Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno... (TV Nova)

verbal odpad!

Tak co, milé děti? Chtěli jste vidět rozhýbaný Čtyřlístek, nebo aby vám ten pedofilní pán z marketingového oddělení hodinu a půl doporučoval zkulvené lízátko, po kterém vám teta zubařka rozvrtá vyhnilé mlíčňáky, tvalohovou slačku, co způsobí, že budete vyžrané jako Bobík či snad chemickou, multivitamínovou nálož, po níž vám slezou vlasy a nehty? Já na to teda šel hlavně kvůli Fifince, která mě zase naučila psát dopisy, protože mě strašně baví olizovat jí zezadu u poštovní přepážky. A místo spousty leglace mám teď plnou hlavičku toho, jak přinutím tatínka, aby mi nakoupil co nejvíce těch škodlivých potravin a já mohl být ráno ve školce za flajela. To všechno jen proto, že je strýček Němeček kulva plodejná (to slovíčko na "k" paní učitelce raději neříkejte, co dělá ve svém volnu je její soukromá věc a mohla by se stydět!) a je schopen na stará kolena za pár žetonů z Monopolů zaprodat klenot českého komixnictví, jenž hrdinně odolal i ideologickému nátlaku ludých zlůd, a který milují už nejmíň dvě degenerace. Jestli ho někde potkáte, můžete mu chlustnout na boty nebo po něm cvrnknout kuličku z nosu. Cílit leklamu na děti může totiž jen totální zmld nebo jehovista, víte! Jen moc doufám, že až mi maminka koupí další číslo, nebude mít Myšulín tričko s Tlansfolmelama, Pinďa kšiltovku s Emenems, Bobík nebude žrát Maršmelousy s velkým detailem na obal a Fifinka vypadat jako plastová, umělohmotná bloncka, co rozkošně mrká. Takže, ač je zpracování docela milé, jako celek je to nutno spláchnout do hajzlu a zlostně za tím třísknout poklopem! ()

Gemini

Filmový Čtyřlístek je podobným milníkem v tvorbě pro děti jako byl druhý díl Saxany (tedy Saxána). A tyto dva umělecké počiny spojuje hned několik rysů. Čtyřlístek naštěstí nemá problémy s technickou stránkou (když pominete ty občas příšerné 2D dvořany) a hudba Ondřeje Soukupa zní ve své orchestrálnosti jako kdyby ji složil nějaký klasik filmové hudby (jako třeba Danny Elfman, viz úvodní titulky). Také naštěstí nevede děj směrem k tomu, aby skutečné zlo nerespektující nikoho a nic dosáhlo všeho, co si předsevzalo. Ale bohužel, tím asi pozitiva končí. Filmový Čtyřlístek totiž evidentně tak jako druhá Saxána ve srovnání s první funguje v jiném světě než Čtyřlístek původní, protože v této jeho verzi se jako running gag "zvesela" šikanuje zcela nevinný a pro děj absolutně nepodstatný kohout (do kterého pořád někdo kope, je něčím strefován, rozplácne se o několik předmětů atd.), chlapecké postavičky se spolu na férovku rvou jako koně, a dívčí členka týmu se nejmenuje Fifinka, ale Fifi - bo je to asi víc cool pro dnešního dětského diváka než původní víceslabičné jméno:P Ale to není zdaleka to nejhorší. A není to ani - po vzoru Saxánovského "draka", který byl ve skutečnosti hroch - čtyřlístkový GRYFON, jehož designéři si frčeli na hodně kvalitním matroši, takže mu místo orlí dali evidentně SLEPIČÍ HLAVU VČETNĚ HŘEBENU (přičemž nám Myšpulín samozřejmě vysvětlí, že gryfon je magický tvor s tělem lva a hlavou orla...). Tím hlavním terorem, který filmový Čtyřlístek zákeřně přináší do dětských pokojů, je totiž všudypřítomná OSTENTATIVNÍ KOMERCE (Pribináček, Chupa Chups, Robby Bubble, HM Hračky, Česká pošta a další), které se tvůrci jednoznačně věnovali daleko více než nějakému trapnému ději. Vždyť je to přece jenom pohádka pro blbé české touchpadové děti, tak proč si dělat hlavu třeba s tím, že dvě postavy nosí Kámen Mudrců v holých rukách a nic se nestane, a o půl hodiny později je obrovským průšvihem, že tentýž kámen mění ve zlato vše, čeho se dotkne, VČETNĚ FIFINČINY HOLÉ RUKY a Pinďových zubů. Nebo s tím, že kdokoliv může cestovat časem tím, že otáčí pražským ORLOJEM VE VĚŽI CHRÁMU SVATÉHO VÍTA, ale nějak to nikoho nenapadlo, včetně dvorního alchymisty Rudolfa II., který toto poradí Čtyřlístku, ale císaře a jeho věrného lva poslal do budoucnosti za pomoci jakéhosi elixíru s omezeným působením. Z celého filmu přímo čiší odfláknutost scénáře - nebo skutečně brutální zásahy nějakého duševně chorého ubožáka do něj - podle hesla "to neřešte, že to nedává smysl, vždycky můžete říct, že to je magie":P A tak zimní démon, který po celý film létá v červencovym hicu nejen z Vitkovic na Ostravicu, ale i z šestnáctého do jednadvacátého století, najednou v tom samém hicu roztaje, a všechno je sluníčkové a duhové a profitující... a já jdu naprosto znechucen otevřít některý z hromady fungujících Čtyřlístků mého dětství. Třeba Z Pohádky Do Pohádky je o tisíc procent výš než tahle nechutnost. No, to přeháním, jen o šedesát procent výš, protože tohle dostane ideologický ban ve výši 40%. Má to totiž bohužel slušné technické kategorie a není to ZLO, je to jen komerční past na diváka, která k němu nemá ani tu nejmenší slušnost - jenom na hranici otravnosti se potácející "veselou písničku". Takže tomu nemůžu ani dát odpad, jen vás varovat před ztrátou času a mozkových buněk. Hlavně těch dětských. () (méně) (více)

