poster

Man with Bogart's Face, The

 • anglický

  Sam Marlow, Private Eye

Komedie

USA, 1980, 106 min

 • baruss

  Raspberry Award (Maliny) : 1981 : VÍŤAZ (1) : Najhoršia pieseň - "The Man With Bogart's Face".(11.2.2008)

 • liquido26
  *****

  V dnešní době filmoví tvůrci oživují mrtvé herce pomocí digitálních technologií. V 80. letech se povedlo oživit Bogarta za pomoci dvojníka, herce Roberta Sacchiho, který si celou svou kariéru postavil na tom, že opravdu vypadá jako Humpfrey Bogart. V podstatě jsem celé dvě hodiny měl pocit, že opravdu sleduju Bogarta. ___ Jinak tento film je pro skalní milovníky starých filmů geniální záležitostí. Suchá hláška střídá hlášku, o humor se zde starají filmové narážky, který je tu tak minimálně sto. Příběh samotný je plnokrevný noir od začátku do konce. Potěší camea herců ze staré éry Hollywoodu a také postavy, které svým vzhledem vzdávají hold již nežijícícm hercům (Atwill, Greenstreet, Peter Lorre). No a zvláštní kapitolou je banány pojídající blondýna.(24.2.2019)

 • Stegr

  Zlaté maliny 1980 - 1x - Nejhorší píseň...(2.11.2008)

 • vitekpe
  ****

  Tohle je dost bizarni, ale zaroven zvlastnim zpusobem vtipnej filmek. Dlouho jsem ho shanel, a bal jsem se, ze to bude uplna hovadina, ale je to spis takova parodie, komicka nadsazka, filmova ironie, nevim jak to presne popsat.... Ucinkuje tam prekvapive hodne znamych tvari, a cele se to nese na podtextu ala Maltezsky sokol. Proste velkej tlustej a malej divnej shaneji relikvii, Marlowe to resi, ma sexy sekretarku a zajimave vyzdobenou kancelar, a misto Mary Astor tady v dost odlisne figure tak nejak funguje Michelle Phillip (jako bozska Gene T. !). :-) Noiristum urcite stoji za videni, uz jen pro pobaveni se... P.S.: Detektiv v Maltezskem sokolovi se jmenuje Samuel Spade a ne Space...to jen k obsahu vyse (Terva). Vim, ze je to detail, ale me to tak nejak neda... :-)))(30.5.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Johna Fenadyho. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace