• Česko

Dokonalý súlad

(festivalový název)

Drama / Romantický / Sci-Fi

Velká Británie / Švédsko / Dánsko / Irsko, 2011, 92 min

Stáva sa pravidlom, že dobré nápady sa nerodia za veľkou mlákou, ale na starom kontinente. Perfect Sense širokej európskej koprodukcie rozpráva o romantickom vzťahu na pozadí svetovej epidémie. Je postavený na originálnych filmárskych postupoch a výborných hereckých výkonoch. Navzdory udalostiam možno pôsobí ospalo ( je to dané zvolenou filmovou rečou ), ale určite ponúkne dostatok úvah k zamysleniu a poteší aj komerčného diváka.(16.1.2012)

• Roman.Ticka

Zjištění, že jsou lidé dneška emočně vyprahlí, čili nevidí, neslyší (snad nejhorší postižení), necítí, nevnímají, je známá věc, a pokud by mi bylo připomenuto méně ukňouraným způsobem, jsem v klidu. Ale myšlenka postupné ztráty smyslů s průvodními symptomy spojenými s dalším vandalismem a násilím (jakoby ho bylo málo i tak), které tupce pomalu probudí z letargie, ale mezitím se neděje nic, kromě ničení žaludku a vnitřností překořeněním a přesolením, až na nevím proč odsuzující šukání, mi nepřišla nijak zajímavá, spíš marná než podnětná. Je předpoklad, že dinosaury postihla náhlá zkáza, viz jejich obsah žaludku a jiné důkazy, bylo to jak praštit palicí. Což o lidech nejen neplatí, jelikož nejsou dinosauři, ale bohužel pozvolna přišli o nejzákladnější smysl a tím je zdravý rozum. Život půjde dál a jistě i bez nich.(25.2.2013)

Na jednej strane tu máme Contagion – citovo chladný film, zameraný hlavne na zisťovanie a priebeh šírenia nákazy, na druhej práve opačne vystavaný Perfect Sense zameraný hlavne na dopad nákazy na psychiku ľudí, v tomto prípade hlavne dvojice ktorá sa spoznáva na začiatku šírenia nákazy, kde ľuďom odchádzajú postupne zmysly – chuť, čuch, sluch, zrak,...(28.2.2012)

Vzpomínáte na One od Metallicy? Co kdyby tak měli skončit všichni lidi? Geniální nápad rozehrát začínající vztah v pomalu se hroutícím světě, kde si lidé nalhávají, že bude líp. Ewan McGregor i Eva Green jsou skvělí i když jí mýdlo. Jediné co mi vadilo je, že se film buď nevěnoval čistě jenom jim (dokumentární vložky ze světa), anebo neukázal více příběhů z různých kusů planety.(16.1.2012)

Netradiční, originální katastrofický film, kde vám nehrozí mimozemšťani, záplava, doba ledová, meteorit nebo něco podobného. Film útočí přímo na vaše smysly a emoce a to opravdu ve velkém stylu. Stěží nacházím slova, kterými bych popsal mé pocity z tohoto filmu. Už jen ten fakt, že mám pokaždý husí kůži musí stačit. Neznámý virus na lidstvo zaútočil tak rychle, že se nestihnou bránit, nestihnou zjistit, o co se jedná, neví odkud to přišlo. Jediné, co ví je, že nezávratnou rychlostí ztrácí smysly a tak musí hledat to krásné na Světě, musí si vynahradit to, o co přišli. Film je pojat romanticky s chladnou atmosférou, ale krásně vám nastíní, co prožívá celý Svět a jak se chová. Ve skutečnosti by to bylo asi ještě o něco drsnější a krutější, ale i tak je to opravdu skvělé a jen ta představa, že by se něco takového stalo VÁM je mrazivá a děsivá. Posledních cca 30 minut je skvost pro oči, uši a emoce. Max Richter složil úžasnou hudbu, kterou můžu poslouchat pořád. „We could play "make me special" games. We could play at lovers. And we could FUCK. But you're just like all the others. Don't you think that you matter, 'cos you don't. You're NOTHING. You are just passing time. It's not difficult to understand. It's just fucking. And eating. And fat and flour. You go out there, you lie down on your back and spread your legs. Or take your profound conversations and your emotions and FUCK OFF. You're just a pair of ears and a mouth, an arsehole and a cunt. It might surprise you to know this, but everyone else has that too. A pair of ears and an arsehole. Fat and fucking flour. Nothing special about this one, except that she's infertile.“(28.2.2013)

• - Film se měl původně jmenovat The Last Word. (R´Hell)

• - Ewan McGregor (Michael) sa na rolu šéfkuchára musel špeciálne pripraviť, lebo varenie nikdy nebolo jeho silnou stránkou. Vyjadril sa, že dvojdňový kurz z neho kuchára nespravil, takže naďalej ostáva len gurmánom. Ako to beží vo "veľkej kuchyni" však poznal, pretože ako 15-ročný si privyrábal umývaním riadu v reštaurácii. (krasomama)

• - Ewan McGregor je v reálnom živote synovcom Denisa Lawsona, ktorý vo filme hrá majiteľa reštaurácie. (eurika)