Smrt v bunkru - Skutečný příběh Adolfa Hitlera (TV film)

• Německo

Tod im Führerbunker - Die wahre Geschichte von Hitlers Untergang

Dokumentární

Německo, 2004, 80 min

Michael Kloft

Adolf Hitler (a.z.), Traudl Junge

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

Rekonstrukce událostí posledních dnů Hitlera, který se i z bunkru nadále snažil vést válku a kvůli svému rozmaru a odmítání připustit si pravdu zmařil další a další životy úplně zbytečně. Do toho výpovědi svědků, kteří sledovali změnu svého Vůdce z neochvějného a sebejistého na třesoucí se trosku..Nejzajímavější byly určitě unikátní záběry ze zničeného Berlína nebo samotného bunkru. Dokument se navíc snaží držet pravdy a nehraje na ničí city, což se mi líbilo.(12.11.2012)

Můj komentář by mohl být takřka identický s textem u dokumentu Poslední Hitlerovy hodiny, neboť oba počiny mají mnoho společného a dělí je pouze doba vzniku, resp. věk očitých svědků Führerova konce. Smrt v bunkru je vynikající záležitostí, která by neměla uniknout žádnému zájemci o historii ad hoc 2. světovou válku. Jako veliké pozitivum shledávám samotný závěr, kde ruský archivář odhaluje "trofeje" z vůdcova bunkru.(23.7.2017)

Mimořádně povedený dokument. Podvědomě jsem očekával ony pořád stejné stokrát omleté obrázky, ale ne! Film je opravdu plný záběrů dosud nevídaných záběrů a díky neotřelosti plasticky vystupuje do popředí, jaká asi skutečně panovala atmosféra v Hitlerově bunkru v posledních dnech a hodinách. Jak se drolilo přesvědčení o neomylnosti a božskosti vůdce, s nímž se nikomu nemůže nic stát, až k poznání, že i on je člověk, který se rozpadá beznadějí jak psychicky tak fyzicky, stejně jako se rozpadá celá ta neochvějná tisíciletá říše, a jak se nepředstavitelné stává realitou, z níž není úniku.(31.3.2011)

• wafc

Jakoby se nám hodnocení snažilo něco naznačit.(13.9.2013)

Pro mě některé zcela nové záběry jako např. interiér Hitlerova bunkru či pozůstatky které po dobu 60let mělo v archivu Rusko a speciálně pro tento dokument ukázalo na kameru. Nejděsivější poslední zločin pro mě asi navždy bude zavraždění svých dětí v režii manželů Goebbelsových které jde zde prvně velmi dopodrobna rozebráno přímo svědky.(11.3.2014)

Ju...(20.12.2017)

Pútavo a pomerne zábavne spracovaný dokument o posledných dňoch Adolfa Hitlera a Tretej ríše. Síce neprináša nič nového, čo by som doteraz nevedel, ale zato niektoré dobové zábery sú unikátne a videl som ich po prvýkrát. Pre fanúšikov histórie druhej svetovej vojny určite povinnosť, pre ostatných odporúčam tiež zhliadnuť, stojí to za to. Minimálne si rozšírite vedomosti. BTW: počet hodnotení 88, hodnotenie 88 %. Čo toto...? 90 %!(14.12.2013)

Velmi podrobná záležitost, na které je dobře vidět, jak si s tím dali tvůrci práci. Díky nim pak dostaneme podrobný obrázek o tom, jak skončil život jednohbo z největších masových vrahů historie.(18.12.2012)

Záběry, které jsem jinde ještě neviděl!(13.9.2009)

Je zajímavé vidět, jak na takovém místě kde Hitler trávil poslední okamžiky, je sídliště a pěkné parkoviště.(8.6.2012)

Jeden z najlepších dokumentov o Hitlerovy aký som videl.(3.5.2013)