V mene zákona (TV seriál)

Krimi

Slovensko, 2009, 20 min

Ivan Šándor, Dana Košická, Tibor Vokoun, Jozef Kapec, Eugen Libezniuk, Tomáš Horváth, Marcel Ochránek, Jozef Švoňavský, Milan Malinovský, Kamil Mikulčík, Pavel Kříž, Lukáš Latinák, Silvia Donová, Marta Potančoková, Hana Gajdošová-Letková, Andrej Palko, Jana Zvaríková, Igor Kasala, Adriana Geričová, Michal Iľkanin, Ján Haruštiak, Jana Pilzová, Zuzana Martínková, Jozef Jurčišin-Kukľa, Michal Hallon, Kamil Kollárik, Miroslava Pavlíková, Juraj Illavský, Edita Borsová, Ronnie Šandorová Traubnerová, Ladislav Neshyba, Lucia Párnická, Ingrid Filanová-Žirková, Zuzana Kyzeková, Stano Slovák, Juraj Ďuriš, Ľubomír Kratochvíl, Tibor Fabó, Augustín Gráf, Ján Greššo, Erik Peťovský, Adriana Romanová-Tarábková, Vladimír Bartoň, Ján Demko, Maruška Nedomová, Tony Pisár, Róbert Halák, Lujza Garajová-Schrameková, Richard Klvač, Jozef Brestič, Gregor Hološka, Ľubica Mruškovičová, Juraj Šimko, Františka Lajchová, Rudolf Šišulák, Milena Minichová, Daniel Junas, Martin Horňák, Pavol Klimašovský, Michal Gazdík, Branislav Bajus, Ľudmila Lukačíková, Petra Molnárová, Lucia Molnárová, Peter Kadlečík, Marcel Nemec, Karol Trnka, Pavel Vrabec, Anna Hulmanová, Ľudmila Swanová, Alexander Maďar, Anna Nováková, Lívia Bielovič, Imre Boráros, Vladimír Oktavec, Tomáš Tomkuljak, Vladimír Černý, Petra Lenártová, Attila Bocsárszky, Juraj Haviar, Miroslav Beňuš, Henrieta Jančišinová, Albín Medúz, Branislav Matuščin, Kristína Greppelová, Martin Kaprálik, Zuzana Marušinová, Marián Andrísek, Miro Mráz, Kamil Koula, Peter Palider, Ivan Krúpa, Tomáš Kucman, Igor Hrabinský, Katarína Feldeková, Zuzana Šebová, Milan Révaj, Klaudia Matuščinová, Igor Latta, Judita Vargová, Jozef Bujdák, Viera Rajnáková, Lukáš Dóza, Marián Greksa, Adrián Guľa, Martin Fratrič, Szilvia Kiss, Linda Wagnerová, Iveta Kožková, Zuzana Kováčová, Gabriela Dolná, Milan Vojtela, Tomáš Soták, Daniela Kuffelová, Edita Maria Hrehusova, Dana Pribullová, Lucia Butašová, Martin Križan, Marek Kundlák, Dagmar Bruckmayerová, Patrik Minár, Pavol Šajmovič, Eva Landlová, Vladimír Kittler, Peter Krajčovič, Peter Vaňouček, Dušan Vitázek, Michal Spišák, Richard Blumenfeld, Branislav Viecha, Elena Kolek Spaskov, Monika Radványiová, Linda Zemánková, Martina Zábranská, Zuzana Vačková-Rogelová, Martin Zatovič, Judit Bárdos, Rastislav Sokol, Jarmila Hittnerová, Ján Topľanský, Anna Višňovská, Tomáš Kostelník, Vít Bednárik, Jaroslav Szabo, Dušan Kaprálik, Juraj Tabaček, Andrej Kováč, Barbora Balúchová, Matúš Krátky, Karol Čičmanec, Dominika Žiaranová, Pavol Gmuca, Tomáš Mischura, Jakub Gogál, Ľubomír Piktor, Gizela Oňová, Martin Hudec, Zuzana Frenglová, Yvetta Weiszová, Michal Gečevský, Katarína Jančula, Lucia Vrablicová, Vladimír Rohoň, Mária Breinerová-Mačáková, Michal Režný, Peter Kuba, Nina Kočanová, Miroslav Trnavský, Danica Hudáková, Xénia Kubová, Dagmar Sanitrová, Norman Šáro, Stanislav Staško, Petra Blesáková, Pavol Krištofek, Roman Fratrič, Anna Mizičová, Peter Weinciller, Kristína Sihelská, Tomáš Mosný, Ivana Danková Kivaderová, Tomáš Palonder, Michal Nikodém, Ľudovít Jakubove, Eva Vokounová, Boris Al-Khalagi, Etela Kucmanová, Zuzana Hroncová, Jozef Šimonovič ml., Barbora Chlebcová, Peter Jamrich, Jaroslav Mendel, Danica Matušová, Ladislav Kerata, Dáša Šarkózyová, Alena Pajtinková, Ivana Jarošová, Žofia Martišová, Beata Znaková-Drotárová, Miroslav Málek, Anton Živčic, Ivana Surovcová, Tatiana Šúrová, Peter Gecík, Naďa Uličná, Michal Ďuriš, Pavol Gejdoš ml., Oľga Schrameková, Jana Bútorová, Martin Vitek, Zuzana Eliášová, Robert Kobezda, Lukáš Pavlásek, Michaela Kapráliková, Silvia Zaprihač Pavličková
  • Arsenal83

