poster

Gunslinger Girl: Il Teatrino (TV seriál)

 • Japonsko

  ガンスリンガー ガール -IL TEATRINO-

 • USA

  Gunslinger Girl: Il Teatrino

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 13x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (7)

 • Subjektiv
  ***

  Kybernetickým slečnám s bouchačkami se začal silně krátit dech. V první sérii jsme je poznali vcelku dobře a nyní jsme jen opakováním a přeopatrným rozvíjením starých motivů ujišťováni, že je tedy už opravdu známe. Aby autory přece jen nešlo nařknout z toho, že se předkládá totéž, co dříve, dozvíme se více o instruktorech (asi ty nej pasáže z této série) a krom toho nám Teatrino milostivě věnuje i jakýsi souvislejší příběh o boji proti militantním Padánským separatistům. Ten trpí několika vadami, z nichž mně osobně nejsmradlavější přišla romantizace povolání teroristického. Osobně nevidím nic dojemně lidského v údělu člověka, který svou vnitřní rozervanost dává najevo tím, že na kusy rozervává lidi jiné. Nevidím jemu podobné jako Romey a Julie, kteří nešťastně a tragicky milují a hledají své místo v životě. Kdo by to čekal, že si při masáži slzných váčků ublinkne?(23.9.2009)

 • Hitman_47
  ***

  Tak se mi zdá, že druhá série je oproti jedničce velký krok dozadu... pokud si dobře vzpomínám, tak jednička byla laděná do šedých odstínl, což k ději perfektně pasovalo... tady je to až moc barvičkovité. Co se kresby a animace týče, tak taky není moc na co koukat. Děj je takový nemastný neslaný a jediná věc, co vás tu bude zajímat (a jak už ostatně zmínil i Subjektiv) je pohled do minulosti handlerů. K této sérii ještě vznikly dva OVA díly, které navazují na ukončení série a určitě stojí za zkouknutí.. nicméně ani tyhle dva kousky nezachrání celkový průměrný dojem z celku, což je obrovská škoda.(3.4.2011)

 • pivo
  ***

  Nakoniec nie až také zlé, ako som čakal, ale oproti 1. sérii je to jednoznačne krok späť. Animácia aj hudba sú o 2 triedy nižšie. Z hudby sú tu akurát dve dobré melódie, inak nič moc. Čo sa týka príbehu, približne do polovice som to mal čerstvo načítané z mangy, takže som tie príbehy poznal, a tak som aj mohol porovnávať. Seriál sa mangy dosť drží, ale je oproti nej skratkovitý a občas mení niektoré veci (niekedy podľa mňa výrazne) a bohužiaľ na mňa nemal absolútne žiadny emocionálny dopad. Na druhú stranu, pozrel som to celkom rýchlo, takže nuda to tiež nebola. 70%.(30.8.2011)

 • Hees
  ****

  Táto druhá séria nie je na takej dobrej úrovni ako prvá. Aj keď ponúka v príbehu dve proti sebe bojujúce strany. Druhá strana, ktorá bojuje proti mechanickým telám dievčat je dobre priblížená a tak neskôr držíme palce aby nikto neumrel pretože druhá strana má postavy, ktoré vo svojej podstate nie sú zlé, len sa stalo to čo sa stalo a osud ich priniesol na opačnú stranu mince. Škoda toho, že obrazová (animovaná) časť je občas trocha statická. (Hodnotenie 3,5)(30.6.2011)

