Cedulky (neoficiální název)

Krátkometrážní / Romantický / Komedie

Austrálie, 2008, 12 min

Patrick Hughes

Patrick Hughes

Ač mě jindy takovéhle slaďáky nechávají chladným, tak tady si nemůžu pomoct, abych neudělal vyjímku. Tohle je jeden z nejhezčích filmů, co jsem za posledních pár let viděl. Citlivě natočené o dvou lidech, kteří se mohli(?) klidně někde potkat. Mělo to vtip a super hudbu na pozadí. Poprvé po hooodně dlouhé době jsem se modlil, aby to neskončilo naprostým fiaskem:)(18.1.2011)

Krátkometrážním filmům dávám šanci proto, že nezaberou příliš mnoho času a často jsou scenáristicky zajímavé. Neočekávám od nich ale nic převratného. To od základů překopaly Cedulky. Takovou emoční mrdu jsem nedostal z desítek jiných filmů a tenhle kraťas mě za dvanáct dokázal rozsekat jako skoro nic jiného, co jsem kdy viděl. 100%(30.3.2017)

Nemám ráda romantické filmy ... Nemám ráda romantické scény ve filmech, nemám ráda zamilované lidi ani na ulici ... Takže co mě vlastně přimělo podívat se na tento kraťas? ... Vlastně ani nevím ... Každopádně mě Signs opravdu překvapily! Opravdu krásně a vtipně zpracované. Proti takovým filmům opravdu absolutně vůbec nic nemám, dokonce si myslím, že by se měly točit častějc!(3.12.2014)

• Queendom

Vůbec nevim, co mě to popadlo a vůbec jsem se na TO začla koukat. A už vůbec nevim proč jsem TO přetrpěla až do konce. Jistě ale vim, že TO (přeslazenou cukrovou vatu pro nenáročnýho diváka romantickejch slátanin) už nikdy nechci vidět. TO nebylo ani hezký, ani vtipný, ani nápaditý, jen brutálně kýčovitý a předvídatelný. Navíc najít horšího herce než toho prkennýho tupce, z jehož pohledný tvářičky zřejmě ucvrnke do textilu každá náctiletá, by myslim byl nadlidskej úkol. Jedna hvězdička za chvályhodnou stopáž.(3.8.2013)

To je moc pěkný nápad, natočit něco tak neobyčejně obyčejného. Obyčejný život může pozměnit pár papírů, fixa a vnímavý protějšek v okně naproti. Herci byli moc sympatičtí a tuhle dosti jednoduchou záležitost si užili naplno. Cedulky jsou jedním z mých nejoblíbenějších krátkometrážních filmů, jsem rád, že jsem se na ně mohl kouknout. Ve filmu se takřka nemluví, takže se netrapte, když nenajdete české titulky a raději si užijte skvělý, pohodový zážitek ve formě Cedulek. Mimochodem, nemohl jsem se dočkat konce, až uvidím tvář herečky, celou dobu mi připomínala Zooey Deschanel (i když jsem věděl jistě, že to není ona). Přesto mi vykouzlila úsměv na tváři.(14.7.2013)

• - Film byl natočený k propagaci značky Scweppess, Patrick Hughes to na svých stránkách sám píše. (Akesha)