Dvojici zcela odlišných starých pánů absolutně s přehledem zahráli Vlastimil Brodský a Miloš Kopecký. Mohl bych stále dokola opakovat, že takové herce už nikdy mít nebudeme, ale je to prostě fakt! Hluboce lidský příběh z pera Zdeňka Svěráka. Veškeré situace nádherně doplněny hudbou Jaroslava Uhlíře. František Filip opět dokázal, že je v režírování televizní tvorby naprostá jednička. Perfektní scény, když se opilý pan Havlík (Bróďa) rozčílí na paní domovnici (skvělá Stella Zázvorková) a z okna jí povídá (no spíše huláká a přitom se na ni ani nedívá), že konečně žije, do toho mísí svoje útrapy jako bývalý tramvaják - zkrátka příběh ze života. Nebo scéna na hřbitově a paní Růžičková (Marie Rosůlková, která postavě dodala perfektní šťávu) vykládá Chouňovi (Kopecký) o podstatě smrti a cigaretách, že předbíhá ostatní, kteří stojí v řadě na smrt, a do toho výborná hudba - to je prostě neskutečná krása. A poslední scéna v soudní síni je odrovnávající (v dobrém slova smyslu). Ještě nesmím opomenout postavu Jiřiny Bohdalové, která ztvárnila prostitutku Jarmilku.(6.12.2015)

Chlapi sobě. Jo jo, přátelství dvou frajerů je vždycky "něco víc", dali by za to všechno a vždycky se za sebe postaví. Ovšem když to přejde v přechytračení jednoho druhým, aby ho ojebal, je to vždycky špatně. A někdy tyhle věci člověk radši přehlíží, než aby si přiznal, že byl zrazen. Tak takovej je tenhle film a vlastně super dialog V. Brodského a M. Kopeckého. Ti snímek naprosto táhnou, většina filmu se odehrává v pokoji, kde si prostě povídají. A tohle pokud nenudí, tak je to umění.(6.12.2015)

Bravurní herecké výkony Vlastimila Brodského a Miloše Kopeckého a na první pohled krásný příběh, na jehož konci jsem se nacházel přesně v tom stavu, v jakém jsem se nacházeti měl. S mírným časovým odstupem se cítím tak trochu podveden, vyznění mi přijde dost levé. Nesnáším bezohledné noční řvaní a ještě víc nesnáším ramenaté historky o ženských, což je nám zde obé prezentováno ve stylu "oslava života", zatímco klid a moudrost stáří jako cosi co je hodno posměchu. Krásné ale falešné jako kráva!(9.3.2014)

Nádherný herecký koncert pánov Brodského a Kopeckého ..... radosť sledovať ich výkony a veľká radosť počúvať skvelé trefné a veľmi vtipné dialógy od pána Svěráka. Nenápadný snímok televízneho spracovania je priam nabitý krásou filmového umenia....skvelá hudba ktorá sa presne triafa do scény....krásny ľudský príbeh ktorý opisuje dvoch starých mužov ktorý sú tak odlišný a predsa si k sebe nájdu cestu....nezabudnuteľná scéna je výmena postelí .... a hláška filmu je určite tá o Vinohradskej ulici ... kto videl vie svoje o tom,že aj ulica sa môže vydávať :))) naozaj ! a dokonca asi 8 krát :)(9.11.2013)

+3* milý televizní film ze seniorského prostředí, který s lidským pohledem a s humorem rozvádí téma přátelství, důvěřivosti i osamocení. Svými slušnými hereckými výkony potěšili známí herci. Duo Brodský - Zázvorková mi připomněli pozdější film Babí léto, který mi přišel podobně laděný. I Jiřinka Bohdalová jako by se v roli starší štětky našla ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](3.11.2016)