Nebát se a nakrást

Komedie

Česko, 1999, 90 min

• HawkeyP

Opravdu nechápu, čím má tenhle film pobavit a komu je určen. Má naprosto vyjímečně primitivní scénář, nevýrazné herecké výkony a je na něm až moc vidět, že měl nízký rozpočet. Luděk Sobota by neměl přemýšlet ani tak o tom, proč mu jej recenzenti strhali, jako spíše o kvalitě svých scénářů. Tohle je totiž ještě o něco horší než "Ještě větší blbec, než jsme doufali". U toho jsem se alespoň párkrát lehce zasmál. U "Nebát se a nákrást " jsem jen trpěl.(24.7.2004)

• wosho

Ale trošku to k zasmání bylo. Tento film neměli producenti dávat do kina. Měli jej rovnou pustit do televize, na nějakou ubrečenou neděli-alespoň, by si starý matador Filip nekazil na stará kolena reputaci. Sobota si napsal dvojpostavu přímo na tělo, ale na ostatní jaksi pozapoměl. A to, že ani producenti filmu moc nevěřili (nechápu proč do něj šli) je krásně vidět na technické kvalitě filmu-rozpočet musel být minimální.(10.4.2009)

Nemohu se ubránit alespoň 3 hvězdám, neboť se dost často vyžívám ve sračkách (rozuměj filmových) a tohle je opět tak neuvěřitelný srágora, že je vlastně kouzelná, odpadá onen pocit trapnosti, neb crew minimálně tuší, že točí sračku a vám nezbývá než se bavit tím, jak blbí někdy filmový tvůrci zvláště u nás můžou být. Redy, Fredy, Fanda....Jessie. To je pivo... scéna u vodopádů je opravdu úlet... Navíc mám k filmu osobní vztah, orig. VHS byla kdysi kamarádem odcizena z videopůjčovny a stala se pak legendou mnoha bytových mejdanů.(15.7.2006)

• Fingon

Na Nebát se a nakrást se dá najít pouze málo pozitivního. Psychiatr Jana Kanyzy a podvodníček Václava Postráneckého jsou vpodstatě jediné světlé momenty filmu, spolu se soudružskou známostí druhého náměstka na ministerstvu vnitra. Body musím přidat i za výkon Táni Medvecké. Jinak děs, bída, nuda, otřesný zvuk (některým dialogům vůbec není rozumět) a především Luděk Sobota, včetně jeho vlastního scénáře. Ještě méně vtipnější než Ještě větší blbec, než jsme doufali... Délka: 110 nesnesitelných minut.(26.5.2011)

• DJ Obelix

igi B.: Tak tenhle komentář mě ve své jednoduché genialitě naprosto odrovnal. Ono to v podstatě reflektuje celý film. Nebát se a nas*at všem filmumilovným divákům. Nebát se a nas*at na filmové umění a vytřít si pr*el celuloidem. Nebát se a nas*at svým dílem všechny, kteří do toho vložili nějaké peníze...(13.9.2008)

• - Natáčelo se ve sklárně v Nižboře u Berouna. (Ruuzha)