 • -Victor-
  *****

  Nedávno jsem se rozhodl, že konečně shlédnu anime seriál Gunslinger girl a Gunslinger girl: II Teatrino. V budíčku mi zvonil několik let a konečně jsem se dostal k tomu, že jsem shlédl celé dvě série. Ve výsledku jsem velmi spokojený, ačkoliv někdo může namítnout, že seriál má místy hluchá místa, mě se to netýká. Podle hodnocení a recenzí jsem si též nemohl nevšimnout, že první série zde vede před sérií druhou. Ve výsledku se nebojím, říct, že Teatrino pro mě bylo zajímavější a daleko svižnější, než první série. Ze začátku mě lehce šokovala nová animace, ale během dvou dílů jsem si na ni zvykl. Nemluvě o tom, že jednotlivé charaktery opravdu vypadají lépe (nekamenujte mě). V Teatrinu se příběh rozvíjí a zjišťujeme i více o tom, jak se některé z dívek dostali do agentury. Příběh se silně zaměřil na postavu Trieli (namísto Henriety - jak tomu bylo u první série). To ovšem neznamená, že bychom se s ostatními dívkami nesetkali. Například Claes dostala prostor sama pro sebe v díle Clae‘s Glance (epizoda 8). Ve výsledku nemohu opomenout výtečnou hudební stránku, která příběh skvěle doplňuje. Celek pro mě šlape jako švýcarské hodinky :). Co se tak dívám, jsem zatím jediný fanoušek Teatrina na ČSFD, doufám, že se to časem změní - seriál si to dle mého názoru opravdu zaslouží. Nakonec už jen doufám, že se časem dočkáme pokračování!(30.8.2012)

 • daGGos
  ***

  Největší problém druhé série GG? Existence série první. Ta totiž pod taktovkou Madhouse dodnes vypadá a zvučí naprosto skvěle, takže namlsaný divák v prvních minutách Teatrina jen nevěřícně kouká na třesoucí se statické obrázky znázorňující bitvy v ulicích doprovázené hudbou jak z reklamy na italské těstoviny. Důvod je prostý, Artland očividně operoval s mnohem skromnějším rozpočtem a na výsledku se to dost výrazně podepsalo. S přibývajícími díly se ale vizuální stránka přeci jen zvedne a anime vykouzlí i několik kvalitních hudebních počinů (v čele bezpochyby se skvělou skladbou Doll hrající v endingu). Příběh je zajímavý hlavně tím, jakým způsobem nahlíží na obě strany konfliktu. Nepředkládá totiž typický nástin hodní policisté a fuj fuj teroristé, ale snaží se oba tábory ukázat jako obyčejné lidské bytosti, mající vlastní odůvodnění pro své činy. Lepší ***.(12.5.2011)

 • Alwirian
  ****

  Ač je druhá série slabší než série první, má mnoho dobrých stránek. Zaprvé dojde k lehkému prohloubení psychologie a vztahu mezi instruktory a děvčaty. Zadruhé se dozvíme víc o instruktorech, jejich předcházejících životech a pohnutkách, proč se dobrovolně angažovali v morálně dosti kontroverzním programu. Zatřetí se dozvídáme více o protivnících, což je dobře-první série je vyprávěná z pohledu agentury, zde máme i lehký náhled od teroristů. Osobně s jejich filozofií (nebo její absencí) nesouhlasím, navíc jsou jejich pohnutky buď pitomé nebo zkreslené jejich vlastní hloupostí nebo leností-Franca je fracek, jehož pomsta pramení z vlastní neschopnosti nebo lenosti zjistit pravdu-pomsta převládá nad důvodem k ní a důvod se stává podružným (přesto je pořád dobrou výmluvou proč ničit a zabíjet-bravo! bravo!). Začtvrté se dovíme více o omezeních vylepšených holčiček i celého kondicionování na principu podmíněné lásky. Přechodem od "skoro epizodnosti" první série k ucelenější dějové linii v sérii druhé, se trochu ztrácí ten křehký náhled, na mě to působilo rušivě, už jsem se nedokázal tolik soustředit na vývoj postav a psychologii. A přibylo akce, což lehce mění orientaci seriálu. Lehká změna animace přispěla k tomu, že je druhá série "mainstreamovější", což nutně nemusí znamenat horší, nicméně komorní styl první série byl lepší volbou. Hudba stejně kvalitní jako v první sérii. Celkové hodnocení 8/10.(31.1.2014)