poster

Poslední dny Emmy Blankové

 • Nizozemsko

  Laatste dagen van Emma Blank, De

 • anglický

  Last Days of Emma Blank, The

Komedie / Drama

Nizozemsko, 2009, 89 min

Scénář:

Alex van Warmerdam

Kamera:

Tom Erisman

Producenti:

Marc van Warmerdam

Střih:

Job ter Burg
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jordan
  *****

  toto bol výborný film, takýto humor mi vyhovuje - ľahko absurdný, mierne čierny, inteligentný, viacplánový, nenásilný, neumelo bizarný, živelný. alex van warmerdam, ktorý už za sebou niekoľko podobne uletených filmov má, si napísal scenár, zrežíroval si to, zahral si jednu z najpodivnejších filmových postáv vôbec (Theo) a navyše si urobil aj hudbu, ktorá sa mi nehorázne páčila - fakt skvelá. šestica hercov hrala ako z veľkej knihy o herectve - všetci sa svojich postáv a svojich typov zhostili majstrovsky a bez jediného zaváhania. kiežby viacero komédií malo aj ambíciu čosi povedať resp. keby viacero filmov s ambíciou niečo povedať bolo tak nádherne vtipných a ORIGINÁLNYCH!(5.12.2009)

 • emma53
  ***

  Ale jo, vydržela jsem až do konce, protože jsem nějaký čekala a ono nic. Tak nějak se to rozbředlo nikam a to se mně nelíbilo. Myšlenka byla nad slunce jasná, ale Alex si na konci asi zdřímnul, jinak to nevidím. Jinak absurdita na druhou, rozhodně ne pro každého. Emmu bych přikurtovala hned zkraje, ale jde přece o balík, tak budu třeba i psem, že jo mamoňáci? Vůbec nevím jak mám tenhle film hodnotit...Warderdame, Warderdame, Ty mně dáváš zabrat.(12.1.2018)

 • Enšpígl
  *

  Už jsem si u Alexe zvyk, že jeho filmy jsou hodně nerotodoxní a jako humorista je spíš extremista, ale tady musím tedy říct, že jsem se nebavil ani trošku. Vůbec měn to neoslovilo, jasný satira na to co jsou lidi schopný dělat pro prachy viz třeba ta estráda s knírkem, ale já měl z toho filmu takovej nepříjemnej pocit kříženej s nudou. Prakticky mě bylo úplně jedno jak to vše dopadne, protože ta abusrdita tady byla až příliš vysoká a hlavně za ní dotyčnej asi schovová i absolutní kraviyn , jakože matka v půlce filmu vybleje svému "služebnictvu" jak se věci mají s jejím majetkem, to je přece donebe volající píčovina, jenže tady se řekne autor chtěl říct to a to a je to absurdní tak je to dovolený, ale za sebe můžu říct, že tohle filmový jídlo bych klidně kuchařovi vrátil zpátky do kuchyně k dovaření.(18.12.2012)

 • easaque
  ***

  zatím poslední film Warmerdama nenaplnil mé očekávání, které jsem do něj vkládal. Sice si drží svůj styl v absurdních situacích, ale polevil ve výtvarné stránce. Navíc mě nepřesvědčil pro takové chování postav, jaké charaktery jim napsal. A hlavně ke konci mi to přišlo nevyvážené, ale naštěstí ještě pod tři hvězdičky u mě neklesá a je to na úrovni jeho Malého Tonyho. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.3.2013)

 • Aky
  ***

  Zdá se mi, že tento film se dá vykládat sedmnácti různými způsoby, stejně jako se dá říci, že je natočený tak, že se mu nedá porozumět, nebo se alespoň autorům nepodařilo srozumitelně sdělit, co chtěli říci. Herecky je ovšem celkem zvládnutý, navíc je nabitý nečekanými až absudrními a zejména originálními nápady a situacemi.(28.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace