poster

Henry Lee Lucas: Sériový vrah a lhář

 • USA

  Drifter: Henry Lee Lucas

Thriller

USA, 2009, 87 min

Režie:

Michael Feifer

Producenti:

Michael Feifer

Scénografie:

Richard G. Calderon
(další profese)
 • MM_Ramone
  **

  Včera som si pozrel snímok "Šedovlasý pán". Bol o americkom sériovom vrahovi Albertovi Fishovi. Forma jeho filmového spracovania na mňa však neurobila dojem. Dal som mu len dve hviezdičky. Tak som si dnes chcel napraviť chuť ďalším snímkom o americkom sériovom vrahovi. Pustil som si teda film o Henry Lee Lucasovi. V roku 2009 ho natočil režisér Michael Feifer. Žiaľ ani tento krát to nedopadlo tak aby som mohol byť spokojný. A pritom o takýchto psychopatických vrahoch by sa dali natočil oscarové filmy. **(27.8.2017)

 • eraserhead666
  **

  Po hodně dlouhé době jeden z nejrozpolcenějších filmů co jsem viděl. Docela povedené scény se střídají se scénami naprosto trapnými (kino, texas rangers). Doteď přemýšlím, jestli se mi postava Henryho matky zamlouvala (herecky, obsazením, charakterem) nebo ne, ona ta herečka má jisté charisma a jde vidět, že se snažila, občas jí se to ale moc nevedlo, a teď je otázkou, zda to byla vina její, nebo scénáře. Filmy o sériových vrazích si jsou podobné jako vejce vejci, jde tak zpravidla jen o přístup k dané tématice a problematice a tohle je prostě nevyvážené a rozpolcené. Navíc, kdo viděl geniální, až na hranici nechutnosti, dílo Johna McNaughtona Henry: Portrait of a Serial Killer, jakékoliv jiné zpracování případu Henryho Lee Lucase u něj asi neuspěje. Jedno je jisté, tohle moc důvěryhodně nevyznívá. Ale Henry nebyl zahrán špatně (i když ne moc podle předlohy).(7.7.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Henry, tak proč zabíjíte ??" - "Proč lidi jedí ?? Asi proto, že mají hlad, ne ?! A se mnou je to stejný.. Občas mi trochu vyhládne.." Režisérský nadšenec Michael Feifer se dlouhodobě tématu sériových vrahů věnuje, avšak jeho příspěvky na dané téma, které mě osobně velmi zajímá a mám poměrně dosti načteno, rozhodně nepatří k snímkům, které by se mohly honosit nálepkou kvalitní či dokonce věrohodné.. Problém tkví především v tom, že Feifer se jednak většinou se snahou o originalitu chytá linií příběhů, které nejsou příliš jasné ani jakkoliv prokázané, vždy se snaží na všechny ty choromyslné pomatence nahlížet objektivně, nastiňuje skutečnosti, které pomáhaly formovat zavrženíhodné "osobnosti" právě typu Henryho Lee Lucase, čímž je sice neomlouvá, ale dodává jim jakousi lidskost.. Tím výčet kladů Feiferových v konečné podobě (pseudo)biografií bohužel končí, a nikoho tak nepřekvapí, že se vždy jedná o filmy určené přímo na DVD bez větších ambicí !! Logika věci však nabízí otázku, komu jsou vlastně Feiferovy filmy určeny ?? To bohužel ví nejspíš jen on sám..;) Antonio Sabato Jr. jako dnes již typický herecký zástupce podobných videofilmů se občas dokáže probudit k přijatelným hereckým výkonům a jeho jednooký Lucas, když nic jiného, rozhodně budí respekt, pomineme-li fakt, že Henry Lee Lucas i Ottis Elwood Toole ve skutečnosti byli nesympatičtí mírně retardovaní vidláci. Dnes však převládá názor ze strany odborníků, že Lucas reálně zabil pouze zlomek lidí z těch stovek, které si vybájil, a vlastně tak pouze kryl iniciátora Toolea, a dal by se tak označit spíše za velkého lháře !! Zamrzí i chyba, kdy se nám tvůrci snaží podsunout kladný vztah Henryho Lucase k otci, který však zemřel na podchlazení mnohem dříve, když bylo chlapci necelých třináct let.. Srovnávat tedy tento velmi nepovedený ani ne polovičatý film s McNaughtonovou syrovou žánrovou peckou s debutujícím Michelem Rookerem v hlavní roli by bylo opravdu nedůstojné, stejně tak souboj Sabato vs. Rooker.. Resumé ?? Očekávané zklamání..!!(28.7.2013)

 • Segrestor
  odpad!

  Henry Lee Lucas, jak je dobře známo, byl mírně retardovaný, prostě kokot, jak by někdo řekl. Tento film, ať už jeho účel byl jakýkoliv, ukazuje někoho naprosto jiného. Je navíc velmi nezdařile natočen a přináší tolik zábavy asi jako plnění bobříků na letním kresťanském táboře. Je to velké zklamání. Takhle bych si filmy o nejznámějších sériových vrazích tedy nepředstavoval.(16.4.2013)

 • killerbean
  ***

  Sfilmovaný príbeh tohto sériového vraha nieje dostatočne strhujúci ale ani vyslovene nudný. Ak by chcelo byť toto spracovanie psychologickou sondou zo snahou priblížiť divákovi myšlienkové pochody a príčiny jeho konania, neobstojí skrz prílišnú plytkosť. Tvorcovia mohli tiež staviť na brutalitu jeho činov bez snahy vysvetľovať, avšak na to sú Henryho skutky málo explicitné. Film sa snažil byť niekde uprostred, a skrz to prináša z každého rožka troška ale v globále viac menej nič. Respektíve aby to nevyznelo príliš hrubo, tak nič nové alebo šokujúce. Nevidel som iné spracovania tohto príbehu tak nemôžem porovnávať, ale verím že existuje aj kvalitnejšia verzia. Tak zaujímavá postava si to určite zaslúži. 55 %(21.1.2011)