Tosim

A AŽ BUDETE V NESNÁZÍCH, ZAVOLEJTE LUDOLFOVO ČÍSLO! Prostá animace odkazuje na skromné začátky, humor v druhém plánu (cedule, zřízenci) zase k inteligentní zábavě, zápletka se dotýká české historie a Soukupova hudba fakt hladí, takže skoro nic (kromě obligátně použitého PP) nevadí, jen ten příběh je rozvíjen o zbytečně nudné motivy, něco vyhodit a stopáž zkrátit o deset minut a pak už by všechno bylo mnohem příjemnější. :-) A to jsem původně čekal skutečný průšvih. ()

Enšpígl

Strašně nerad komentuju a hodnotím bijáky určený dětem, protože i když chceme, tak jejich očima prostě ten film (pohádku ) nevidíme, jenže v případě největších kreslených hrdinů mého dětství si nemůžu pomoct. Když jsem se jednoho letního víkendu toulal v oblasti Máchova jezera, tak mně osud zavál i do muzea Čtyřlístku. Krom toho, že se mě děsně líbily kresby čtyřlístku od dětí, některý byly fakt bomba, tak jsem zavzpomínal jak jsem jako začínající školáček krokoval před trafikou abych se pokusil urvat nový číslo čtyřlístku v tý době to věru nebylo samozřejmostí dostat se k novým dobrodužstvím milované čtyřky, navíc pokud si dobře vybavuji, čtyřlístek byl i poměrně drahý na tehdejší poměry, ale za pomocí různých kinder vekslů se spolužáky se člověk dostal i k těm úplně sešítkům čtyřlístku a to všechno dohromady zapůsobí že Čtyřlístek se stal pro naší generací legendou, takže když se najednou po xy letech v muzeu člověk setká s Fífou, Piňdou, Myšpuldou a s Bobajsem, zjihne a přemýšlí o dalším setkání a návratu do dětsví a pak už je to k celovečeráku fakt jen krůček. Obshaově mně čtyřlístek nezklamal, korn když se ocitá Fífa v nebezpečí tak držím palce, aby čtyřlístkový kluci zafrajeřili a Fífu z toho vysekali. Z mýho pohledu se rozhodně jedná o kvalitní příběh někdy s příjemnými odkazy na naše dějiny. Animaci hodnotím rovněž dobře, byla dělaná s úctou k předloze, trošku mně mrzí dabing Piňdi, podle mě Josef Dovořák by byl lepší u ostatních jsem problém neměl. Možná Bobíka bych dal Jiráka. Kdyby se bijáček malinko zkrátil, mohlo to dopadnout ještě lépe i tak ale čtyřlístek strčí současné moderní animanované příběhy do kapsy. ()

Radyo

Mladší syn sice v kině půlku filmu prospal, starší si to ale celkem užil. Animace je povedená, postavičky nebyly nijak zásadněji przněny digitalizací, hudební podkres je též na slušné úrovni. Děj mohl být určitě klidně o 15 minut kratší, jinak ale OK - tři hvězdičky zaslouženě. ()

