Ztraceni v lásce

Jusqu'à toi

Shoe at Your Foot

Komedie / Romantický

Kanada / Francie, 2009, 80 min

Ľahko a vtipne napísaný príbeh o hľadaní partnera ktorý nahradí zdvihnutú časť druhej strany pingpongového stola. Po prvej spoločnej hre Vám možno nesadne alebo sa jednoducho zľaknete. Neskôr si však uvedomíte že to nieje hra pre jedného a že by bolo fajn mať na druhej strane niekoho kto pre zábavu pošle loptičku aj na miesto kde to nečakáte.(28.7.2012)

• Matt2626

Prázdne, pomalé, nudné...bez charizmy. Je pravda že film má isté posolstvo či myšlienku ale akosi ma minula. Občas som mal pocit, že tak "hlúpe" dialógy predsa nemohli ani len nakrútiť, nie že dať do filmu a že sa mi asi sníva. Pár svetlých okamihov a úprimných chvíľ to nejak nezachránilo. Celý film pôsobí tak zvláštne, až gíčovo. Asi je rozdiel medzi osamelou dušou a šialenou ženou a Melanie si akosi nevybrala : ) To sú Tí Kanaďania...(17.1.2010)

Kameru musím obzvlášť pochváliť, veľmi pekné kompozície.. pekne pekné dlhé nájazdy kamery, temp strihu, áno aj ten t môžeme považovať viac menej za komerčný.. chvála bohu že to tempo sa skrotilo.. beží záber 5 sekúnd, človek mal šancu sa zorientovať... nie sú tu zbytočné zábery na vyše... Arnaud Potier vsadil radšej- 3 poriadne zábery v scéne, než 7 bez poriadneho kotevného východzého bodu, kde niet poriadneho svetla... je pravda, že Arnaud Potier ma ako UMELCA nadchol! Ideme ďalej... Nečakajte prevratné intelektuálne depresívne dielo, ktoré je plné dejových zvratov, Justin Bartha si zahral slušne, Shakespeare od neho nečakajte, ani dych berúce, k slzám dojatý výkon... Mélanie Laurent s poriadnym šmrncom... film má zopár vtipných momentov ( herec Justin Bartha s francúzskym manželským párom. Podpriemer si to nezaslúži, to bola hnusná podpásovka ... priamočiary francúzsky film s normálnym koncom na Francúzov.. s výbornou kamerou... prekvapenie si človek zapamätá mnoho... Trocha sa tento film priblížil umeniu, trochu...drzosť napísať a? Romantici, niečo pre Vás. /55 %/(11.7.2017)

Tahle originální romantická komedie, listem Le Figaro pojmenovaná jako mladší sestra Amélie z Montmartru, mě naprosto okouzlila a dá se říct, že pro mě představuje nejhezčí letní filmový zážitek. Poprvé jsem měl možnost sledovat herecké umění Mélanie Laurent a okamžitě jsem si ji oblíbil. Ne nadarmo je považována za jeden z největších francouzských talentů současnosti, což potvrzuje role v Hanebných parchantech. Myslím si, že její zasněná Chloe a romantická zápletka s frustrovaným Jackem pohladí na duši každou citlivou povahu. A srovnaní s Amélie shledávám naprosto příznačným.(3.9.2009)

Nevyužitý potenciál. Tvůrcům se tam občas podařila dostat lehce melancholická atmosféra, posmutněle táhnoucí se dny, ale rozhodně ne po celou stopáž. Přesto oceňuji tu snahu natočit něco více reálného, méně vypočítavého vůči divákovi. Příjemná civilnost, byť místy trošičku švihlá. A taky jedna z mála romantických komedií, kde mají oba hrdinové 99% sólo a potkají se v minimálním počtu scén - což je taková milá netradičnost daného žánru. 60%(6.5.2014)