To, že tam je pár úsměvných scén, ještě ani zdaleka neznamená, že to je komedie (a taky že není). Popravdě jsem se velmi divil tomu, že autorem je Zdeněk Svěrák, kterého jsem měl až doteď zaškatulkovaného jako téměř ryze komediálního autora. Neuvěřitelný herecký koncert obou protagonistů ukazuje jedno neobvyklé přátelství dvou stárnoucích mužů s odzbrojující přesvědčivostí. Brodského gesto lásky a dobroty vůči kamarádovi, který jej zradil, představuje jeden z vůbec nejsilnějších a nejdojemnějších okamžiků, který jsem kdy ve filmu viděl.(10.11.2012)

Pokud nějaký scénář napíše pan Svěrák, je to samo zárukou kvality. Když se ještě k tomu chopí režie pan Filip a obsadí do hlavních rolí Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého, je přímo povinností se na výsledek podívat ! :) ... Vlastimil Brodský se vynikajícím hercem přímo narodil a jeho kvality byly podobny vínu - čím starší, tím lepší.(2.1.2005)

Velmi dobrý tv film o přátelství dvou zcela odlišných staříků podle scénáře Zdeňka Svěráka. Velice inspirativní je jeho teorie (pronášená zde Marií Rosůlkovou), že každý člověk stojí v pomyslné frontě na smrt a s každou cigaretou jednoho v té frontě předběhne. Vidíte, jedna inteligentně řečená věta a měla na mě větší účinek než nějaké mravokárné kázání odnaučených kuřáků. Na okamžik jsem uvažoval o tom, že přestanu kouřit.(2.5.2003)

Svěrákův jímavý příběh dvou osamělých mužů, kteří prostřednictvím náhodného setkání objevují všecky krásy světa, je bezesporu brilantní hereckou partiturou Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého v rolích životních outsiderů rozdílné úrovně i charakteru. Epilog, ohromující svou neobyčejnou obyčejností, potom napovídá, že opravdové přátelství je nade všechny křivdy světa.(5.6.2010)

Nádherný herecký koncert pánov Brodského a Kopeckého ..... radosť sledovať ich výkony a veľká radosť počúvať skvelé trefné a veľmi vtipné dialógy od pána Svěráka. Nenápadný snímok televízneho spracovania je priam nabitý krásou filmového umenia....skvelá hudba ktorá sa presne triafa do scény....krásny ľudský príbeh ktorý opisuje dvoch starých mužov ktorý sú tak odlišný a predsa si k sebe nájdu cestu....nezabudnuteľná scéna je výmena postelí .... a hláška filmu je určite tá o Vinohradskej ulici ... kto videl vie svoje o tom,že aj ulica sa môže vydávať :))) naozaj ! a dokonca asi 8 krát :)(9.11.2013)