poster

Stříbrná pila (TV seriál)

Komedie

Československo, 1978, 5 h 23 min (Minutáž: 6x55 min)

 • LadyPupu
  *

  "K vlastní soutěži budete, soudruzi, nastupovat v pořadí podle čísel, jak jste si je vylosovali. To znamená, že kdo má číslo jedna, bude v lese, v terénu, zpracovávat skupinu stromů s číslem jedna..." Ukázka jednoho z mnoha neuvěřitelně propracovaných dialogů, kterých je tento seriál plný. Já jsem zvyklá na leccos, konkrétně co se socialistické tvorby týká, ale u tohohle díla jsem měla po většinu času hlavu v dlaních, nevěřícný výraz v očích a mé rty stále opakovaly dokola tři písmenka W.T.F.... Jednu hvězdu uděluji sama sobě za statečnost, že jsem zvládla všechny díly.(27.4.2016)

 • Kovaja
  ****

  Dlouho sem tenhle trezorový počin sháněl a trochu počítal že pude do mých top 10 seriálů ale v tomhle sem trochu zklamaný:-((děj seriálu není špatný ale trošku poloprázdný,nevim něco mi tam chybělo:-(Ke smíchu mi bylo z aktivní a zapálené J.Hlaváčové.Bože jak ona to žrala v posledním díle:-))Ale abych jen nekritizoval tak oceňuju L.Munzara,VBrodského jakožto sveřepého hospodáře a hlavně krásnou valašskou přírodu:-))))Výborný byl také bručoun Č.Řanda!No a na závěr musím pochválit krásnou úvodní znělku,ta je pohlazením:-)))(14.7.2012)

 • Haniczka
  ***

  Nebýt velmi kvalitního hereckého obsazení, asi by to byla strašná srágora. Takhle je to slušné a nezvyklé televizní dílko ze 70. let z nevšedního prostředí dřevařů, co mají k životu tak nějak blíž a hlavně, i ženy u nich tam mají děsnou páru. Za zajímavou zmínku stojí sice velmi krátká, avšak velmi pěkná scénka s Helenkou Růžičkovou v 5. díle.(9.8.2013)

 • Všežrout
  ***

  Další pozapomenutost z normalizačních dob, kdy i dřevaři byli "pány" a točili se o nich seriály. Po pozvolnějším rozjezdu prvních dvou dílů naberou osudy klanu Dubiňáků na dramatičnosti a zavedou nás z Beskyd do Prahy, Brna i Prachatic. Není nouze o antická rodinná dramata, generační vzpoury a neshody, útěky z domova a probublávající třídní nenávist mezi hajnými a lesními dělníky (inteligencí a nádeníkama). Vše směřuje, i formou road movie, k velkolepému finále na lesnickém dnu.(13.12.2017)

 • Danulinda
  ****

  Opětovně se mi potvrdila zkušenost, že pokud má nějaký starší český seriál (či film) špatné nebo průměrné hodnocení, je ve skutečnosti buď nadprůměrný, anebo dokonce výborný. Stříbrná pila k nim patří a všem, kteří umějí ocenit skvěle zahraný pohodový příběh o životech běžných lidí, vřele doporučuji.(4.10.2014)

 • - Přestože se v díle s názvem „Prázdniny“ rozdává závěrečné vysvědčení, mají některé děti aktovky i s učebnicemi a žákovskou knížkou. (pávek)

 • - Scéna z 1. dílu odehrávající se na nádraží a okolí byla natáčena v Benešově u Prahy. (jirikzelhoty)

 • - V prvním díle si roličku znuděného barového pianisty zahrál hudební skladatel seriálu Karel Mareš. (Ganglion)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace