Série(2) / Epizody(22)

Každý jsme nějaký. A každý jsme jiný. Ale vždy máme něco společného... Hlavními hrdiny seriálu Kdyby bylo kdyby jsou tři manželské páry z různých společenských sfér. Igor (Ján Koleník) a Adéla (Zuzana Fialová) nemají děti a žijí idylický život v domě s výhledem na celou Bratislavu. Užívají si peníze, které vydělali ne vždy poctivým způsobem. Tomáš (Roman Luknár) a Ingrid (Diana Mórová) mají šestnáctiletou dceru Mirku (Kristína Svarinská), krásný byt a slušnou práci. Nemají se úplně špatně, přesto jim něco chybí. Monika (Anna Geislerová) a Honza (Marián Miezga) mají tři děti, jsou s nimi natěsnaní v malém bytě a neustále se hádají. Osudy manželských dvojic se vzájemně proplétají. Na první pohled odlišné životy jsou ve skutečnosti úzce propletené rodinnými, přátelskými a mileneckými vztahy a vazbami. Jejich touhy a tajemství se den za dnem postupně odkrývají. (TV Prima)

larelay

Zatial to bolo naozaj vyborne, pacila sa mi kamera, dialogy, aj napriek tomu,. ze mam averziu voci snad vsetkym zucastnenym hlavnym postavam, okrem Ani a Miezgu. Fialova mi ide slusne na nervy a navyse ako keby okopirovala svoju postavu z BratislavaFilm-u, Luknara nemusim odkedy som ho osobne stretla a v poslednej dobe, vzdy ked prepnem NAHODOU na nejake slovenske programy, alebo vidim nejaky cesky film, vsade Luknar. Luknar v tom pritrtkanom serialy na Jojke, kde vyzera ako uchylny ujo Adolf z Nemecka, Luknar v tom neuveritelne zlom serialy, ktory si clovek zapne len ako sedativum pred spanim, pretoze v tom case uz nevysiela ani TA3, Luknar proste vsade. Fakt priserne. Morova je standardne dobra herecka, ale neuveritelne nesympaticka :) A uz by som mohla aj k deju nieco povedat. Myslim, ze sa to realitou aspon trochu priblizuje beznemu zivotu ludi zijucich v krajine zvanom Slovensko. Je fajn, ze sa riesia problemy kvantum prachov versus nedostatok prachov, manzelska nevera, tehotna dcera, nefungujuce manzelstvo a podobne. Summa summarum, tesim sa na dalsi diel. ()

Marius odpad!

Minimálne sa pätnástky naučia kombinatoriku prostredníctvom systému "každý s každým". Beverley hills na toto potrebovalo 100 + n dielov, Slováci to zvládnu za dvanásť v najdrahšom slovenskom televíznom seriáli všetkých čias. Inak netreba pozerať, stačí počúvať a je jasno, že je to opäť "matkinovsko-urbaníkovský" seriál o "realite" dneška. P.S. k druhej sérii : Kraus je vrchný chuj na slovenskom scenáristickom "nebi". ()

NinadeL

22/22 Od rozdělení republiky jsem prakticky nezaznamenala žádný slovenský seriál a z minula si pamatuju jen na Lekára umierajúceho času, což není mnoho. Co se ohlasů týká na současné populární slovenské seriály, zřejmě to tak je i dobře, alespoň jsem neměla vůči KBK žádné předsudky. Dolehla ke mě pouze informace o spojení JOJky a Barrandova a světe div se, ono je to výborné. ()

MM_Ramone

Toto je najdrahší televízny seriál, čo sa na Slovensku doposiaľ vyprodukoval. Je to pravdivé konštatovanie a zároveň je to aj veľká hanba. To sa máme teda čím chváliť. Robíme zo seba pekných buranov. Andy Kraus je rakovina slovenskej filmovej tvorby. Zhubný nádor požierajúci mozgové bunky otupených, televíznych divákov. "Keby bolo keby" sa chce tváriť, že je niečo extra, ale v podstate je to len štedro financovaný stupidný seriál. Nestráviteľný scenár a zväčšej časti aj nestráviteľné herecké výkony. Generálnym sponzorom tohto projektu sú finanční žraloci z J&T Bank. Podľa mňa tento krát nevsadili na správneho koňa. * ()

Fiftis

Hodnotil som síce nízko, ale ono to nebolo na slovenské pomery až tak zlé. Avšak objavilo sa to v čase vzniku Paneláku a ten bol vtedy TOPKA a tu sa vyskytovali úplne tí istí herci a človeku sa to plietlo. Rozhodne môžem pochváliť opäť sexi Dianu Mórovú, tá to celé ťahala sama. Tých epizód zase nieje toľko, aby ste tomu nedali šancu. Oproti nejakým 1500 epizódam Paneláku. Údajne to bol v času vzniku najdrahší slovenský seriál, aký kedy uzrel svetlo sveta, ale tým pádom na tom asi niekto prerobil. Treba ale napísať, že je to naozaj lepšie, než nejaký sprostá Ordinácia v ružovej záhrade, Susedské prípady a podobne. Rozhodne sa ale do rekapitulačného pozerania nikdy nepustím. ()

