Jak věci fungují (TV seriál)

How Stuff Works

Dokumentární

USA, 2008, 25 min

Josh Molen

Michael Pollan
  • Drom

Je mi líto, ale jeden díl mi stačil! Už jenom úvodní 4 minuty, který mi slibujou, jak to bude bomba a íbrkůlmegasuper a nic jinýho se v nich nedozvím, mluví za vše. Mám se opět a zase opakovat o těch trapných vycpávkách, řídkém obsahu, opakováním, wow efektu, přeskakováním mezi tématy kvůli poruše soustředění dementů u televize, zkratkovitých a zavádějících komentářích s neúplným a povrchním obsahem vytrženým z kontextu, integrované reklamě na firmy, kde se natáčí a celkově o dementním formátu plným keců s minimem informací, které jsou určeny pro první stupeň základní školy a možná školky? A ty komerční přestávky každý 3!!! minuty? To jako fakt? Já se s tim už mazat nehodlám. Kdybych neviděl milión takydokumentů podle stejně chromýho kopyta chcíplý kobyly, možná bych v křeči přemejšlel o jedný hvězdičce, ale mám toho tak akorát dost. Hanba! Doporučuju vykopat tvůrce na dvorek a postřílet.(9.1.2018)

Seriál to rozhodně není špatný, ale jako technik mám o fungování mnoha zobrazených věcí poměrně solidní povědomí, proto mě více zajímá a baví seriál How It's Made? O výrobních postupech totiž zdaleka takové povědomí nemám.(2.6.2010)

vždycky mě zajímalo, jak asi vidí člověk kterej šilhá,,,no snad vo tom v nějakým dalším díle bude aspoň zmínka....osobně znám jenom jednoho mistra strabismu a nejsme spolu moc zadobře,,,vod tý doby co sem rozhlásil že poslouchá výhradně dechovku, a jeho nejoblíbenější je kam panenky kam dete(17.9.2009)

Skvělý dokument o tom jak všechno výborně funguje.(18.10.2018)