Nebát se a nakrást

Komedie

Česko, 1999, 90 min

• HawkeyP

Opravdu nechápu, čím má tenhle film pobavit a komu je určen. Má naprosto vyjímečně primitivní scénář, nevýrazné herecké výkony a je na něm až moc vidět, že měl nízký rozpočet. Luděk Sobota by neměl přemýšlet ani tak o tom, proč mu jej recenzenti strhali, jako spíše o kvalitě svých scénářů. Tohle je totiž ještě o něco horší než "Ještě větší blbec, než jsme doufali". U toho jsem se alespoň párkrát lehce zasmál. U "Nebát se a nákrást " jsem jen trpěl.(24.7.2004)

• Prubner

Na rozdíl od "Ještě většího blbce" to aspoň není vulgární, ale pořád je to špatné. Sobota jako scenárista nedokázal z vděčného dvojnického motivu nic vytěžit a jako herec je špatný a očividně bezradný. Celý film tak táhnou herci ve vedlejších rolích, zvláště Přeučil s Postráneckým. Kromě mizerného scénáře má ten film ještě další mínusy: podfinancovanost, díky níž se většina interiérů a exteriérů natočila v jedné vile a scény z Afriky byly dělány na koleně s trapnou zadní projekcí; agresivní product placement; předabovaný Pavel Kříž nebo spousta nevtipného balastu jako jsou scény s Wimmrem. Svého času jsem byl z filmu regulérně zhnusený, ale od té doby vzniklo mnoho ještě horších srágor, takže jednu hvězdu si to zaslouží.(26.10.2017)

• DJ Obelix

igi B.: Tak tenhle komentář mě ve své jednoduché genialitě naprosto odrovnal. Ono to v podstatě reflektuje celý film. Nebát se a nas*at všem filmumilovným divákům. Nebát se a nas*at na filmové umění a vytřít si pr*el celuloidem. Nebát se a nas*at svým dílem všechny, kteří do toho vložili nějaké peníze...(13.9.2008)

• sinp

Patrně to nejhorší, co naše kinematografie zplodila v devadesátých letech a možná i zpátky. Sobota zde vypadá jako jakýsi klaun, kterého se ještě snažili připodobnit k Paolo Villaggiovi v jeho posledních letech (jinak řečeno slizoun) a podobně "vábně" vystupují i další karikatůry, podle optimistického soudu prý herci. Scénář je nouze z těch nejhorších a je až nehorázně trapný, humor neexistuje. Režie kterou Filip překonal i Olmera je další "bravůra". Naštěstí zapomenutá komedie, kterou díky bohu ani v televizi nevidíme - to radši netočit nic, než tohle!!!(24.9.2005)

• Fingon

Na Nebát se a nakrást se dá najít pouze málo pozitivního. Psychiatr Jana Kanyzy a podvodníček Václava Postráneckého jsou vpodstatě jediné světlé momenty filmu, spolu se soudružskou známostí druhého náměstka na ministerstvu vnitra. Body musím přidat i za výkon Táni Medvecké. Jinak děs, bída, nuda, otřesný zvuk (některým dialogům vůbec není rozumět) a především Luděk Sobota, včetně jeho vlastního scénáře. Ještě méně vtipnější než Ještě větší blbec, než jsme doufali... Délka: 110 nesnesitelných minut.(26.5.2011)

• - Natáčelo se ve sklárně v Nižboře u Berouna. (Ruuzha)