Malarkey

Čtyřlístek je můj sešitový hrdina dětství. Žral jsem ho nevím kolik let a když jsem v dospělosti zjistil, že bude celovečerní film, měl jsem zákonitě obrovskou radost. A věřte mi...opravdu hodně jsem se přemáhal, když jsem v jinak poměrně hezké pohádce viděl Product placement tak, jako v žádné jiné pohádce. Bylo mi z toho až na blití a nevím, jestli to kvůli tomu svým dětem v budoucnu někdy pustím. Šel jsem na Čtyřlístek, ne na reklamu na zkurvený lízátko nebo posranej dětskej šampus. ()

Radek99

Rozpačitý návrat komiksové legendy, který překvapí infantilností a nenadchne animací. Příště by to také chtělo zacílit na poněkud staršího diváka, tak kolem desátého až dvanáctého roku věku, cílením na mladšího diváka vznikne naprostá selanka, ale možná je to dáno celkovou změnou konceptu papírového Čtyřlístku, vlastně nevím, jak dnes vypadá, snad ne jako tenhle film... A poklesek morální - product placement ve filmu pro děti není zrovna moc košer... ()

Dadel

Dlouho očekávané filmové zpracování slavného comicsu Lucky Four od nakladatelství Panorama, a to ve formě originálního příběhu nazvaného Lucky Four Serving The King. Nejprve klady: vizuální zpracování je velmi pěkné a stylové, sice moc neladí s výtvarným zpracováním comicsu v jeho nejslavnější dobách (70.-80. léta 20. stol. n.l.), ale mladším čtenářům to jistě vadit nebude. Hudba je také velmi vydařená a zasloužila by si lepší film. Dabing je adekvátní, příliš neruší, pouze hlavní záporák Mgr. Kelly trochu připomene Marge Simpsonovou. Některé vtipy jsou vtipné. Nyní zápory: Scénář je zmatený, šitý horkou jehlou a spoléhá na to, že cílová skupina se v něm moc vrtat nebude. Škoda, že tvůrci nepoužili některý z klasických delších příběhů od Lyuby Shteeplové, např. "Captain Kid's Treasure" nebo "How To Walk Into Fairy Tale". Product placement je vlezlý jako ještě nikdy dříve, v jeho čele stojí kocour Pribi Nácek, velmi necitlivě vlepený přímo do děje. Rovněž sponzoring držitele poštovní licence v České republice se příliš nepovedl, jelikož poštovní doručovatelka ve filmu suverénně předá doporučenou zásilku cizí osobě namísto oprávněnému adresátu, což nevrhá na státní podnik Czech Post dobré světlo. ()

Segrestor

Při častých návštěvách Tesca se mi podařilo postupně ten film vidět z vystavených televizí. Řeknu vám jedno, věc, kterou jedinou jsem si z toho odnesl je, prosím pěkně, Pribiňáček. Zprznili hrdiny dětského komiksu k opulentní reklamě na předražený smetanový dezert. To ať jdou do prdele. "Svý malý to stejně nekoupím, vy umělci. Nikdy už si nekoupím ten váš vyblijňáček. A ten váš film Čtyřlístek ve službách Pribiňáčku si strčte za klobouk, ačkoliv se vám technicky zdařil - to jediné uznávám." ()

somnar

Dneska sem vzal devitiletyho bratra do kina na Ctyrlistek. Celej sal narvanej capartama buracel smichy, kdyz si bobik krknul. Muj bracha se ani nepousmal. Dmul sem se pychou vic nez ty hokejovy mamy, kdyz synator na treninku vstreli gol z deseti centimetru do prazdny brany. Asi tak. 30% ()

Ainy

Takhle domrvit kult dětských komiksů! Tenhle devadesátiminutový reklamní blok na pribiňáky a čupačups lízátka si mohli vážně odpustit. Mizerná, ale skutečně hodně mizerná počítačová animace alá Mickeyho klubík. Úvodní děj jako vykrádačka z filmů Pekařův císař a naopak a i ten zbytek stál za zlámanou grešli. Nezajímavý, prostě nudný. No a ten dabing fakt perla ... umňaučený, upištěný prostě brrrr. Časopis Čtyřlístek vycházel kdysi nepravidelně a většinou jako podpultové zboží a né každý ho mohl mít. Když se člověk k výtisku konečně dostal, tak se ochraňoval a opatroval jako sběratelský kousek. Jejich dobrodružství jsem do sebe vztřebávala všemi póry. Dnes už najdeme Čtyřlístek v každé trafice a nikomu není tak vzácný jako byl tenkrát nám. Dám tomu jednu hvězdičku za hudbu. (Challenge tour 2015) ()

NinadeL

Vždycky jsem sice doufala, že by filmový Čtyřlístek měl sáhnout k sérii oblíbených oboustranných knih z let 1988-1990, do doby, kdy se legendární sešitové příběhy poprvé dostaly na stránky samostatných knih. Ostatně příběhy Poklad kapitána Kida / Jak se chodí do pohádky, Cirkus Pepi / Loupež století, Cesta kolem světa / Zachraňte Lidušku! patří dodnes mezi to nejlepší, co kdy Jaroslav Němeček ilustroval. Nicméně v době, kdy se začalo definitivně směřovat k filmu, převážil zájem o cesty Čtyřlístku do doby Rudolfa II. - a i tahle větev cestování za pomoci chronoplánu měla vždycky svoji tradici. Čtyřlístek se setkával s Rudolfem II. poměrně pravidelně už od roku 1976, náš hlavní příběh Čtyřlístek ve službách krále je pak pokračováním první samostatné knihy Muž z budoucnosti (1990). Pro filmový scénář došlo ještě na mnoho změn, cesta k výsledku byla extrémně náročná, ale k mému osobnímu úžasu výsledek stojí za to. Ok, je tu celá hromada otravného product placementu, dílčí inspirace nedávnými fenomény typu Narnie, ale určitým způsobem to drží pohromadě. Ve výsledku je tedy Čtyřlístek ve službách krále zábavný a napínavý dětský film, který čtenáři z Třeskoprsk ocení. Náhodný čtenář samozřejmě nebude mít pocit štěstí při odhalení každého detailu, jako je klasický nápis LABOR ATOŘ nebo masožravé kytky, případně Němečkovi typizovaní zločinci atd. Kdo by čekal Pixarovku, tu samozřejmě nedostane, nedostane ale ani Kozí příběh, ačkoli Koza i Čtyřlístek nenásilnou formou učí ty nejmenší cosi elementárního o naší historii. Jsem velmi ráda, že právě tenhle film nebudu mít problém sledovat opakovaně. Druhý film k 50. výročí také není špatný. ()

D.Moore

Hodinu a půl dlouhá reklama na jogurty, lízátka, šampus pro děti, hračkářství, poštu... Nezapomněl jsem na něco? A nechat Bobíka mluvit nablblým hlasem Bohdana Tůmy může jen naprostý ignorant všeho, co dělá (nebo dělalo?) Čtyřlístek Čtyřlístkem! Animace je zcela nepochopitelně původně jakési 3D, které bylo postupně převedeno do 2D, což tvůrci ve Filmu o filmu maskují větami typu "Chtěli jsme užít co nejmodernější postup", zatímco pravda by spíš měla znít "Takhle to bylo jednodušší". Odbytý je i příběh, humor musí komukoliv staršímu deseti let připadat jen a jedině trapný... Proč tvůrci nesáhli po nějakém osvědčeném dobrodružství od Ljuby Štíplové (třeba Jak se chodí do pohádky), zůstává záhadou. Ale líbil se mi dabing (samozřejmě s výjimkou Bobíka) a Soukupova hudba. ()

PinokKio

Legendární komiksová čtyřka vtrhla do světa filmu .. a hned do toho ve 3D (já to ale viděl placatě). Do vínku dostala vcelku příjemnou grafiku a hravou Soukupovu hudbu, ovšem také dost nudný, zašmodrchaný a hodně natahovaný příběh, který by neobstál ani na stránkách stejnojmenného časopisu. ()

Spooner

Čtyřlístek ve výslužbě. Pro lidi nad 10 let až přiliš dětské bez špetky humory, pro děti zase až příliš překombinované a zmatené. To zmatené cestování časem a nějací zbyteční zloději si fakt mohli tvůrci odpustit. Stejně jako product placement, jehož učást je obzvláště v české pohádkové legendě k zblití. Divná animace se pak sice snaží navázat na klasickou poetiku Čtyřlístku, ale vypadá to prostě divně. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie, jelikož ty nejstarší čísla Bobíka a spol. mám stále pečlivě uschovány. ()

