Blesk

Blitz

Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Určitě nejsem jediný, koho při sledování Blitze napadne, že tady máme co dočinění s plagiátem Smrtonosné pasti. I když, co se týká kvalitativní náplně, má k ní hodně daleko. Statham sice ze sebe chrlí drsné a vtipné hlášky, ale není to prostě ono. Taky akce není tolik, jak bych čekal. Záporák i celá policejní eskadra nehráli špatně, ale scénáristicky nedostali tolik prostoru, abych se mi vryli do paměti. Blitz uspokojí diváka dychtícího po nenáročné krimi honičce. 60%(30.7.2011)

Jason Statham alias Jason Statham. Další z řady podobných filmů tohoto charismatického bijce se snaží držet možná až příliš při zemi. Thrillerové zápletce o vrahovi policistů by slušelo více akce a šikovnější výběr hlavní záporné postavy. A vlastně i zručnější člověk za kamerou. Tahle snaha o to jít s trendy sice celkem vyšla ale na větvi z toho rozhodně nebudete. Díky úsměvným dialogům a slušným hláškám však Blitz za vaši hodinku a půl stojí.(10.8.2011)

Vsichni tu na to kydaj hnuj, ale popravde receno, docela me svrbel prst na 5*. Statham tentokrat neni ve svy akcni poloze, takze tu nehazi salta a nerozkopava hromady smejdu, coz ale neznamena, ze by nejak vymeknul. Prave naopak, jeho drsnej polda je naprosto perfektni, sem tam utrousi nejakou super cool hlasku a nema problem si poradit s partou smejdu hokejkou a to jeste ani nezacnou uvodni titulky filmu. Jinak pribeh je prekvapive docela zajimavej, respektive rozbehne se tu nekolik vedlejsich linii, takze to celkove pusobi docela komplexnim dojmem. Co se tyce zaporaka, to je sice takovy hovado, ktery vypada, ze mu Jason naplaca a pude brecet do kouta, ale tak nejak mi tam sednul. Takze celkove hodne povedena kriminalka s perfektnim Stathamem a sviznou rezii, ktera se neboji nejakyho toho drsnejsiho zaberu, takze o krev, mrtvoly a nadavky neni nouze a me to hodne prijemne prekvapilo. Lepsi 4*.(10.8.2011)

Ďalšia Jasonova super oldschoolovka. Scenár s viacerými postavami som plne zožral. Jednoduchá zápletka so zabijakom tak dostala na serióznosti. Aidan Gillen je záporák presne v štýle Michaela Wincotta (POLICAJT SO SAN FRANCISCA, AKO PAVÚK) a celkovo má film atmosféru doby, keď boli problémoví policajti typu Johna McClanea fakt v móde...(28.4.2013)

Škoda těch dějových lapsů (a zbytečné linie s černou feťačkou), ale britové už holt s tímhle mívají problémy. Vynahrazují si to však jinými kvalitami. Třeba, že Jasonovi dají volnou ruku v potírání zločinu v Londýně. Brant je skvělá postava, nejde si ho nezamilovat, i když jde o stou variaci na drsného detektiva. Pocit spokojenosti se závěrečného (ne)vyřešení případu tahá BLITZ nahoru. Tohle mládenci... je hokejka na irský hurling.(31.7.2011)

• - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: V závere filmu Brant (Jason Statham) vystrelí na Blitza. Je vidieť, že krv vystrekne od krku, no pri následnom zábere na mŕtvolu vidno, že Blitz má prestrelenú hlavu. (johnsnow)

• - Natáčalo sa v auguste 2009 v Londýne. (m.a.t.o.)