Pomalu rozvíjený příběh, kde se dá odskočit si na pár minut a nic podstatného vám neuteče, s takovým tím podivným morálním poselstvím nakonec ve stylu i největší hajzlík občas může být hodný. Průměrný příběh, který nezachrání ani oba hlavní herci, jenž se líně vleče, a od něhož jsem přece jen čekal větší nebo alespoň zajímavější zvrat - tohle bylo celou dobu příliš přímočaré.(29.7.2012)

Nenáročná a nevýrazná hořká komedie na téma mužského přátelství. Nebýt Svěrákova scénáře, tak by zapadla do podprůměru. Ani s ním ale nečekejte žádné československé Intouchables konce 80. let. Příběh je natočený bez jakékoliv invence a bohužel i bez emocí. Závěrečná plánovaně silná scéna tak vyzněla poněkud do ztracena.(21.6.2014)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +výtečný Vlastimil Brodský, posledních zhruba 20 minut -má to pomalejší rozjezd, téměř bez hudby, prostředí i film působí staře/// To je neuvěřitelný. Tohle je film, který mě ze začátku nijak neohromil, ale v průběhu se mi líbil. Hlavně chemie mezi Brodským a Kopeckým byla parádní. Pozdější zvrat ve filmu mě pořádně napružil a finále je naprosto úžasné. Hodně mě to dojalo. Tehnle film sice na 4* nedosáhne (ač by si ji zasloužil), ale to jen kvůli zpracování, roku vzniku, prostředí apd. To je v tomto případě nevýhoda dílčího hodnocení. Každopádně musím říct, že to je úžasnej filmovej zážitek./// Celkem 60%///(14.11.2008)

Přátelství dvou starších mužů vzniklo při jejich pobytu v nemocnici. Když po propuštění nabídne jeden z nich tomu druhému střechu nad hlavou, dále se upevňuje a zdá se, že ho nic neohrozí... Taková two man show v podání dvou stárnoucích českých hereckých ikon , ve velmi konverzačním duchu. je radost pozorovat herectví Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého, avšak jinak nic, na co bych koukal s otevřenými ústy a zatajeným dechem. Vývoj příběhu je dlouho dopředu čitelný a tím pádem méně poutavý. Přesto jsem si film vcelku vychutnal. 60%.(28.7.2015)

Nádhernej příběh se skvělými herci a vynikajícím scénářem. Trošku mi přišlo, že Bróďa byl nějakej přitroublej, když mu Bohdalka odkrývala Mildovo minulost, ale nevadí. Konec byl vpravdě dojemnej a já cítil zadostiučinění, že Stellinka ostrouhá. Tak trošku jsem se při tom filmu tetelil blahem, protože mám stále podezření, že chlap by měl být sám sebou a užívat si života místo toho, aby se deformovat pod útlakem ženy.(11.9.2012)