Pánové Kopecký, Brodský, Filip i Svěrák by mohli dokázat víc. Zajímavý námět, ale scénář se příliš nevyvedl. Tam, kde situace vybízela k humoru, nic, jen ticho po pěšině. Kde se dalo zahrát na city diváka, opět nedotaženo. Utopím si ho sám je takový polovičatý film, který se dočkal vyššího ohodnocení zřejmě proto, že podle oblíbeného scénáristy ho zrežíroval dobrý režisér, který do něj obsadil spoustu hvězdných herců. No, ale nevyšlo to.(17.4.2011)

Chlapi sobě. Jo jo, přátelství dvou frajerů je vždycky "něco víc", dali by za to všechno a vždycky se za sebe postaví. Ovšem když to přejde v přechytračení jednoho druhým, aby ho ojebal, je to vždycky špatně. A někdy tyhle věci člověk radši přehlíží, než aby si přiznal, že byl zrazen. Tak takovej je tenhle film a vlastně super dialog V. Brodského a M. Kopeckého. Ti snímek naprosto táhnou, většina filmu se odehrává v pokoji, kde si prostě povídají. A tohle pokud nenudí, tak je to umění.(6.12.2015)

Hm,...Podle mně se jedná spíš o takovou tzv. Černou komedii aneb drama s občasnými komediálními prvky. Ale i tak musím uznat,že jsem byl na film zvědavý,co jsem se o něm dozvěděl,a pak - i když mě to neurazilo - se z toho stal pro mě koukatelný průměr,protože si myslím,že označení Komedie není pro tento snímek specifické.(17.12.2015)

"Keď si niekde spoločne zahrajú Brodský, Kopecký, Zázvorková a Bohdalová a režíruje to Filip, musím tomu dať päť hviezdičiek, vo výnimočnom prípade štyri" tak tento automatizmus u mňa nefunguje. Ani na Vianoce. On nefungoval už v Čapkovskej rozprávke Ako psíček s mačičkou piekli tortu. Tiež zo samých dobrých ingrediencií a očakávaný výsledok sa nedostavil.(26.12.2009)

Snad jen u nás mohl vzniknout film o dvou dědcích, co si po večerech vypráví nemravné historky, jeden z nich je blbej jak troky, druhej vychcanej jak mraky a konec mě zvedl mandle heverem... toto je slabší Svěrákův pisatelský koutek, kam vtěsnal elegantní nudu skloubenou se starosvětskou nostalgií nad emhádéčkem, svůj lehce úsměvný humor a pořádnou dávku toxicky jedovatých rozhovorů. Kdyby party obou rentiérů nehráli Brodský/Kopecký, tak by nestačili ani dva Svěráci k udržení mé pozornosti. Navíc Uhlíř tu částečně vykrádá S čerty nejsou žerty (jeden motiv je skoro úplně opsaný). Celkově sečteno a podtrženo: ačkoli pro mě Svěrákův humor a styl představuje vrchol kvalitní čssr zábavy, tento film je ryzí průměr, spíše než "úsměvná komedie" se mi sem hodí "hořká tragédie".(4.4.2011)