• pytlik...

Obdivuju statečnost místních komentátorů, hanit seriál, který napsal Viktor Dusil. Předpokládám, že je to jednovaječné dvojče, které vždy navštíví oběť jako první, druhý pak přichází jeho bratr - Viktor Čistič. Já o návštěvu ani jednoho z pánů fakt nestojím, tak budu zdrženlivý. Ano, je pravda, že již po deseti minutách prvního dílu jsem blaženě usnul, což vzhledem k tomu, že na filmy koukám při jízdě na rotopedu, mělo celkem dalekosáhlé následky. Vypíchl jsem si oko o jeden roh řídítek, ale nestěžuju si, to se při sledování tohohle veledíla hodí, člověk vidí jenom polovinu, což se dá zvládnout bez trvalých následků na duševním zdraví. Těžko vybrat, co bylo na seriálu nejhorší, za mě kromě prvního vítacího dílu asi ty poslední, ta ukřičená tlupa dětí (fakt nevím, kde to scénáristi viděli, že děti při sebemenší příležitosti řvou organizovaně hurá), při který si člověk pomyslí, že Herodes byl vcelku sympaťák. Což se nedá říct o Balzerové, kterou skutečně nemusím, ta ženská by se hodila na roli svazácké funkcionářky, ten její snaživý, dychtivý výkon...(25.12.2016)

• LadyPupu

"K vlastní soutěži budete, soudruzi, nastupovat v pořadí podle čísel, jak jste si je vylosovali. To znamená, že kdo má číslo jedna, bude v lese, v terénu, zpracovávat skupinu stromů s číslem jedna..." Ukázka jednoho z mnoha neuvěřitelně propracovaných dialogů, kterých je tento seriál plný. Já jsem zvyklá na leccos, konkrétně co se socialistické tvorby týká, ale u tohohle díla jsem měla po většinu času hlavu v dlaních, nevěřícný výraz v očích a mé rty stále opakovaly dokola tři písmenka W.T.F.... Jednu hvězdu uděluji sama sobě za statečnost, že jsem zvládla všechny díly.(27.4.2016)

Dlouho sem tenhle trezorový počin sháněl a trochu počítal že pude do mých top 10 seriálů ale v tomhle sem trochu zklamaný:-((děj seriálu není špatný ale trošku poloprázdný,nevim něco mi tam chybělo:-(Ke smíchu mi bylo z aktivní a zapálené J.Hlaváčové.Bože jak ona to žrala v posledním díle:-))Ale abych jen nekritizoval tak oceňuju L.Munzara,VBrodského jakožto sveřepého hospodáře a hlavně krásnou valašskou přírodu:-))))Výborný byl také bručoun Č.Řanda!No a na závěr musím pochválit krásnou úvodní znělku,ta je pohlazením:-)))(14.7.2012)

• Peabody

to je úděsná sračka pana Strnada, jednoho z nejneschopnějších. Luděk Munzar jako manuálně pracující je úsměvná představa, tady ovšem naplněná, nejstrašnější je pro mne ale to co tady vytváří pan Brodský, jeho snaha o nářečí je na zešílení a jeho práce s motorovou pilou, to je unikátní. Možná se snažil vyrovnat se v neschopnosti panu Švorcovi, u kterého to ale byla přirozená role. Luťanský je i tady docela dobrý, Karel Heřmánek snad jen při balení Elišky Balzerové, jinak slabé. Zápletka je řiiďounká, neděje se skoro nic a uvěřitelnost je pod psa. Hrozné a hlavně zcela falešná snaha udělat seriál ještě o nějaké profesi, o které nebyl. .(9.6.2017)

Opětovně se mi potvrdila zkušenost, že pokud má nějaký starší český seriál (či film) špatné nebo průměrné hodnocení, je ve skutečnosti buď nadprůměrný, anebo dokonce výborný. Stříbrná pila k nim patří a všem, kteří umějí ocenit skvěle zahraný pohodový příběh o životech běžných lidí, vřele doporučuji.(4.10.2014)

• - V prvním díle si roličku znuděného barového pianisty zahrál hudební skladatel seriálu Karel Mareš. (Ganglion)

• - Scéna z 1. dílu odehrávající se na nádraží a okolí byla natáčena v Benešově u Prahy. (jirikzelhoty)

• - Přestože se v díle s názvem „Prázdniny“ rozdává závěrečné vysvědčení, mají některé děti aktovky i s učebnicemi a žákovskou knížkou. (pávek)