poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Blesk je jako neučesaná dračice, která se chová zkratkovitě, má neuspořádanej život, člověk si s ní moc nepokecá, ale zato v posteli je hotovej uragán. Říkáte si "ty vole sex dobrej, ale co jinak?", jenže pak vylezete zpod peřin a vidíte, jak ten její rozkošnickej zadek tancuje do koupelny a s úšklebkem Bruce Willise utrousíte "a koho to vlastně sere...?!"(27.7.2013)

 • nascendi
  **

  Tento film nemusel byť nakrútený, pretože sa priraďuje k filmom, ktoré si pozriete a po týždni už nemáte žiadnu istotu, či ste ho videli alebo nie. Namiesto zážitku iba konzumácia. Okrem toho nemám rád, keď ľudia na strane zákona "v záujme spoločnosti" zabíjajú viac ako vrahovia. Je to príliš džungľové na môj vkus. Rovnako však považujem za pseudohumánne púšťať zločincov na slobodu pre procesné chyby, rušiť trest smrti, dbať na to, aby poprava nebolela a Breivika strčiť do trojizbovej luxusnej cely.(5.12.2016)

 • Radek99
  ***

  Britský detektivní thriller Blitz alias Blietzkrieg sází všechno dost riskantně jen a pouze na Jasona Stathama, což se tvůrcům ve výsledku tak trochu vymstilo. Jeho charisma účinkováním v hollywoodských akčních béčkách samozřejmě nevyprchalo, návratem pod mateřská křídla britského filmu dokonce trochu pookřál, když ale celá tíha snímku zbyla na něm a nepomohl mu ani silný scénář a výrazná autorská režie jako za dob Guye Ritchieho, stalo se očekávané - divák promptně zjistí, že není tím bájným Atlasem akčně detektivního žánru, neboť je pod tou tíhou očekávání dost zkroucený. Je to sympatický návrat, ale popravdě řečeno se americké herecké intermezzo vlastně ani nedalo nepřekonat, i takovýto průměrný Blitz je proti němu douškem živé vody...snad se Jason při příštím doušku zase sejde s nějakým stylovým britským režisérem...(5.8.2011)

 • Wacoslav1
  *

  Hmm sracka mam rad drsny Anglicky kriminalky a thrillery ale toto se nepovedlo po strance deje neskutecna slatanina kokotskej vrah kokotska pointa jedna hvezda za dobry prostredi vic si to nezasluhuje(30.8.2013)

 • becki_tu
  **

  Takhle máme rádi Jasona. Naštvanýho, akčního a hláškujícího. Bohužel samotný film nic moc víc nenabízí a ač se snaží Jason co mu jeho bicepsy stačí, ke kulervoucí kriminálce to má pořád daleko. 50%(22.9.2011)

 • - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

 • - V USA sa film v kinách vôbec nepremietal, premiéru mal iba na DVD a Blu-ray. (m.a.t.o.)

 • - Předlohou k filmu se stala kniha „Blitz“ od populárního irského spisovatele krimi Kena Bruena z roku 2002. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace