Zasaženi bleskem (TV film)

Zasiahnutí bleskom

(festivalový název)

Česko, 2009, 80 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (30)

Jaroslav Brabec tím svým filmařským pohledem dokáže oživit nejeden ploše televizní scénář, ale tady kupodivu všechny ty hrátky s flashbacky působily spíš nepatřičným dojmem. Zato klobouk dolů před tím, co předvádějí Kamila Magálová a Pavel Liška, na kterých to celé stojí víc než na scénáři. Výsledný film není příliš jednoduchý k uchopení, ale rozhodně stojí za vidění.(7.2.2010)

Nejdříve stěží uvěřitelná, posléze banální historka. 50% a jen tak tak.(8.2.2010)

Zvláštně useknutý a veskrze nezvládnutý konec a do nebe volající předvídatelnost zkazila co mohlo být docela dobrým filmem s fajn námětem. Kamera mě většinou štvala, stejně jako veškeré herecké obsazení vyjma hlavní hrdinky. Jak už poznamenal někdo přede mnou, Kamila Magálová je opravdu jediné pozitivum tohohle dílka.(7.2.2010)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 7/10/// +výborně zahrané, příběh mě vtáhl do dění, dobrá hudba, zajímavá kamera -herci rozhodně nepatří mezi mé oblíbené/// Kamila Magálová a Leopold Haverl jsou pro mě nové tváře. Pavla Lišku nemusím a ostatní herci tu měli spíš jen epizodní role, které jen doplňovali určité části filmu. Ten stál především na hlavní dvojici, která si vedla výtečně. Rovněž musím říct, že film mě zaujal natolik, že jsem od něj nemohl vstát a odejít třebas si jen udělat čaj, což se mi u nedělních filmů už dlouho nestalo. Příběh je hodně tíživý, dramatický, nechtěl bych takovou úzkostnou rodinnou situaci zažít. Škoda, že ten závěr jsem nějak nepochopil. Nebo snad ano, ale bylo to nějaký rychlý, že jsem si to pořádně nestihl uvědomit./// Celkem 73%///(7.2.2010)

• WANDRWALL

Kamila Magálová je řečeno hereckou terminologií už dávno vyžilá herečka, což je mi pochopitelně líto, ale vydržet se na ni dívat delší dobu je hrůza. Text jí nejde z pusy, text není sice nic moc, ale Kamila si už neporadí ani s jednoduchým textem a to je smutné, když si myslí, že to ještě zvládá.(29.3.2011)

• bassator

7. 2. 2010 - 1 + 1/2 filmu - 20%(13.2.2010)

• dopitak

Nedokážu se k tomu postavit - Liška jako debil, génius, Magálová jako nešťastná dáma, kráva. Dilema jak kopec, hory, Tatry, a jsme u toho blesku. Chudák Lábus.(14.6.2012)

• Handle

Film působil prostě vtipně, aniž by to byl jeho účel.. A to kvůli Liškovi. Jeho hraní, projev a prostě to, jak mluví, působí snad v každém filmu naprosto do slova ''jako když si dělá p*del''.. Já ho vůbec nekritizuju, naopak, mě se jeho hraní líbí, ale v komediích, nebo v rolích, který mu sednou, ale tohle ''drama'', kde má mluvit vážně, to teda moc nefungovalo a už vůbec ne s Magálovou, která naopak ten správný projev měla. Avšak celé to na mě působilo jako blbost a hlavně jako úplně amatérský film, možná díky kameře, která se mě fakt vůbec nelíbila. Celkově se mi to nelíbilo vůbec, ale vlastně jsem ani od toho nic nečekal..(7.2.2010)

• Bajda

Pro mě bohužel velmi nezajímavý scénář (i přes zajímavé téma), který ničím nepřekvapil a navíc byl dost děravý. Nezajímaví herci (tentokrát dokonce i Liška) a naprosto iritující režie. Snaha o originalitu rozpohybovanou kamerou a "neobvyklými" úhly, která na mě ale od začátku působila jenom jako napodobování jiných a to ještě amatérské.(7.2.2010)

Film to není špatný, i když se dalo docela lehko odhadnout, co bude následovat, což udělalo z celého docela vážného příběhu, takovou skoro tuctovou záležitost. Liška s Magálovou byli velmi dobří.(17.7.2010)

