Poslední dny Emmy Blankové

Alex van Warmerdam

Tom Erisman

Marc van Warmerdam

Job ter Burg

zatím poslední film Warmerdama nenaplnil mé očekávání, které jsem do něj vkládal. Sice si drží svůj styl v absurdních situacích, ale polevil ve výtvarné stránce. Navíc mě nepřesvědčil pro takové chování postav, jaké charaktery jim napsal. A hlavně ke konci mi to přišlo nevyvážené, ale naštěstí ještě pod tři hvězdičky u mě neklesá a je to na úrovni jeho Malého Tonyho. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](18.3.2013)

• Malarkey

Co všechno s lidmi udělají peníze...Od režiséra jsem viděl druhý film a pochopil jsem, že rád natáčí o vlastnostech, které na lidech každý zdravý a rozumně smýšlející člověk nemůže vystát. Také proto jsem měl samotný problém s filmem, protože film v jistých ohledech zacházel až do extrémů. A to jak v první polovině, tak ve druhé. Určitě to bylo na zamyšlení, ale pro mě bylo fakt nesmírně těžký a obtížný film v klidu dokoukat. Absurdní až na půdu, ale poselství přesto vcelku jednoznačný.(24.12.2012)

Zdá se mi, že tento film se dá vykládat sedmnácti různými způsoby, stejně jako se dá říci, že je natočený tak, že se mu nedá porozumět, nebo se alespoň autorům nepodařilo srozumitelně sdělit, co chtěli říci. Herecky je ovšem celkem zvládnutý, navíc je nabitý nečekanými až absudrními a zejména originálními nápady a situacemi.(28.12.2012)

• Enšpígl

Už jsem si u Alexe zvyk, že jeho filmy jsou hodně nerotodoxní a jako humorista je spíš extremista, ale tady musím tedy říct, že jsem se nebavil ani trošku. Vůbec měn to neoslovilo, jasný satira na to co jsou lidi schopný dělat pro prachy viz třeba ta estráda s knírkem, ale já měl z toho filmu takovej nepříjemnej pocit kříženej s nudou. Prakticky mě bylo úplně jedno jak to vše dopadne, protože ta abusrdita tady byla až příliš vysoká a hlavně za ní dotyčnej asi schovová i absolutní kraviyn , jakože matka v půlce filmu vybleje svému "služebnictvu" jak se věci mají s jejím majetkem, to je přece donebe volající píčovina, jenže tady se řekne autor chtěl říct to a to a je to absurdní tak je to dovolený, ale za sebe můžu říct, že tohle filmový jídlo bych klidně kuchařovi vrátil zpátky do kuchyně k dovaření.(18.12.2012)

• Aljak

Nič proti žánru absurdnej drámy, ale toto bolo už za hranicou akejkoľvek normálnosti. Je mi jasné, čo chcel týmto celým van Warmerdam, len nechápem prečo celý film postavil na tej mega-absurdite, ktorá v konečnom dôsledku vyznela úplne do prázdna. Možno za námet a počiatočný rámec deju by som dal aj 1*, ale tým by som urazil iné filmy, ktorým som tú jednu hviezdu dal aspoň ako tak zmysluplne.(1.12.2014)