poster

Sawasdee Bangkok

Drama / Komedie / Fantasy / Povídkový

Thajsko, 2009, 98 min (Director's cut: 240 min)

  • Raztubyl
    ****

    Devět krátkometrážních filmů natočených jako pocta hlavnímu městu Thajska: 01 - Bandit Rittakol - Maha Nakorn - Vtipná a skvěle zahraná část o dvou vesničanech poprvé ve velkoměstě a hledání správného místa, jež by si vyfocené mohli pověsit doma na zeď (4*) 02 - Wisit Sasanatieng - Sightseeing - Slepá žena setkávající se s andělem. Jedna z nejlepších částí, podobně ulítlá jako první dva filmy Wisita Sasanatienga.(5*) 03 - Ruethaiwan Wongsirasawasdi - Lost But Not Forgotten - Asi nejsilnější část, o starém rockerovi, jež zabloudí do čtvrti kde kdysi hrál a zjištuje že tam stále nebyl zapomenut (5*) 04 - Pen-ek Ratanaruang - Silence - Žena jejíž auto se rozbilo uprostřed ničeho se setkává s podivným opravářem. Ponurý snímek se skvělým koncem. (4*) 05 - Aditya Assarat - Bangkok Blues - Trochu podivný segment s Anandou nahrávajícím si zvuky měst místo focení. (3*) 06 - Prachya Pinkaew - Bangkok Stories - Pinkaew si vtipně bere na paškál všemožné problémy života v Bangkoku. (4*) 07 - Chookiat Sakveerakul - Sisters - Poněkud zdlouhavá a s Bangkokem nesouvisející část s hystericky ječící školačkou v hlavní roli. (3*) 08 - Santi Taepanich - I Love BKK - Nejslabší část kompilace, režisér vyzpovídá hromadu podívínů co si myslí o životě v Bangkoku. (2*) 09 - Kongdej Jaturanrasamee - Pi Makham - Vesničan, nově příchozí do Bangkoku, vylívá své srdce prostitutce během noční procházky městem. Slabší příběh se zajímavým koncem. (3*)(6.10.2011)

  • - Režisér Bhandit Rittakol, jež se na Sawasdee Bangkok podílel segmentem Maha Nakorn, zemřel na infarkt den po jeho premiéře. (Raztubyl)

  • - Sawasdee Bangkok se skládá z devítí krátkých filmů od známých thajských režisérů. V kompletní verzi však byl promítán jen na Bangkokském filmovém festivalu. Všude jinde byla uvedena jen kratší verze, sestávající ze čtyř snímků od Wisita Sasanatienga, Adita Assarata, Kongdeje Jaturanrasmee a Pen-Ek Ratanaruanga. (Raztubyl)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace