Stříbrná pila (TV seriál)

Komedie

Československo, 1978, 5 h 23 min (Minutáž: 48–55 min)

Viktor Dusil

Karel Mareš

Vlastimil Brodský, Pavla Maršálková, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Ladislav Mrkvička, Jaroslava Obermaierová, Karel Heřmánek, Eliška Balzerová, Ivan Luťanský, Vítězslav Jandák, Čestmír Řanda st., Václav Švorc, Karel Vochoč, Jan Kraus, Karel Augusta, Stella Zázvorková, Jana Viščaková, Miloslav Holub, Vlastimil Hašek, Blažena Holišová, Libuše Švormová, Danuše Klichová, Nataša Gollová, Karolina Slunéčková, Ota Sklenčka, Jan Hartl, Dana Homolová, Olga Machoninová, Milan Jedlička, František Hanus, Vladimír Míka, František Husák, Ladislav Trojan, Jiří Lír, Viktor Maurer, Vítězslav Černý, Jiří Knot, Lubomír Kostelka, Helena Růžičková, Lída Roubíková, Ivo Niederle, Gustav Heverle, Marcel Vašinka, Karel Hovorka st., Libuše Štědrá, Josef Patočka, Karel Bělohradský, Václav Trégl, Karel Mareš, Jiří Bruder, Mirko Musil, Karel Fořt, Petr Svojtka, Václav Kotva, Miriam Hynková, Marie Viková, Marie Logojdová, Jiří Pick, Zdeněk Dušek, Lubomír Bryg, Jiří Hálek, Karel Hábl, Jan Cmíral st., Petr Skarke, Jaroslav Wagner, Miloš Schwarz, Jan Kuželka, Eva Jiroušková, Miloš Hlavica, Jaroslava Tichá, Vladimír Bičík, Pavel Hekela
  • pytlik...

Obdivuju statečnost místních komentátorů, hanit seriál, který napsal Viktor Dusil. Předpokládám, že je to jednovaječné dvojče, které vždy navštíví oběť jako první, druhý pak přichází jeho bratr - Viktor Čistič. Já o návštěvu ani jednoho z pánů fakt nestojím, tak budu zdrženlivý. Ano, je pravda, že již po deseti minutách prvního dílu jsem blaženě usnul, což vzhledem k tomu, že na filmy koukám při jízdě na rotopedu, mělo celkem dalekosáhlé následky. Vypíchl jsem si oko o jeden roh řídítek, ale nestěžuju si, to se při sledování tohohle veledíla hodí, člověk vidí jenom polovinu, což se dá zvládnout bez trvalých následků na duševním zdraví. Těžko vybrat, co bylo na seriálu nejhorší, za mě kromě prvního vítacího dílu asi ty poslední, ta ukřičená tlupa dětí (fakt nevím, kde to scénáristi viděli, že děti při sebemenší příležitosti řvou organizovaně hurá), při který si člověk pomyslí, že Herodes byl vcelku sympaťák. Což se nedá říct o Balzerové, kterou skutečně nemusím, ta ženská by se hodila na roli svazácké funkcionářky, ten její snaživý, dychtivý výkon...(25.12.2016)

• kingik

Když se klan dřevorubců vydá na obrazovky, tak lítají třísky. Hrozí, že se zaseknou do oka, a proto bude rozumnější televizi vypnout. Nesledovatelné osudy jedné dřevorubecké generace jsou nejen poměrně zbaveny řemeslného umu, ale mnohem překvapivější je zjištění, že ani herci neodvádějí nic světoborného ve svých rolích. Někteří pražští mluví dokonce s nepřesvědčivým nářečím. Ztráta času s tímto zapomenutým seriálem. Klady: nejsou. Zápory: veskrze špatně natočeno-jednotlivé díly nemají spád - ostřílení herci hrají na jistotu - nepřesvědčivé nářečí - nekvalitní technické zpracování - nezáživnost sama o sobě - doba těchto seriálů je dávno pryč. 0%(26.2.2013)

• guma

Ano, správně, velmi doporučuji. Protože kdo vlezl na tuto stránku tak jistě dobře tuší do čeho jde. Vše se dá velmi jednoduše shrnout rovnicí E=MC², kdy E je film, M debilita, C nesmyslnost. Za povšimnutí stojí entuziasmus Luďka Munzara, to je naprostá pecka, tohle se jen tak nevidí a předčí to i jeho výkon z Jakuba Skláře, to bylo taky hrozný. 15%(24.6.2018)

• migl

Táto patetická blbosť bola možno robená na objednávku vtedajšej lesnej správy,s pracovným názvom "náborový ". Malo to zrejme osloviť hlavne mladých,aby neutekali húfne z vidieka do mesta a radšej sa zamestnali ako lesní roboši. Veď drina v lese je taká "zábavná" ,všetci horali sú jedna rodina,a všetko iné okrem lesa je na ho...:D "Fešák Hubert" K. Heřmánek ako lesný robotník...(22.8.2012)

Seriál na ktorý si nepamätám. Videl som ho teraz na internete. Herecké obsadenie - výborné, scenár - priemerný, hudba - obstojná. Ak mal autor scenára na mysli dať hold, ťažkej práce v lese, tak sa mu to možno podarilo. V lese je robota ťažká. Z hercov sa mi páčil výkon Č. Řandu. Seriál je aj spomienkou na predčasne zomretého herca Ivana Luťanského a aj preto dávam 50%.(8.12.2015)

• - Přestože se v díle s názvem „Prázdniny“ rozdává závěrečné vysvědčení, mají některé děti aktovky i s učebnicemi a žákovskou knížkou. (pávek)

• - V prvním díle si roličku znuděného barového pianisty zahrál hudební skladatel seriálu Karel Mareš. (Ganglion)

• - Scéna z 1. dílu odehrávající se na nádraží a okolí byla natáčena v Benešově u Prahy. (jirikzelhoty)