Georg Raft pátrá po vrahovi svého bratra, kněze, který je krátce po svém návratu z války, zastřelen ve svém hotelovém pokoji. Hlavním podezřelým je jeho bývalý zaměstnanec, kterého Raft dostal do vězení za to, že ho okrádal. Ten má však neprůstřelné alibi. Byl propuštěn až potom, co k vraždě došlo. ___ Vůbec to nebylo špatné, mělo to správnou noirovou atmosféru, hlavně to skvělé finále, nicméně bych asi trochu ubral religiozity. V roli dvou záporáku se objevují Ramond Burr (pozdější Perry Mason) a Harry Morgan (pozdější plukovník z MASHe).(28.10.2013)

Tak takto nábožensky ladený film noir ste dozaista ešte nevideli a po ňom už asi ani neuvidíte. Biblia ako MacGuffin a Ave Maria v rôznych obdobách. Nenechajte sa však odradiť. Vizuálne ide o skvelý noir z obdobia vrcholiaceho cyklu. Noiristi si naplno vychutnajú schválne brakovú poetiku (časté zadné projekcie, okaté maskovanie sa novinami, či opakujúca sa replika „I´ll handle with this in my way!“) a krásnu noirovú štylizáciu s viacerými pôsobivými scénami (otváračka na Bay Bridge, jasné siluety v tmavých interiéroch, blikajúci neón a dážď za oknom, stropný ventilátor vrhajúci tiene, podhľady na robustného Burra, finále na streche). Veru, tej Biblie aj Ave Marie mohlo byť naozaj menej; na druhej strane: tá záverečná, vizuálna pointa ma odrovnala :) to bol teda nápad. 24 hour service.(13.4.2019)

Ackova zalezitost stylu pulp-noir. Pokud mate tenhle pristup k veci radi (jako ja), nebudete zklamani a dostanete vse co ocekavate. Ukazkovy kousek, kde je vsechno jak se patri - MacLane jako detektiv, Virginia pekna, ztracena bible, "ave maria" soundtrack, zadni projekce temer vsude, a Raymond Burr, kvuli kteremu jsem mel celou dobu dojem, ze jsem tenhle film uz videl... Nebo hodne podobnou figuru nekde jinde. Spokojenost.(29.1.2014)