Hypnóza - Pohled do duše

• Kanada Hypnosis - A Window Into The Mind
Ukázka z filmu
Kanada / Francie, 2002, 52 min

Hypnotizér (klidným neměnným hlasem) : Sedíte pohodlně v křesle... Slyšíte jen můj hlas... Až napočítám do tří, budete plně soustředěný na následující program a užijete si každou minutu... Hypnóza byla dlouho záhadou a vždy nás fascinovala i zneklidňovala. Moderní vědecké výzkumy jednoznačně potvrzují názor, že schopnosti lidského mozku jsou neomezené a my teprve začínáme rozpoznávat jeho skutečný potenciál. Hypnóza se uplatňuje v celé řadě oblastí od medicíny až po sport. V dokumentu budeme svědky skutečných sezení, při nichž jsou jednotlivci poprvé zhypnotizováni. Budeme sledovat každou jejich reakci a posléze si vyslechneme i jejich vlastní dojmy. Celý postup nám důkladně vysvětlí samotní hypnoterapeuté, zatímco světově uznávaní vědci konečně uvedou otázku hypnózy na pravou míru. Tento dokument na vás může zapůsobit jakkoli, jen vás dozajista neuspí! Ve skutečnosti je více než pravděpodobné, že probudí vaši zvědavost. (oficiální text distributora)

hygienik

Politicky korektný dokument na exotickú tému, ktorej potenciál bol málo využitý. Tí, čo sa o túto problematiku zaujímajú sa nedozvedia prakticky nič nové a náhodný divák dostane chuť dať sa operovať v tranze a nie pod narkózou. Experimenty s vnímaním, liečba obezity či bolesti (divým sa, že neprišla reč aj na regresiu a minulé životy), to všetko s väčším či menším úspechom bude fungovať. Ale divák to obdrží s ubezpečením, že hypnotizovaný sám rozhoduje o sebe a o tom, čo sa stane a hypnózu je ťažké zneužiť. Lenže na to stačí chcieť a mať veľa času. ()