poster

Tokyo Magnitude 8.0 (TV seriál)

 • japonský

  東京マグニチュード8.0

 • anglický

  Tokyo Magnitude 8.0

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Katastrofický

Japonsko, 2009, 11x23 min

 • SonGokussj
  **

  O kresbu mi nejde, ale ta nuda. . . A přitom méně jak 11 dílů by bylo málo. Proto je určitě mezera spíše v příběhu. Nejkvalitnější episodu bych viděl tu první, tu poslední a mezi nimi takové poletování, pošťuchování, až moc ... nevím. Na seriál bych měl určitě jiný názor, pokud bych takovou katastrofu zažil. Ale zde mě ničím neoslovili. Za logické věci, sympatické postavy alespoň těch 45%(9.4.2012)

 • mandelbrot
  ***

  V makroměřítku velmi působivé - všechna ta destrukce a následná panika a nejistota je zachycena velice sugestivně. Jakmile se ale dostaneme k příběhu jednotlivých postav (což zabírá drtivou většinu děje), jde, co se týče jejich chování, často o dost nepřesvědčivou nebo až hloupou záležitost. Například hned v druhém díle Mirai ohrozí jak svůj, tak Mariin život a ta, místo aby jí vynadala, ji začne utěšovat; nebo celá robo-otaku epizoda. Každý takový moment dokáže pokazit i jinak povedený díl, seriálu taky neprospívá, že se v závěru zvrhne do prvotřídního kýče. Slabé 3*.(2.10.2009)

 • JohnyTrava
  ***

  Seriál s veľkým potenciálom, ktorý skrz naskrz premrhal a vynikol snáď len v jednom okamihu a i to sa z toho snažil vyžmýkať toľko až to nebolo zdravé. K tomu miestami nepodarená animácia a výrazná detinskosť. Vedel by som si predstaviť o mnoho zaujímavejšie prevedenie katastrofy, omnoho depresívnejšie a hlavne s omnoho realistickejším chovaním postáv (japonský kolektivizmus-nekolektivizmus, miestami to bolo fakt "prisladené"). Mierny priemer až pod.(1.6.2014)

 • Zíza
  ***

  Co nemůžu prominout tvůrcům, je věc, na kterou jsem si za těch 10 dílů nezvykla, a to ty jejich žabo-prasečí pusy. Omlouvám se, ale prostě to, jak byly nakreslené, mě celou dobu děsně iritovalo. Je jasné, že když se děje něco takového, zemře spousty lidí, spousty jich bude pohřešováno, zraněno a bude spousty radostných i slzavých shledání. To tady všechno je. Všechny možné příběhy. Ale tak nějak mě to moc neoslovilo. V průběhu jsem se trochu nudila, sem tam mi nějaká maličkost zvedla pozornost. Třeba když mi došlo, jak je to s Mirai a Yuukim - to jsem se probudila. Ale jo, koukatelné to je a určité sortě lidí se to bude velmi líbit, já do této skupiny patřím tak pravou rukou a levou nohou... Myslím, že tohle bych raději viděla hrané.(17.11.2009)

 • Subjektiv
  ***

  Tokio zasáhne zemětřesení nevídané síly a divák tak má za povinnost užívat si trampoty mladičké Mirai, jejího bratříčka a obětavé Mari, kterážto se obou děcek ujme. Na obrazovce se budou střídat rozdělení, znovushledání, následné otřesy, krize, hádky, pláč, smíření a následné otřesy. Dojímaní bude prolínáno destrukcí a ve výsledku neuvidíme nic, co by zásadněji vybočovalo z kategorie "průměrný katastrofický film/seriál". Slabé ***. Viděny díly 1-7 a 10.(18.9.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace