Pursuit to Algiers

Mysteriózní

USA, 1945, 65 min

Nadprůměrná sherlockovka s velmi dobrými hereckými výkony dvojky Holmes + Watson, pochopitelně především, co se týče jejich stylizace ten inteligentní a ten trochu pomalejší. Scénáristicky propracované, zaujme už úvodní zatažení do děje a do problému. Celkově se jedná o velmi komorní lodní drama s několika podezřelými a s paralelními zápletkami, které Sherlock řeší takřka par parenthèse.(16.7.2006)

V dalším ze svých dobrodružství se Sherlock Holmes a Dr. Watson ocitají na lodi coby strážci mladého následníka trůnu. Stejně jako vlak ve filmu Terror by Night i loď je plná podezřelých cestujících, z nichž každý může usilovat princi o život. Tento snímek byl oproti ostatním snad ještě vtipnější, nebo mi to aspoň tak připadalo.(10.1.2009)

Zaujme hlavně pěvecké vystoupení Nigela Bruce alias Watsona (pravděpodobně přezpívané někým jiným), ale jinak je tahle sherlockovka dost průměrná.(24.1.2006)