Zo záložky tohto "krimi" by sa malo vymazať slovíčko Hrají, pretože tu nikto nehrá. Veľmi trápne výkony, nulové kulisy, scenár na úrovni dvoch podozrivých, z ktorých je jeden páchateľom. Epizóda má neuveriteľných 20 minút, to už viac rozvinutý dej majú večerníčky. Takzvaní vyšetrovatelia pôsobia v hlavnom meste Slovenska, ale metódami a spôsobom vyjadrovania mi pripadajú ako staniční pochôdzkári s rečovou vadou.(20.8.2017)

• Luqi

Tú latku, čo v poslednej dobe nasadzuje Markíza sa hádam už ani nedá podliezť.................... V markíze si zrejme povedali, že nebudú plytvať filmom a každá scéna sa bude točiť len raz, bez ohľadu, či ju zbabrú herci, kameraman alebo komparzisti. Jednoducho za málo peňazí, čo najviac materiálu aby bolo čím vyplniť čas pred hlavnými televíznymi novinami.................(29.9.2009)

Veľmi svižné, nič ťažké, príjemný herci a zaujímavé prípady. Hlavnými nedostatkami sú krátkosť a malá podrobnosť prípadov. Odvolávať sa na to, že sa to celé hrá na CSI by som nebral ako opodstatnený podnet, pretože seriál je natáčaný na vzore slovenských pomerov a tie sa na americké nemôžu podobať aj keby chceli. 45%(11.1.2013)

• tron

Aký kriminálny seriál sa dá vyrozprávať za 20 minút (vrátane titulkov)? Samozrejme žiadny (maximálne sitkom). „V mene zákona“ sa však ani netvári ako „normálny“ kriminálny seriál á la „Komisár Rex“ (má maximálne dvoch troch podozrivých, takže aj školákovi dôjde, kto je vrah). Schválne sa jedná o skratkovitú, miestami takmer až dokumentárnu (no dobre, to som prehnal) rekonštrukciu vrážd. Na niektorých divákov to funguje, na niektorých nie. Čo je však bez debaty, to je výborné herecké obsadenie. Nie všetky tímy mi sadli, ale minimálne na trio Tibor Vokoun, Dana Košická a Tomáš Horváth je krásny pohľad; tí herci nehrajú. Oni sa navzájom počúvajú. To už sa dnes často nevidí. Viac v mojom článku na Recenzie.org: http://recenzie.org/serialy/254-v-mene-zakona-40-(27.10.2009)

• MM_Ramone

Dve najsledovanejšie slovenské súkromné televízie, Markíza a JOJ, sa v poslednom čase predbiehajú v tom, ktorá z nich do svojho vysielania zaradí čo najväčší brak. Dokonca produkujú vlastné seriály, ktoré svojou kvalitou musia uraziť každého priemerne inteligentného diváka. "V mene zákona" je jeden z nich. Obdoba tohto serialu na TV JOJ sa volá "Prvé oddelenie", ale prakticky je to taký istý primitivizmus. Takže iba zopakujem komentár, ktorý som pred časom, napísal ku nemu. Do bodky platí aj pre tento zmätok: Pokus slovenskej komerčnej televízie (TV Markíza) o natočenie pôvodného kriminálneho seriálu dopadol katastrofálne. Primitivita hereckých výkonov nedovolí ani na sekundu sa naladiť na vlnu príbehu. Aj predstavitelia hlavných úloh sú na úrovni nehercov, ktorými sa tento úbohý produkt len tak hemží. Nechcená paródia na herectvo. Nízkorozpočtový, nepozerateľný brak. Odpad!(23.10.2009)