Vysaj si

• slovenský

Vycucaj ma!

Komedie / Horor / Hudební

Kanada, 2009, 91 min

To co většinou dopadá jako ubohá nevtipná parodie se zde povedlo až překvapivě skvěle. Čím to? Možná je to zemí původu? Svěží vítr ze severu? Suck je prostě a jednoduše sympatický snímek. Rob Stefaniuk jako hlavní hrdina, autor scénáře a režisér v jedné osobě asi věděl co od filmu chce. Povedlo se mu dát dohromady slušné "rockové" obsazení a celé to zabalit do pěkného vizuálu. Navíc žánrově pasující hudba a solidní humor. Hmmm.... na obalu je citát časopisu Rolling Stone: "Suck has the potential to become a cult classic." And you know what? They might be right.(9.10.2010)

Yo - je to plytké , suché , ALE celé je to určené vyznávačom rockových maskotov - Alice , Henry , Iggy...primotal sa aj Moby ( údiv ) a to celé v kombinácii s vampírskym námetom - to je to podstatné. Na vizáži tomu uberá ICH pomerne neskorý nábeh a mini budget , no pridáva tá formálna a dejová recesia. TWIGHLIGHT sága Ma úspešne míňa a nemyslím , že je to určené rovnakým očným buľvám. Každopádne spokojnosť . Síce žiaden súvis , no " REPO ! " sa nekoná. OPERA Ma oslovila viac. ( Ale ak Malcolm-ov agent urgentne neodchytí nejakú lukratívnu zakázku - tak Mc bude padať a chytať sa aj nalomených konárov... )(24.8.2010)

Slušná vampýří oddechovka. Hlavně že to nedopadlo tak amatérsky nemastně neslaně, jak jsem se z upoutávky obával. Smolná kapela The Winners jede ve stylovym pohřebáckym fáru (nechápu tu nespokojenost..) turné, basačka potká odpornýho exota (co vypadá jak junkie from hell) a vzápětí zmorfuje na upířici… Nakonec nejsou ty hvězdné vedlejšáky tím jediným plusem /dobrý jsou dědovití Cooper a Iggy Pop, ještě dědovitější McDowell (jako Eddie Van Helsing!), rockovej blbeček Moby, i vlasatý Henry ’Rockin’ Roger’ Rollins/, potěší i celková vizuální pěknost - je vidět, že za tím stál někdo s dobrým vkusem a chutí si s tím vyhrát. Animační prostřihy, přebarvení obrazu, krví se červenající mapa cesty, moc pěkný hudební klipy naší fiktivní kapely, a tak. Dobrý je sem tam i nějaký ten odkaz či vložka (Beatles, Renfield, parádně zakomponované záběry z McDowellova O LUCKY MAN!…). Problém jsem si ale bohužel stejně našel. Týpci v kapele byli bezpohlavní emo/indie trapáčci, což je celkem škoda, když zbytek postav (včetně kundózní basačky) je vesměs tak zajímavý. Krve je tam dost, srandy celkem též, trapnosti ke konci taky. Ale prostě jo - vcelku zapamatovatelná rock hororová komedie, podívejte na to. 7/10. [HD](23.9.2010)

CITÁT - Nikdy není pozdě říci: Je mi líto............ Videoklip okolo desáté minuty je naprosto Ďábelský. CITÁT - Black Night........... Alice Cooper se, jako vždy také povedl a tak není co řešit. CITÁT - Vy jste moje dobrá víla z Pekla?............. Ono je tam těch pěkných a povedených videopasáží víc. Forma kreslených vstupů je vtipné a nepoškozuje příběh. Jen prostě žije svým životem. Povedené songy, krev, humor, sranda a perfektní herecké obsazení. CITÁT - Vždycky kondom a nikdy nevěř zatracenýmu upírovi.............. Jak říká moje máma: Je to sice jen Rock"N" Roll, ale mě se to líbí. Film je věnován zesnulému Ronu Stefaniukovi, otci režiséra Roba Stefaniuka. Natáčení probíhalo v kanadském Torontu.(20.4.2015)

Naprosto kultovní obsazení (pro mě) v čele s Iggy Popem si nezaslouží nic jiného než plný počet. Jinak objektivně je to kardinální blbost, což ale připouští a na nic víc si nehraje, ačkoli možná hlubší význam má.. ať každý posoudí sám. Standartní béčková jízda u které bych čekal zběsilejší hudbu (jako TV Eye od Iggyho při propíchnutí brčkem) ale i tak byla fajnová.(10.11.2010)

• - Pro nedostatek peněz si tvůrci vypůjčili od Alice Coopera spousty oblečení z jeho šatníku. (Terva)

• - Film měl premiéru v pátek 11. září 2009 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)

• - Alex Lifeson si zahrál celníka na kanadsko-americké hranici. Ve filmu tvrdí, že také hrál s kapelou. Ve skutečnosti je kytaristou kanadské kapely Rush. (Terva)