouček, Dušan Vitázek, Michal Spišák, Richard Blumenfeld, Branislav Viecha, Elena Kolek Spaskov, Monika Radványiová, Linda Zemánková, Martina Zábranská, Zuzana Vačková, Martin Zatovič, Judit Bárdos, Rastislav Sokol, Jarmila Hittnerová, Ján Topľanský, Anna Višňovská, Tomáš Kostelník, Vít Bednárik, Jaroslav Szabo, Dušan Kaprálik, Juraj Šoko Tabaček, Andrej Kováč, Barbora Balúchová, Matúš Krátky, Karol Čičmanec, Dominika Žiaranová, Pavol Gmuca, Tomáš Mischura, Jakub Gogál, Ľubomír Piktor, Gizela Oňová, Martin Hudec, Zuzana Frenglová, Yvetta Weiszová, Michal Gečevský, Katarína Jančula, Lucia Vráblicová, Vladimír Rohoň, Mária Breinerová-Mačáková, Michal Režný, Peter Kuba, Nina Kočanová, Miroslav Trnavský, Danica Hudáková, Xénia Kubová, Dagmar Sanitrová, Norman Šáro, Stanislav Staško, Petra Blesáková, Pavol Krištofek, Roman Fratrič, Anna Mizičová, Peter Weinciller, Kristína Sihelská, Tomáš Mosný, Ivana Danková Kivaderová, Tomáš Palonder, Michal Nikodém, Ľudovít Jakubove, Eva Vokounová, Boris Al-Khalagi, Etela Kucmanová, Zuzana Hroncová, Jozef Šimonovič ml., Barbora Chlebcová, Peter Jamrich, Jaroslav Mendel, Danica Matušová, Ladislav Kerata, Dáša Mamba Šarközyová, Alena Pajtinková, Ivana Jarošová, Žofia Martišová, Beata Znaková-Drotárová, Miroslav Málek, Anton Živčic, Ivana Surovcová, Tatiana Šúrová, Peter Gecík, Naďa Uličná, Michal Ďuriš, Pavol Gejdoš ml., Oľga Schrameková, Jana Bútorová, Martin Vitek, Zuzana Eliášová, Robert Kobezda, Lukáš Pavlásek, Michaela Kapráliková, Silvia Zaprihač Pavličková
  • Luqi

Tú latku, čo v poslednej dobe nasadzuje Markíza sa hádam už ani nedá podliezť.................... V markíze si zrejme povedali, že nebudú plytvať filmom a každá scéna sa bude točiť len raz, bez ohľadu, či ju zbabrú herci, kameraman alebo komparzisti. Jednoducho za málo peňazí, čo najviac materiálu aby bolo čím vyplniť čas pred hlavnými televíznymi novinami.................(29.9.2009)

• TomX2

Čo ma štve na slovenských a českých krimi seriáloch najviac je to, ako sa snažia byť naschvál vtipné a múdre. Scénar je totiž dosť prefláknutý, skoro za každou vetou musí byť nejaká rádoby vtipná hláška a korunu tomu dávajú aj úplne vymleté postavy. Čo mi na "V mene zákona" vadí je aj to, ako sa snaží byť príliš inteligentný, pričom kto je hlavný páchateľ viete hneď od začiatku (!!!). Vadí mi tam aj nie presne kamera, no to kde alebo v akom štýle, objektíve je uložená. Totiž, vyzerá to veľmi zlé no nie je sa čomu diviť. PLUSY: zopár dobrých neznámych hercov, ktorým aspoň môžme držať palce aby sa niekam dostali. 23%(7.7.2017)

Veľmi svižné, nič ťažké, príjemný herci a zaujímavé prípady. Hlavnými nedostatkami sú krátkosť a malá podrobnosť prípadov. Odvolávať sa na to, že sa to celé hrá na CSI by som nebral ako opodstatnený podnet, pretože seriál je natáčaný na vzore slovenských pomerov a tie sa na americké nemôžu podobať aj keby chceli. 45%(11.1.2013)

• Arsenal83

Zo záložky tohto "krimi" by sa malo vymazať slovíčko Hrají, pretože tu nikto nehrá. Veľmi trápne výkony, nulové kulisy, scenár na úrovni dvoch podozrivých, z ktorých je jeden páchateľom. Epizóda má neuveriteľných 20 minút, to už viac rozvinutý dej majú večerníčky. Takzvaní vyšetrovatelia pôsobia v hlavnom meste Slovenska, ale metódami a spôsobom vyjadrovania mi pripadajú ako staniční pochôdzkári s rečovou vadou.(20.8.2017)

• Forsberg11

Doslova televízny, seriálovy hnus, na ktorý sa súdny človek nevydrží pozerať viac ako jednu epizódu. Nemá to nič spoločné s kriminálkou, napätím či dobrou atmosférou. Herecké výkony sú absolútne žalostné. Vyzerá to tak že robiť na Slovensku 20-minútové krimi seriály je nejaká zvrátená móda poslednej doby. Dúfam, že sa ešte najdu ľudia, ktorý to čím skôr zastavia. Taký dobrý seriál ako bolo Mesto tieňov mal 10 častí!!! A toto? Čo ma toto spoločné s filmarinou? Preč s tým...(23.10.2009)