Dvojici zcela odlišných starých pánů absolutně s přehledem zahráli Vlastimil Brodský a Miloš Kopecký. Mohl bych stále dokola opakovat, že takové herce už nikdy mít nebudeme, ale je to prostě fakt! Hluboce lidský příběh z pera Zdeňka Svěráka. Veškeré situace nádherně doplněny hudbou Jaroslava Uhlíře. František Filip opět dokázal, že je v režírování televizní tvorby naprostá jednička. Perfektní scény, když se opilý pan Havlík (Bróďa) rozčílí na paní domovnici (skvělá Stella Zázvorková) a z okna jí povídá (no spíše huláká a přitom se na ni ani nedívá), že konečně žije, do toho mísí svoje útrapy jako bývalý tramvaják - zkrátka příběh ze života. Nebo scéna na hřbitově a paní Růžičková (Marie Rosůlková, která postavě dodala perfektní šťávu) vykládá Chouňovi (Kopecký) o podstatě smrti a cigaretách, že předbíhá ostatní, kteří stojí v řadě na smrt, a do toho výborná hudba - to je prostě neskutečná krása. A poslední scéna v soudní síni je odrovnávající (v dobrém slova smyslu). Ještě nesmím opomenout postavu Jiřiny Bohdalové, která ztvárnila prostitutku Jarmilku.(6.12.2015)

Nádherný herecký koncert pánov Brodského a Kopeckého ..... radosť sledovať ich výkony a veľká radosť počúvať skvelé trefné a veľmi vtipné dialógy od pána Svěráka. Nenápadný snímok televízneho spracovania je priam nabitý krásou filmového umenia....skvelá hudba ktorá sa presne triafa do scény....krásny ľudský príbeh ktorý opisuje dvoch starých mužov ktorý sú tak odlišný a predsa si k sebe nájdu cestu....nezabudnuteľná scéna je výmena postelí .... a hláška filmu je určite tá o Vinohradskej ulici ... kto videl vie svoje o tom,že aj ulica sa môže vydávať :))) naozaj ! a dokonca asi 8 krát :)(9.11.2013)

Oslava mužského priateľstva napriek všetkému, a vlastne priateľstva ako takého. Alebo sa na film dá pozerať aj ako na výstrahu pred dôverčivosťou seniorov, o ktorej počúvame v správach stále veľmi často. Konflikt medzi usporiadaným životom podľa susedy Uriášovej a veselým životom po hospodách podľa kamaráta Chouňa vystihol Zdeněk Svěrák výborne a pri filme určite nemôžem ísť pod štyri hviezdy. A nie je to kvôli hereckým hviezdam ani režisérskemu menu, jednoducho ten príbeh a hlavne jeho záver má v sebe tú silu. –––– To je lahůdka, když si může člověk sám bez cizí pomoci bafnout. –––– Pane vrchní, já vám řeknu, tohle není žádná hospoda, to jsou Lurdy!(3.3.2018)

Český televizní film, který nesměřuje ke statické globalizaci ČT, ale naopak obsahuje víc emocí a neumělých citů, než kdejaký plnohodnotný projekt. Svěrák umí se scénářem dělat nepředstavitelné divy, pod jeho rukou vznikne vždy text plný lidskosti a dialogy fungující i bez hysterických scén a věčných póz. Vlastimil Brodský by měl jako občan USA právo na Oscara, Miloš Kopecký a Zázvorková taky nezklamali. Samostatnou kapitolou je překvapivě hudba, která s neuvěřitelnou přesností podbarvuje dění a dokazuje, že i v televizi by měla mít své místo, neboť tady měla obdivuhodný tah na diváka. Nakonec tam tedy těch 5* dám, pochybujíc, že v brzké době spatří světlo světa v naší zemičce nějaký obdobně kvalitní televizní snímek.(3.10.2008)

Viděla jsem znovu nedávno a opět mě pobavil herecký koncert pánů Kopeckého a Brodského, Bohdalová jako prostitutka Jarmilka a samozřejmě Zázvorková jako paní Uriášová: "Zajímavý přednášky byly... vo houbách....dvě... byly.... první vo jedlejch... A druhá byla vo jedovatejch... No, tak to mě mrzí, že jsem o to přišel, zvlášť ty jedlý by mě zajímaly."(12.12.2015)