poster

Blesk

 • Česko

  Zabiják poldů

 • Velká Británie

  Blitz

 • Francie

  Blitz

 • Slovensko

  Blesk

Krimi / Thriller / Akční

Velká Británie / Francie / USA, 2011, 97 min

Režie:

Elliott Lester

Předloha:

Ken Bruen (kniha)

Scénář:

Nathan Parker

Kamera:

Rob Hardy

Hudba:

Ilan Eshkeri

Střih:

John Gilbert

Scénografie:

Max Gottlieb

Kostýmy:

Suzie Harman
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Akčný a drsný Jason Statham (rola ktorá mu mimochodom vždy išla) ako policajt chytajúci vraha policajtov, prečo nie? Samotný Blitz obsahuje slušnú dávku akčných scén, dobrú krimi atmosféru a pár dobrých hlášok na ktorých som sa dosť zasmial.............. Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Goose - Black Gloves (The Bloody Beetroots Remix) ,2. The Qemists - Stompbox ,3. Thunderheist - Jerk It(5.8.2011)

 • genetique
  ***

  Pokiaľ ste z tých, čo nemajú Stathama zafixovaného ako borca s kamennou tvárou bez štipky mimiky, tak viete, že Jason predtým ako sa z neho stala akčná ikona dneška bol aj zčasti charakterovým hercom, ktorý svojou charizmou prefackal celý zvyšok hereckého osadenstva. V tomto filme sa mu opäť po dlhej dobe načrtla šanca, kedy nie je platený len za svoje povestné kaskadérske scény a fighterské súboje. Tým ale jeho postava na ničom nestráca. Jason dokázal, že vie zahrať aj normálnu postavu a jeho svinsky drsný policajt zatianil mnohé postavy tohto typu. Veľká škoda, že v ostatných ohľadoch film až tak výnimočný nie je. Ostatné postavy s výnimkou hlavného záporáka majú síce dobrých hercov, ale nič z nich nevyžmýkali. Hlavná línia príbehu je až príliš jednoduchá a zároveň obohraná na to, aby ma dokázala strhnúť a zaujať. Je to taký rutinérsky priemer. Pár svižných miest striedajú hluché miesta a film sa miestami ťahá. Kvitujem autentickosť a drsnosť niektorých scén a pár veľmi dobrých hlášok, ale to všetko stačí len k miernemu nadpriemeru. 70%.(3.11.2011)

 • Marsik
  ****

  Na jakýkoliv Stathamův film se mile rád podívám, protože patří mezi TOP 5 mých oblíbených herců. Jelikož Blitz nenasadili do kin, říkal jsem si, že to bude slabší film. V podstatě to byla pravda, i když mě to ve finále hodně bavilo. Vtipné hlášky v podání Jasona, slušná akce a ten magor-zabiják, to byly důvody, které diváka udržely 90 minut bez problémů v křesle obývacího pokoje. 75%(28.9.2011)

 • StarsFan
  ***

  Tak zaprvé Jason Statham není nový Bruce Willis, hlavní záporák není nový Keyser Soze a Elliot Lester už vůbec není nový Tony Scott. Zadruhé mám dojem, že pan scénárista ani sám nevěděl, k čemu přesně píše scénář. Měl to být akční film postavený na hlavním hrdinovi ala Poslední skaut? Noirová kriminálka? Psychologické drama? Kdo ví. Blitz totiž skončil přesně někde mezi, čímž ke své škodě dosáhl hlavně toho, že cool hlášky nejsou zdaleka tak cool, vyšetřovatelé polovinu filmu stráví marným hledáním důkazů, zatímco má laická logika je vidí v každé druhé scéně (diktafon, ukradené peníze, napadení policisty), a psychologická stránka postrádá i tak základní věc jako je vysvětlení motivu. Na nějaké rozvíjení zápletek nebo bližší představení postav Blitz zkrátka nehraje a nakonec proto vyznívá ze všech stran velmi nedotaženým dojmem. Asi jako když se velmi komplexní dílo někdo pokusí převést na kratší médium, ale přitom nemá sílu nějakou část vyhodit, čímž tak nakonec vytvoří obrovskou mozaiku scén, jejichž význam se neznalci původního díla naprosto ztrácí. (Scéna z pohřbu je jeden z mnoha případů.) Nový kult zkrátka z Blitze zajisté nebude, ale i přes slovně negativní zhodnocení si nedovolím jít pod tři hvězdy. Nudný ten film totiž není a netradiční pohled na uplatnění spravedlnosti z první a poslední scény zvláštním způsobem potěšil mou zvrhlou duši.(25.5.2011)

 • oje
  ***

  Film se jednoznačně nestylizuje ani do akčního nářezu, kde by Statham tříštil kosti na potkání, ani do kriminálky, která by nutila lámat si hlavu nad vrahovou identitou. S oběma motivy pracuje na půl plynu a hlavně brzké odkrytí kriminální zápletky dělá z filmu utahanou vyšetřovatelskou rutinu. Z chladného průměru se několika nápady vymaní až v posledních minutách. Ani to však celkový dojem nezachrání a Blitz zůstává další šedou miškou mezi policejními filmy.(9.9.2011)

 • - V USA sa film v kinách vôbec nepremietal, premiéru mal iba na DVD a Blu-ray. (m.a.t.o.)

 • - Prvý film, ktorý vznikol v produkcii spoločnosti Lionsgate UK. (m.a.t.o.)

 • - Hurling - hra, o které se Brant (Jason Statham) zmíní, je irský národní sport. Hodně zjednodušeně řečeno jde o baseball na fotbalovém hřišti. Všichni hráči mají krátkou jasanovou pálku (hurley) a jejich úkolem je dopravit malý míček (sliotar) buď přímo do brány hlídané brankářem (3 body) nebo mezi tyče nad bránou (1 bod). Hráči smí sliotar chytit do ruky a udělat s ním nanejvýš čtyři kroky, poté ho musí odpálit. Hráči nenosí žádné chrániče, ale od roku 2010 jsou povinni mít helmu. Rychlostí až 150 km/h může sliotar doletět do vzdálenosti i 100 metrů, což dělá hru velmi rychlou a nebezpečnou. (Maulincio)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace