Georg Raft pátrá po vrahovi svého bratra, kněze, který je krátce po svém návratu z války, zastřelen ve svém hotelovém pokoji. Hlavním podezřelým je jeho bývalý zaměstnanec, kterého Raft dostal do vězení za to, že ho okrádal. Ten má však neprůstřelné alibi. Byl propuštěn až potom, co k vraždě došlo. ___ Vůbec to nebylo špatné, mělo to správnou noirovou atmosféru, hlavně to skvělé finále, nicméně bych asi trochu ubral religiozity. V roli dvou záporáku se objevují Ramond Burr (pozdější Perry Mason) a Harry Morgan (pozdější plukovník z MASHe).(28.10.2013)

Ackova zalezitost stylu pulp-noir. Pokud mate tenhle pristup k veci radi (jako ja), nebudete zklamani a dostanete vse co ocekavate. Ukazkovy kousek, kde je vsechno jak se patri - MacLane jako detektiv, Virginia pekna, ztracena bible, "ave maria" soundtrack, zadni projekce temer vsude, a Raymond Burr, kvuli kteremu jsem mel celou dobu dojem, ze jsem tenhle film uz videl... Nebo hodne podobnou figuru nekde jinde. Spokojenost.(29.1.2014)