poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • 3DD!3
  ****

  Škoda těch dějových lapsů (a zbytečné linie s černou feťačkou), ale britové už holt s tímhle mívají problémy. Vynahrazují si to však jinými kvalitami. Třeba, že Jasonovi dají volnou ruku v potírání zločinu v Londýně. Brant je skvělá postava, nejde si ho nezamilovat, i když jde o stou variaci na drsného detektiva. Pocit spokojenosti se závěrečného (ne)vyřešení případu tahá BLITZ nahoru. Tohle mládenci... je hokejka na irský hurling.(31.7.2011)

 • milka
  ***

  Průměrná britská kriminálka, která je roztříštěna přebytkem dějových linií. Hlavní linka okolo hledání vraha je totiž velice zajímavá a většinu času i docela funguje. Ale linie okolo policistky, která je navíc ještě otřesně zahraná, je zde úplně zbytečná. Psychologie postav tu navíc taky moc nefunguje, takže to celé musí většinou zachraňovat herci. To se naštěstí daří a hlavní trio Statham-Considine-Gillen je výborné, i když Jason taky na těch svejch drsnejch ksichtech mohl trochu ubrat, to je pravda. Celkově jde ale o promarněnou šanci o výbornou kriminálku z britských ostrovů.(2.10.2011)

 • mil@n.fanatik
  ****

  Sice "jen" mírně nadprůměrný thriller, nicméně s opravdu vynikajícím Jasonem Stathamem, kterému role "tvrďáka" v podobným akčních filmech sedí náramně. Rád ho sleduju a těším se na něho. Díky němu se zvedla kvalita i v tomto filmu. Dodal mu šmrnc a napětí. Drsný konec už tak zahřál mé srdce běhěm filmu, který mě určitě nenudil. Víc takových akčních filmů a nejlépe s podobnými herci jako je Jason Stathem... 70%(23.11.2011)

 • SaNcHeZ_cz
  ***

  Jason Statham alias Jason Statham. Další z řady podobných filmů tohoto charismatického bijce se snaží držet možná až příliš při zemi. Thrillerové zápletce o vrahovi policistů by slušelo více akce a šikovnější výběr hlavní záporné postavy. A vlastně i zručnější člověk za kamerou. Tahle snaha o to jít s trendy sice celkem vyšla ale na větvi z toho rozhodně nebudete. Díky úsměvným dialogům a slušným hláškám však Blitz za vaši hodinku a půl stojí.(10.8.2011)

 • nascendi
  **

  Tento film nemusel byť nakrútený, pretože sa priraďuje k filmom, ktoré si pozriete a po týždni už nemáte žiadnu istotu, či ste ho videli alebo nie. Namiesto zážitku iba konzumácia. Okrem toho nemám rád, keď ľudia na strane zákona "v záujme spoločnosti" zabíjajú viac ako vrahovia. Je to príliš džungľové na môj vkus. Rovnako však považujem za pseudohumánne púšťať zločincov na slobodu pre procesné chyby, rušiť trest smrti, dbať na to, aby poprava nebolela a Breivika strčiť do trojizbovej luxusnej cely.(5.12.2016)

 • - V USA sa film v kinách vôbec nepremietal, premiéru mal iba na DVD a Blu-ray. (m.a.t.o.)

 • - Natáčalo sa v auguste 2009 v Londýne. (m.a.t.o.)

 • - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)