Tom_Lachtan

Vážně nepotřebuju koukat na to, kterak Fifinka zvlhne z Pribináčka, nebo jak se ten objekt zrůdného product placementu jmenoval. Všeobecně je naprosto nevhodná, do bulev bijící, reklama největší problém Čtyřlístku, je totiž nezměrně tupá a rušivá, ale jednoduše vypadá blbě (aneb detailní lízátka značky xy vs, jednoduchá animace). Další velké mínus je neschopnost pracovat s hlasovým obsazením, nevyužít takových kvalit, jaké nabízí Ivan Trojan, Jiří Lábus, ale i třeba Vladimír Javorský je známka velmi špatného nahrávání, protože tahle sestava mohla stvořit hlasový doprovod výtečný. Bohužel to nezachraňuje ani tupý a nesmyslu plný příběh, ten ale vzhledem k okolnostem tak nějak beru na milost. A připadám si jako úchyl, protože musím dumat nad faktem, zda Fifinka nosí kalhotky nebo to je jen jiná barva srsti. ()

Big Bear

Měl jsem kdysi, vlastně moje máma - známou v trafice v Dlouhé ulici, hned na rohu Revoluční. Vždy když vyšel Čtyřlístek, jeden mi schovala pod pultem. Vždy byl hned pryč. Tuším, že stával 7 Kčs. Měl jsem jej od dílu 3 snad všechny včetně speciálů. Ty první jsem nikdy nesehnal. Jak přešla léta, ty komixové sešity někam zmizely...a já zapomněl i na Pinďu i na Bobíka a spol. Před časem mne zaujal inzerát, kde kdosi čísla vykupuje v cenách několikanásobně převyšujících původních 7 Kčs... Když se v Reflexu objevil článek ,,Čtyřlístek ve službách tvarohu'' o filmovém zpracování slavné čtveřice a product placementu ve filmech pro děti, zatoužil jsem si se synkem zavzpomínat. Zároveň mne zajímalo, jak bude na partu zvířecích kamarádů reagovat on, odkojený Shrekem, Auty, Nemem a dalšími blockbustry Pixaru a Dysneyho studií. Animace byly jednuduché, ale to byly i kresby původně. Příběh mne moc nezaujal a byl divně stavěn. Humoru tam bylo tak málo, že jsem se až divil, pominu-li trapné padání kohouta z plotu (asi 3x znázorněné). Závěr? Syna to zaujalo, ale nějaké extra nadšení jsem neviděl. Já si po zhlédnutí musel říci, že tohle na mne už nefunguje a také jsem si uvědomil, že je to poprvé, kdy na mně v animáku kydali tvůrci reklamu... Po tomhle do Třeskoprsek na dlouhou dobu raději nezavítám. Dávám dvě poloviny kamene mudrců. * * ()

Snorlax odpad!

Němeček zaprodal za mrzký peníz lásku mého dětství, ať jej stihne doživotní zácpa a nadýmání! Z komiksu, který baví již třetí generaci dětí, udělat devadesátiminutovou reklamu, může jen hovado. Z komiksu pro děti to může udělat jen zaprodané hovado, které evidentně přestalo bavit prostituovat se na ulici. Jenže to bylo celospolečensky méně škodlivé. ()

kingik odpad!

No tak tohle byl opravdu děs běs. Čtyřlístek byl svého času výjimečný český comics, jehož invencí nabité příběhy se četly jedním dechem. Unikátní kreslené příběhy pana Němečka a paní Štíplové oslovily generaci malých i velkých čtenářů a časopisy rychle mizely z pultů trafik. Ovšem co s tímhle materiálem udělal pan Žabka a spol., je opravdu unikum. Odporná animace, která by stěží konkurovala animovaným filmům ze sedmdesátých let a prasácký a totálně nehodící se dabing (netušil jsem, jak Ivan Trojan může mít odporný hlas a Tereza Bebarová je hlasově "stará"na dabování Fifinky). Milí tvůrci, ale já jsem nechtěl jít nakupovat do supermarketu, že jste do každého druhého záběru cpali reklamu na žrádlo. Hrdinové nesmrtelného sešitového comicsu tak byli prakticky popraveni, jen co vešli na plátna kin. Diváci, kteří éru Čtyřlístků nezažili, museli být obrovsky zklamáni tím, co viděli, a jistě už by se na eventuální další díl do kin nehrnuli. Katastrofa. 0% ()

Frajer42

Čtyřlístek mě celé dětství poněkud míjel, tak jsem si alespoň na starší kolena připomněl, co mě to vlastně míjelo. Dle očekávání byl tento animák zacílen pouze na hodně malé děti, o to více mě zaráželo množství nechutné podprahové i nadprahové reklamy. Po určitou dobu jsem se dokázal kochat nad milou animací, protože už jsem velmi dlouho žádný animák neviděl. Později bohužel toto nadšení vyprchalo a zbyl pouze nemastný a neslaný děj a především neskutečně ubohý humor cílený pouze na dětské diváctvo. Dokonce ani ta Soukupova hudba mi úplně neodpovídala atmosféře filmu. [25 %] ()