Henry Lee Lucas: Sériový vrah a lhář

Michael Feifer

Michael Feifer

Scénografie:

Richard G. Calderon

Sfilmovaný príbeh tohto sériového vraha nieje dostatočne strhujúci ale ani vyslovene nudný. Ak by chcelo byť toto spracovanie psychologickou sondou zo snahou priblížiť divákovi myšlienkové pochody a príčiny jeho konania, neobstojí skrz prílišnú plytkosť. Tvorcovia mohli tiež staviť na brutalitu jeho činov bez snahy vysvetľovať, avšak na to sú Henryho skutky málo explicitné. Film sa snažil byť niekde uprostred, a skrz to prináša z každého rožka troška ale v globále viac menej nič. Respektíve aby to nevyznelo príliš hrubo, tak nič nové alebo šokujúce. Nevidel som iné spracovania tohto príbehu tak nemôžem porovnávať, ale verím že existuje aj kvalitnejšia verzia. Tak zaujímavá postava si to určite zaslúži. 55 %(21.1.2011)

• TheRaven

Ta druhá hvězda je stejně jen za zábavnou montáž ("Dancing Ghoul"), bez které se žádný kvalitní film neobejde. Jinak nepříliš dobře natočený pohled na zajímavou otázku k osobnosti a "kariéře" Henryho Lee Lucase. Segrestor dobře poznamenává, že po stránce podobnosti se skutečnými charaktery tenhle film poněkud zkresluje, potože ani Henry, ani Ottis zde jako retardovaní vidláci moc nevypadaj.(15.4.2013)

Pravdivý príbeh amerického sériového vraha Henry Lee Lucasa.Narodil sa v roku 1936 v Západnej Virgínii ako najmladší z deviatich súrodencov.Otec bol alkoholik a invalid na vozíčku,matka alkoholička a prostitútka.Matka ho často bila,aj bezdôvodne,dokonca drevenou latou po hlave.Nútila ho pozerať keď bol ešte len dieťa,ako si to rozdáva s chlapmi.A tiež ho nútila nosiť dievčenské šaty,dokonca aj do školy.Pri hre s bratom prišiel o ľavé oko keď mal desať rokov.Prvú vraždu vykonal v roku 1951,keď mu 17.ročné dievča nechcelo byť po vôli.Dodnes sa presne nevie koľko ľudí mal na svedomí,svoje priznanie menil každú chvíľu.Zadržaní políciou bol v roku 1983,v roku 1996 bol odsúdení na trest smrti,v roku 1998 trest zmenený na doživotie.Zomrel vo väzení v roku 2001 na zlyhanie srdca.Okrem toho že bol vrah,bol aj nekrofil a zoosadista.Takýto mal zhruba osud tento vrah.Svoj podiel viny mala určite aj jeho matka,od takejto výchovy čo mohlo z neho vyrásť.Ale film bol aj trochu sklamaním,síce priemer to je,ale čakal som niečo lepšie.(30.12.2009)

• MUNRO

Ubohé zpracování pravdivého příběhu dvou sériových vrahů.Casting filmu je naprosto tragický,protože všichni tři herci v hlavních rolích(Antonio Sabato jr.,Kostas Sommer,Kelly Curran)hrají neuvěřitelně amatérsky.Všem "kraluje"Sabato,jehož zamračený pohled,který má nejspíš nahánět strach,je oproti tomu naprosto k smíchu a amatérismus z něj doslova sálá.I můj dvouletý synovec by dokázal navodit důvěryhodnější grimasy,připomínající psychopatického šílence,o kterém má být tenhle film.Zarážející je již zmiňovaný casting.Nechápu,proč někdo jde natáčet film o vrazích,o kterých každý ví,že už od prvního pohledu nemají všech pět pohromadě,jsou vzhledem vyloženě odpudiví a obsadí do jejich rolí playboye,kteří se ani po pár kosmetických miniúpravách svým skutečným předlohám ani z jedné milióntiny nepodobají.Režisér Michael Feifer by neměl prznit kategorii filmů o skutečných událostech,když u toho nepoužívá mozek.A jestli chtěl někoho na tenhle brak nalákat Sabatovým ksichtem,pak je mi ho líto.(1.5.2012)

• MM_Ramone

Včera som si pozrel snímok "Šedovlasý pán". Bol o americkom sériovom vrahovi Albertovi Fishovi. Forma jeho filmového spracovania na mňa však neurobila dojem. Dal som mu len dve hviezdičky. Tak som si dnes chcel napraviť chuť ďalším snímkom o americkom sériovom vrahovi. Pustil som si teda film o Henry Lee Lucasovi. V roku 2009 ho natočil režisér Michael Feifer. Žiaľ ani tento krát to nedopadlo tak aby som mohol byť spokojný. A pritom o takýchto psychopatických vrahoch by sa dali natočil oscarové filmy. **(27.8.2017)