Film o filmu: Protektor (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2008, 14 min

• lehkoživka

"takhle byla ruka a né nahoru, to je jak... prostná cvičení" ... "tam byl ňákej úhel, takhle byl - čili pětačtyřicet stupňů" ... "tohle je čtyřicet pět - tohle je šedesát" ... "šedesát, tak" ... "voni to hajlovali jak stará Blažková" - jedna z mála povedených chvilek - na rozdíl od filmu, kde tahle scéna skřípala jaxviňa. Hajlování do rádia? Warum? ........ Ovšem zcela jiné kafe jsou Scény z natáčení. Marek Daniel má úžasný komediální talent! Zmeškaný hovor od Háchy, jak rozesrat válku pomocí projímadla... eňonůno. Občas není od věci koupit si DVD.(13.12.2010)

• triatlet

Ani nepovedený formát FoF mě neodradí, abych se na film Protektor podíval. Pokud ovšem budou tvůrci v boji o Oskara film propagovat podobně nevyrovnaně, pak nevím, jestli je v zámoří pochopí. Řadu technických informací nebo celkem zbytečných úvah o erotických scénách snižuje pitvoření herců a tvůrců, které vrcholí závěrečným songem... Erotika podle filmařů nemá být ve snímku Protektor prvoplánová, ale jen ve FoF provaří prsa Sandry Novákové asi dvakrát. Jedna z mála informací, která mě zaujala, byly úvahy herců o jejich vztahu k hajlování.(29.9.2009)