Ničivé tornádo (TV film)

Ničivá smršť

Ničivé tornáda

Akční / Drama / Thriller / Katastrofický

USA / Kanada, 2008, 89 min

Průměrná blbůstka která je nejlepší paradoxně v momentech kde se tornádo nevyskytuje. Když se tornádo objeví, tak mi to přišlo nezajímavé, nudné a prostě o ničem. Nicméně Monroe je výborný v budování atmosféry co se u akce týče. Proto se nejzábavnějším momentem stává konec. Kde je takový celkem dobrý teror. Proto jsem zvědavý jak zvládne, remake k I spit on your grave, Monroe když netočí blbosti tak umí.(30.10.2010)

• silentname

Tomuto filmu dávam jednoznačný odpad. Z telky určite všetci poznáte tie nereálne katastrofáky s hroznými efektami, ktoré by sa ľudia hanbili ukázať v roku 1995, no z nejakého dôvodu sa tu tolerujú? Občas je na ne zábava sa pozerať už len čisto z komického dôvodu. Na filmoch toho typu sa často viem tak dobře narehotať, že už to je dôvod na to ich zapnúť. Problém tohoto filmu ale je, že nie je ani dobrý a nie je ani zábavný. Akurát si budete trieskať päsťou do čela, čo za idiotské postavy do dali do scenára. Nie je tu nič čo by stálo za zmienku, ani ako katastrofický film ani ako komédia.(7.7.2015)

• Tommassi3

"To není moc těžký !! I se semaforem je víc srandy než s mojí mámou !! ;) Americký režisér Steven R. Monroe, který zabodoval dost slušnými kousky jako 9 hráčů se smrtí či naposled remakem Plivu na váš hrob, natočil další podprůměrný katastrofický film bez špetky originality, nadhledu i invence, což nejlépe dokumentuje i šlendriánský tuzemský distributor, který se nežinýruje snímek Storm Cell překřtít naprosto stejným českým názvem, jaký přisoudil už jiným třem filmům..;) Kdyby se jednalo alespoň maličko o zábavnou záležitost, jeden by tvůrcům leccos odpustil, leč nestalo se.. On totiž Monroe, který sice patří k těm nejlepším, co se týká budování napětí, potřebuje silnější téma, nezřídka nepohrdne žádnou (s)hitůvkou, a tak se občas nestačím divit, ačkoliv inspiraci pro tuhle ve všech významech katastrofickou záležitost poskytl román Michaela Konyvese, a ten často i jako scénárista dovede překvapit !! Ničivé tornádo vás nevtáhne ani vírem akce či triků, byť pár slušných, kdy tornádo dělá z prázdného domečku kůlničku na dříví, se zde najde, ani třeskutou zábavou, toho se ani v nejmenším nedočkáte, ale spíš svojí smrtící nudou.. Příjemné je sledovat spíše to druhé tornádo rodinného dramatu April Saundersové a její dcery April, která natruc podlehne kouzlu místního grázlíka Ryana, syna starosty v podání Michaela Ironsidea, který se filmem jen dvakrát mihne, aby nakonec našla cestu k matce zpět.. Mohli jsme být svědky nenásilného dramatu, které však v podivně šedém mixu s katastrofickým thrillerem nikoho nezaujme.. Velmi slabý kousek, kde stojí za zmínku snad jen soundtrack Monroeova souputníka Coreyho A. Jacksona !!(4.8.2013)

• Bau.Baushka

Tak toto je opravdu katastrofa. Přírodní vlivy jsou zde popřeny, aneb dům je naprosto zbořen, lidi 5 metrů od něj na zemi bez škrábnutí. Co se týče výplňové pěny kolem, tak tady bych byla ochotná jít s hodnocením i do mínusu! Bad boy do kterého se mladá zakouká je na zabití a vzhledem teda taky neláká.(4.8.2013)

• Wiikii

"A přeci se točí" ... Né, vážně proč se točí takovéhle voloviny, zaslouží si to jednu malou hvězdičku díky tomu, že po většinu filmu kdy si stále opakujete "To je, ale kravina.. To je, ale kravina.." se objeví scéna, která Vás mile překvapí. Leč to je asi jediné pozitivum. .. P.S.: Hlavně nikdo nevěřte, že když se schováte do škarpy tak vás to zachrání před tornádem, které dokáže odhodit auto... ... HODNOCENÍ: 20% (1*)(26.7.2015)