Kiru

斬~KILL~

Kill

Akční

Japonsko, 2008, 82 min

Filmeček Kiriko přináší na první pohled béčkovou stylizaci a vymakanou akci alá Ryuhei Kitamura, ovšem další průběh a rozuzlení mě odrovnalo. Ayaka Morita i Miki Mizuno se do těch rolí dost vžily. Hodnocení **** Segment Children Samurai je dělaný celý černobílé a dost old schoolově co se použí kamery a vyprávěcího schéma týče. Nebýt příšerně otravného hlasu vypravěčky mohlo to být ještě lepší. Prakticky jde o směs povídky ze školních lavic a samurajského filmu. Hodnocení *** Povídka Firing Range je o wakizashi a jedné kataně. Ze začátku dost nuda a říkla jsem si o co tam běží, ale později je to docela originální a zábavné, lepší ***. Poslední povídka Assault Girls 2, kterou spáchal Mamoru Oshii, hraje zde Rinko Kikuchi, která si zahraje i v letošním celovečeráku Assault Girl, který Oshii dokončil nedávno. Co uvidíte. Vizuální pastvu, kolorované záběry, barevné filtry, nádherné záběry měnícího se nebe, kus přírody. To vše je podbarveno zadumanou a tklivou hudbou, autorem Kenji Kawai takže kvalita. Zejména pěkné jsou některé detailní záběry. Pak následuje zajímavě pojatá akce. V celém filmečku se nemluví, ale je to velmi působivé, zejména ta nálada snímku, než dojde na akci. Mamoru je jednoznačný vítěz lepší ****. Celkově mě tento projekt zaujal, nebránil bych se pokračování, které by případně přizvalo rejži i ze zbytku Asie.(7.11.2009)

• Tamten

Skutečně lze brát tento snímek spíše jako preview, co by lidi chtěli natočit. Jediný ucelenější příběh má druhá část, ale ten je zase tak naivní, divně natočený a příšerně vyprávěný, že nestojí za to. Čtvrtá část by byla krásná, kdyby obsahovala i akci a ne jen umělecké záběry. Ale jako jediná by mě nalákala na film, kdyby se podle ní natočit.(16.5.2011)

Zajimavý projekt, který hodnotím následovně podle jednotlivých filmečků - Kiriko **** a 80%, zajimavá kombinace stylů ...Children Samurai jsem - musím přiznat- moc nepochopil, dávám tedy * a 20%...Firing Range je o hodně lepší, jen škoda že nepřišlo i krvavé finále se special forces, to by teprve bylo něco! škoda no, dávám *** a 65%. Assault Girls 2 je pak masakrem, na který jsem koukal nejdříve nevěřícně, a pak s otevřenými ústy. Tomu se tedy říká STYL. Nemůžu se dočkat až k nám dorazí film, to bude bomba, už aby to bylo... ***** a 100% Celkově dávám projektu **** a 80%, protože se mi líbí tahle myšlenka ukázat divákům, co by kdo rád natočil...To je prostě fajn, to by se mohlo rozšířit daleko více!(21.1.2010)