Smok

Tento seriál sa snaží tváriť ako že je niečo viac a nadpriemer (čo vzhľadom na slovenskú seriálovú tvorbu neni nič ťažké), avšak stále je z neho bohužiaľ cítiť lacný scenáristický rukopis Andyho Krausa. ()

WANDRWALL

Sichrují se už v názvu. Nikdy neříkej nikdy, tedy nikdy neříkej, že tenhle seriál je tak špatný, že u něho nevydržíš. ()

marhoul

Já to chválím. Velice povedený slovenský seriál, který určitě neurazí, zaujme a pobaví. Dobrá kamera i scénář. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 5.10.2009 - TECHNICKÁ POZNÁMKA: V piatok 2.10.2009 sa JOJ dohodla so spoločnosťou PALACE CINEMAS, že predpremiéra každej epizódy sa uskutoční každú nedeľu v jednej zo sál POLUSu v digitálnej kvalite na veľkom plátne. ( http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/keby-bolo-keby-nebude-mat-premiery-v-televizii-ale-v-kine.html ) (29.9.2009) - Chcem sa večer pozerať na lacnú kópiu (sic!!!) ORDINÁCIE vo "filmovej" kvalite ? Nechcem. (6.10.2009) ()

Marek1991

Zaujímavý herci, občas aj zaujímavé príbehy. Počet častí celkom ušiel, ale vyzeralo to občas dejovo drsne. Veľmi som sa, ale nebavil a nezaujalo ma to. ()

mysiak

Celkom dobrý začiatok nového seriálu..herecká elita, filmová kamera a pekné priestory...priestor na zlepšenie určite je..ale ako pilot je to zatiaľ nadpriemerný ()

Duotone28

Ako anti-watchman kadejakých lacných TV serialovych sracociek ci uz zo SVK abo CZ...som mal z tejto pilotnej casti velmi dobry pocit. Aj ked podaktory artist trosku pokulhaval (nikto ma nepresvedci ze Fialova je herecka), ale za to kamera a celkovo serial po technickej stranke nadstandartne skrz nasu tvorbu. Hodnotit nejdem...na to prilis skoro,nazdar ()

Petrasuvicka

Možná to moje hodnocení vypadá přehnaně, ale když se to vezme kolem a kolem, až tak přehnané mi nepřipadá. Netvrdím, že děj seriálu je kdoví jak inteligentní, ovšem ve srovnání s moderními seriály, které se zabývají čistě jen mezilidskými vztahy, jakými byly "úžasná Vékávéčka", Letiště, Ordinace, Ulice, idiotský Panelák... a tak dále, pak ano. Pak si tenhle seriál zaslouží tolik, kolik jsem dala. Občas se tam člověk zasměje a dokonce se dá někdy brát i vážně a na rozdíl od jiných manufaktur na debilní seriály, tady někdo věděl, kdy včas skončit. ()

SeanLSD

POZOR, NAJDRAHŠÍ SLOVENSKÝ SERIÁL VŠETKÝCH ČIAS !, POSERME SA Z TOHO... Je síce fajn, že máme kameru na žeriave na obrovské záberové oblúky, že sa slovenskí herci konečne naučili pred tou kamerou aj hrať, že sa tam holky prenáňajú v športiaku a navštívime zo päť asi nie najlacnejších bratislavských barákov - ale čo z toho, keď sa neúmerným rozpočtom obdarí scenár doslova a s ohľadom na autora nie náhodou PANELÁKovský ? To veru nie je žiadna výhra. Z takéhoto pohľadu potom vyhadzovanie toľkých peňazí vyznieva ešte hanebnejšie - lebo na riešenie týchto záležitostí ateliérové byty skutočne stačia a úroveň hereckých výkonov v neskorších sériách rovnako vzrástla, ako Slováci konečne prišli na to, že nie sú na javisku. KEBY BOLO KEBY potom svojim snobstvom zastieraným problematikou vzťahov medzi bohatšími pripomína tie zatracované slovenské filmy z posledných rokov, čo sa snažia tváriť tak svetovo. A oni, prosím vás pekne, ONI z toho robia ešte takú UDALOSŤ, že KAŽDÝ DIEL PÚŠŤAJÚ DOPREDU V KINE !!! ()

dr.jacoby odpad!

Tak toto prezentujú ako najdrahší slovenský seriál. Asi viem, čo ich toľko stálo, veď zaplatiť autorské práva za všetky tie pesničky, ktoré v seriály odznejú, určite nebude maličkosť, alebo sa mýlim? ()

borec999

Neviem v čom Keby bolo keby tak nákladné, že sa stalo vo svojej dobe najdrahším slovenským seriálom vôbec. A scenáristicky sa Andy Kraus tiež príliš nevytiahol, pretože mi to prišlo len ako taká skrátená verzia Paneláku. Na druhej strane, v porovnaní s dnešnými produkciami typu Rodinné prípady/Policajné prípady je to ešte klenot (najmä po technickej stránke) 25% ()

dehlie

prvý z rady novodobých slovenských seriálov, ktorý som si pozrel. a prekvapil. kamera, strih, výborne vybraná hudba, aj slovenský herci, ktorých inak nemusím. nebavil ma len vzťah miezga- geislerová. len tak ďalej. ()