Blesk

Blitz

Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Problémom tohto filmu je Jason Statham, ktorý dokáže hrať iba Jasona Stathama. Niekde to pasuje (Crank, Expendables...), v adaptácii širšie rozprestretej knižnej predlohy, ktorá má byť realistickou kriminálkou z dnešného Londýna, sa z jeho machrovania odrazu stáva nevýslovne otravná póza. Po každej hláške (ktorá by v tupom akčnom filme parádne fungovala) som mal chuť dupnúť mu na plešinu. Navyše sa film kvôli jeho účasti snaží byť svižnou, hlučne ozvučenou stathamovkou, čo je vzhľadom na námet a snahu o príbeh s viacerými dejovými líniami zásadná chyba. Všetko je to útržkovité a uponáhľané, až to ku koncu prestáva dávať zmysel. Samozrejme, Aidan Gillen v úlohe nesofistikovaného psychopata (je to proste slintajúci debil, čo sa rozpráva sám so sebou, žiadne prepracované plány) absolútne vládne.(22.8.2011)

Nič extra. Akčnú nálož nečakajte, toto je totižto Thriller. V tomto smere som bol celkom spokojný. Dej bol celkom dobrý a Jason Staham hraje postavu, ktorá je napísaná akurát naňho, ale chcelo by to dusnejšiu atmosféru, ktorú by mal Thriller mať. Tu sa lámala vďaka Stathamovím frajerinám (aj keď hlášky boli fajn) a občas ani nebola. Skrátka trošku lepší priemerný Thriller na jedno pozretie s dobrý Jasonom. 70% - 3*(23.10.2011)

Pro mě je Blitz velkým zklamáním. Jason Statham patří mezi mé nejoblíbenější herce, proto jsem čekal jízdu ve stylu jeho podobnému, tak jak ho známe. Na druhou stranu jde o kriminálku, kde se Jasonova smršť neuplatní. Začátek sice skvěle navnadil (a tam je vlastně Jason Jasonem), pak to ale upadává do obyčejné detektivky, která nemůže nabídnout nic nového, přesto ale pořád koukatelné. Jasonovi prostě tato role vůbec nesedla a bez něj bych o Blitz vůbec nezavadil. Jeden moment mě ale dostal. Byla to rozprávka mezi Jasonem a barmanem po vraždě na toaletě :-) EDIT 21.4.2012: Po druhém zhlédnutí zvedám na čtyři hvězdy. Nevím čím to, ale dnes jsem si to užil. Jason mi nepřišel vůbec špatný. Naopak, byl řízný a cool. Možná to bylo dabingem, který je překvapivě na slušné úrovni. Můj komentář k tomuto filmu je jak den a noc. Ale přiznáme si, že ten druhý je pravdivější :-) 70%.(1.9.2011)

Statham trochu jinak. Jediný veliký + je to, že Statham je můj top herec, a každej film sním je u mě pecka. Ano, nehrát vtěch filmech on, například v tomhle, nedám víc jak 2*. Příběh mě docela ze začátku nudil až po půlce jsem se do toho nějak dostal. Zaporák byl podle mého gusta, prostě cvok. 2* bez JS, 4* s JS :)))(29.11.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $16,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $1,103,770 //počet predaných kusov 79,271║ Prekvapivo sa to drží skôr na uzde a má to taký ľahký podmaz 80.rokov, čím by som povedal že to prinieslo troška sviežosti do hromady premrštených akčných filmov poslednej doby, kde sa likviduje vo veľkom a bez pochyby to vybočuje aj s radu množstva akčných filmov so Stathamom, pozerateľné bez újmy. /60%/(14.7.2012)

• - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

• - V USA sa film v kinách vôbec nepremietal, premiéru mal iba na DVD a Blu-ray. (m.a.t.o.)

• - Hurling - hra, o které se Brant (Jason Statham) zmíní, je irský národní sport. Hodně zjednodušeně řečeno jde o baseball na fotbalovém hřišti. Všichni hráči mají krátkou jasanovou pálku (hurley) a jejich úkolem je dopravit malý míček (sliotar) buď přímo do brány hlídané brankářem (3 body) nebo mezi tyče nad bránou (1 bod). Hráči smí sliotar chytit do ruky a udělat s ním nanejvýš čtyři kroky, poté ho musí odpálit. Hráči nenosí žádné chrániče, ale od roku 2010 jsou povinni mít helmu. Rychlostí až 150 km/h může sliotar doletět do vzdálenosti i 100 metrů, což dělá hru velmi rychlou a nebezpečnou. (Maulincio)