poster

Aoi hana (TV seriál)

 • anglický

  Sweet Blue Flowers

Animovaný / Drama / Romantický

Japonsko, 2009, 11x25 min

 • Starletka
  **

  Typické shoujo-ai. Pomalé, romantické, atmosferické, bez fanservice. Pastelová animace je příjemná, doplněná jemným soundtrackem. I opening s endingem velmi dobře sedí. S čím jsem ale měla problém byla těžká absence příběhu a nesympatické postavy, v čele s věčně uřvanou hlavní hrdinkou. 4,5/10(29.3.2015)

 • Subjektiv
  ***

  V pomalém, zasněném tempu prorostlém každodenním školním údělem, objevují anime-archtypální dívky lásku k jiným dívkám. Nechávají se zraňovat i líbat, pořádají divadelní představení či pořádají školní festival... Marimite, ovšem bez do extrému dotažené uhlazenosti dívek z křesťanské školy. Přesto nestojící opodál. Viděny díly 1-7. Slabé ***.(7.9.2009)

 • ing.man
  ***

  Nádherná animace, úžasná hudba.. Po dlouhé době se mi líbilo intro, oblíbil jsem si i A-chan, ale ten příběh...ach jo... to byla nuda..... Lepší než Sakura trick, nesrovnatelně, ale prostě o ničem....(27.1.2019)

 • ikilledjenny
  *****

  Sweet Blue Flowers je dle mého jedno z nejkrásnějších shoujo-ai anime, druhé nejlepší po Strawberry Panic. Tento žánr je v anime značně omezený, tak jsem ráda, že jsem mohla vidět Aoi Hanu, která mě příjemně pohladila na duši. Příběh moc nehledejte, je to jen takový pomalu plynoucí slice of life z dívčích škol. Op a ed jsou velice příjemné pomalé písně, které přesně zapadají do nálady celého příběhu.Animace je celkem pěkná. Jediné, co bych vytkla byly věčně se červenající a plačící hrdinky. Fumi se po letech shledává s Akirou, nejlepší kamarádkou z dětství, což asi měla být hlavní linie, ale ta je upozaděna tím, že se Fumi zamiluje do své spolužačky. Nebo si to alespoň myslí, protože, kdo je její první a skutečná láska se dozvíte až na konci (i když je to předvídatelné), lepší konec nemohl být. Je to jedno z anime, co mě donutí číst mangu, protože 11 dílů je málo a já chci vědět, jak to bude dál.(3.8.2012)

 • Five By Five
  **

  Naozaj veľmi otravná a umrnčaná hlavná postava sa zaľúbi do ešte viac (hlavne k záveru) nesympatickej, na chlapca ostrihanej bisexuálky... Dej sa odohrával a skončil presne tak, ako som očakával... - hlúpo... Už pri nejakej tretej časti som mal silný pocit - "prečo toto vôbec niekto robil ako anime"... Natočiť to povedzme Briti, ako hraný film v dievčenskej škole na anglickom vidieku (typu "Cracks", či "Lost and Delirious") - hodnotil by som ďaleko lepšie... Aby som si dáko zdôvodnil, že som to vôbec pozeral, budem si nahovárať, že tie 2 * sú naozaj zaslúžené...(8.2.2011)