• BoredSeal

Bohužel zcela nezajímavý příběh, nesnesitelně roztahaný. K tomu ho kazí nevhodně zvolená těkavá kamera a frigidní hudba, ale to je vzhledem k opravdu banálnímu příběhu zbytečné probírat. Pavel Liška a jeho monotónní herecký projev mi leze na nervy už docela dlouho - tím je řečeno vše. Takže jediná dobrá věc na filmu je Kamila Magálová, která dobře hraje, nebojí se ukázat solidní tělo a pomáhá zapomenout, že marníte svůj čas (když jsem si zjistil její ročník, opravdu jsem zatleskal v prázdné místnosti). Režisér Jaroslav Brabec je pěknej úchyl, kterej už donutil ve svých filmech podobně pofidérní scénáristickou záminkou ke striptýzu i Vlastu Chramostovou, takže už si na něj dávám pozor.(7.2.2010)

• thommas

Deset minut je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby mozkem oplývající divák procitl a došel k názoru, že Zasaženi bleskem je záležitost, které se nemusí účastnit. Flashbacky u doktorky na mamografu (typu zrzavé soudkyně "umělecky" umístěné v rohu obrazu a podkreslené slovy: "Rozvedeni"), jsou vrcholem trapnosti české televizní tvorby. Pavel Liška si snad pro příště dá pozor, kam šlape.(7.2.2010)

• pakobylka

Nezasáhlo mě to, i když asi mělo ... Aby vznikl dobrý film, nestačí přijít s tématem života a smrti - a nastolit otázku, co je skutečná naděje a co pouhá iluze. Záleží především na zpracování, a to zůstalo zapomenuté někde v půli cesty, poněkud unavené, mdlé a nevýrazné ... 2,5*(7.2.2010)

Velice zajímavý a překvapivý příběh v hlavních rolích Magálová a Liška. 3* , zas až tak špatné to nebylo, bavilo mě to, konec "udivující" takže já jsem spokojená,na český film je to fájn :)(14.4.2013)

Svojím spôsobom sa film snaží poukázať na niekoľko vecí zo života a to sa mi páčilo...ikeď trhliny to malo teda príšerné.....ledva ale predsa ***(12.2.2010)

Začátek sugestivní čekám, jak to dopadne.Vtipné bylo že obě postavy koukali v Tv na další Brabcův film Samota. Už odzvonilo filmařským klišé - dělení na kladné i záporné postavy - anděl i ďábel je v nás, a v Liškách taky :-)(7.2.2010)

FIlm shit, ale jakoby zachycoval moje zkušenosti. Kdepak! Půjčovat peníze? Nikdy, nikomu. A tomu, o kom nepochybujete, že vám to vrátí, už vůbec ne!(6.6.2010)

• simply

Nevím, ale něják mě ten film nechytl.(8.2.2010)

• alambert

Líbil se mi Pavel Liška, sice né v životmí formě, ale přesto dobrý herecký výkon a potom ještě Vanda Hybnerová. Ostatní herci hrůza, přehrávání, trapnost atd. Děj velmi trapný a nudný, ač ze začátku film vypadá až mysticky, ke konci slábne. Jinak celkově z filmu vyloženě čiší nízkorozpočtovost, některé záběry vypadají jako točené web kamerou a roztřesené záběry nepůsobí dynamicky, ale spíš jako že filmaři neměli peníze na stativ.(7.2.2010)

Nepříliš originální námět, slušný scénář - ovšem s bezradným vyústěním a myšlenkou. Nebylo by bývalo lepší (i když ani to by nebylo bůhvíjak původní!) naznačit, že odhalení „Emila“ Janiným mužem nemuselo být tak docela pravdivé, a ponechat tak Liškově postavě určité tajemství, aby si názor na ni udělal podle svého divák? Co scénářem vlastně chtěla autorka říct? Víra tvá tě uzdravila? Zázraky se nedějí, věřte skeptikům? … Na druhou stranu: klobouk dolů před hereckým obsazením – skutečně excelentní Magálová (po hrůze „Líbáš jako Bůh“ konečně mohla opět ukázat, že je výborná herečka), přesvědčivý Liška, skvěle obsazení Lábus, Dvořáková a Haverl. Herci byli natolik dobří, že suverénně zahráli vše, co bylo třeba, takže opravdu nebylo třeba toho čarování s kamerou a polopatických flashbacků.(8.2.2010)

Za lidovku ;) a to jen díky skvělé Kamile Mágalové a Pavlu Liškovi. Jinak co se týká samotného děje: nemastný, neslaný především konec....(8.2.2010)

<< předchozí 1 2