Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vynálezce a majitel firmy „Neprasklo“ Ing. Sýkora (Sobota) chce uvést na trh revoluční novinku – nerozbitné sklo. Jeho dva chamtiví náměstci (Postránecký, Přeučil) však mají jiné plány – Sýkoru odstraní v afrických vodopádech a pokoušejí se podnik prodat zahraniční společnosti. Na ředitolovo místo dosadí jeho dvojníka, nic netušícího neúspěšného komparzistu Fandu Pažouta (Sobota). Zlotřilci však netuší, že Sýkora žije a vrací se zpět. (J.Connor)

(více)

Recenze (50)

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Nemohu se ubránit alespoň 3 hvězdám, neboť se dost často vyžívám ve sračkách (rozuměj filmových) a tohle je opět tak neuvěřitelný srágora, že je vlastně kouzelná, odpadá onen pocit trapnosti, neb crew minimálně tuší, že točí sračku a vám nezbývá než se bavit tím, jak blbí někdy filmový tvůrci zvláště u nás můžou být. Redy, Fredy, Fanda....Jessie. To je pivo... scéna u vodopádů je opravdu úlet... Navíc mám k filmu osobní vztah, orig. VHS byla kdysi kamarádem odcizena z videopůjčovny a stala se pak legendou mnoha bytových mejdanů. ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Ale trošku to k zasmání bylo. Tento film neměli producenti dávat do kina. Měli jej rovnou pustit do televize, na nějakou ubrečenou neděli-alespoň, by si starý matador Filip nekazil na stará kolena reputaci. Sobota si napsal dvojpostavu přímo na tělo, ale na ostatní jaksi pozapoměl. A to, že ani producenti filmu moc nevěřili (nechápu proč do něj šli) je krásně vidět na technické kvalitě filmu-rozpočet musel být minimální. ()

Reklama

Fingon 

všechny recenze uživatele

Na Nebát se a nakrást se dá najít pouze málo pozitivního. Psychiatr Jana Kanyzy a podvodníček Václava Postráneckého jsou vpodstatě jediné světlé momenty filmu, spolu se soudružskou známostí druhého náměstka na ministerstvu vnitra. Body musím přidat i za výkon Táni Medvecké. Jinak děs, bída, nuda, otřesný zvuk (některým dialogům vůbec není rozumět) a především Luděk Sobota, včetně jeho vlastního scénáře. Ještě méně vtipnější než Ještě větší blbec, než jsme doufali... Délka: 110 nesnesitelných minut. ()

Godhaj odpad!

všechny recenze uživatele

,,To už vydržíte.“ Říká postava Postráneckého asi 15 minut před koncem tohoto filmu. V tu chvíli jsem ale na pokraji sil a v hlavě mi běží jediná myšlenka, že tento filmový brak prostě nevydržím dokoukat do konce. Jestli to měla být komedie, tak tam bylo málo vtipu, jestli drama, tak to bylo málo napínavé. Zmatený Sobota ve dvojroli odváděl svůj typický výkon, ale bez dobrého scénaře to není nic platné. Skoro dvouhodinová stopáž je naprosto smrtící a chápu každého, kdo to vzdá. Celkově to na mě tento film působí jako dobrá záminka pro hezký výlet do tropů k vodopádům. No snad si to štáb užil víc, než já tento film. ()

HawkeyP 

všechny recenze uživatele

Opravdu nechápu, čím má tenhle film pobavit a komu je určen. Má naprosto vyjímečně primitivní scénář, nevýrazné herecké výkony a je na něm až moc vidět, že měl nízký rozpočet. Luděk Sobota by neměl přemýšlet ani tak o tom, proč mu jej recenzenti strhali, jako spíše o kvalitě svých scénářů. Tohle je totiž ještě o něco horší než "Ještě větší blbec, než jsme doufali". U toho jsem se alespoň párkrát lehce zasmál. U "Nebát se a nákrást " jsem jen trpěl. ()

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se ve sklárně v Nižboře u Berouna. (Ruuzha)
  • Jedním z hlavních sponzorů filmu byla firma Agrofert holding. (honajz)
  • Dotáčky tohoto filmu byly pořízeny v Jižní Americe, národní park Canaima – Venezuela. (Napoleon2020)

Související novinky

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (více)

Reklama

Reklama