Zasaženi bleskem (TV film)

Zasiahnutí bleskom

(festivalový název)

Česko, 2009, 80 min

• thommas

Deset minut je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby mozkem oplývající divák procitl a došel k názoru, že Zasaženi bleskem je záležitost, které se nemusí účastnit. Flashbacky u doktorky na mamografu (typu zrzavé soudkyně "umělecky" umístěné v rohu obrazu a podkreslené slovy: "Rozvedeni"), jsou vrcholem trapnosti české televizní tvorby. Pavel Liška si snad pro příště dá pozor, kam šlape.(7.2.2010)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 7/10/// +výborně zahrané, příběh mě vtáhl do dění, dobrá hudba, zajímavá kamera -herci rozhodně nepatří mezi mé oblíbené/// Kamila Magálová a Leopold Haverl jsou pro mě nové tváře. Pavla Lišku nemusím a ostatní herci tu měli spíš jen epizodní role, které jen doplňovali určité části filmu. Ten stál především na hlavní dvojici, která si vedla výtečně. Rovněž musím říct, že film mě zaujal natolik, že jsem od něj nemohl vstát a odejít třebas si jen udělat čaj, což se mi u nedělních filmů už dlouho nestalo. Příběh je hodně tíživý, dramatický, nechtěl bych takovou úzkostnou rodinnou situaci zažít. Škoda, že ten závěr jsem nějak nepochopil. Nebo snad ano, ale bylo to nějaký rychlý, že jsem si to pořádně nestihl uvědomit./// Celkem 73%///(7.2.2010)

• Bajda

Pro mě bohužel velmi nezajímavý scénář (i přes zajímavé téma), který ničím nepřekvapil a navíc byl dost děravý. Nezajímaví herci (tentokrát dokonce i Liška) a naprosto iritující režie. Snaha o originalitu rozpohybovanou kamerou a "neobvyklými" úhly, která na mě ale od začátku působila jenom jako napodobování jiných a to ještě amatérské.(7.2.2010)

Nepříliš originální námět, slušný scénář - ovšem s bezradným vyústěním a myšlenkou. Nebylo by bývalo lepší (i když ani to by nebylo bůhvíjak původní!) naznačit, že odhalení „Emila“ Janiným mužem nemuselo být tak docela pravdivé, a ponechat tak Liškově postavě určité tajemství, aby si názor na ni udělal podle svého divák? Co scénářem vlastně chtěla autorka říct? Víra tvá tě uzdravila? Zázraky se nedějí, věřte skeptikům? … Na druhou stranu: klobouk dolů před hereckým obsazením – skutečně excelentní Magálová (po hrůze „Líbáš jako Bůh“ konečně mohla opět ukázat, že je výborná herečka), přesvědčivý Liška, skvěle obsazení Lábus, Dvořáková a Haverl. Herci byli natolik dobří, že suverénně zahráli vše, co bylo třeba, takže opravdu nebylo třeba toho čarování s kamerou a polopatických flashbacků.(8.2.2010)

• alambert

Líbil se mi Pavel Liška, sice né v životmí formě, ale přesto dobrý herecký výkon a potom ještě Vanda Hybnerová. Ostatní herci hrůza, přehrávání, trapnost atd. Děj velmi trapný a nudný, ač ze začátku film vypadá až mysticky, ke konci slábne. Jinak celkově z filmu vyloženě čiší nízkorozpočtovost, některé záběry vypadají jako točené web kamerou a roztřesené záběry nepůsobí dynamicky, ale spíš jako že filmaři neměli peníze na stativ.(7.2.2010)

• - Pavel Liška s Kamilou Magálovou se dívají na televizi na jiný film režiséra Jaroslava Brabce Samota. (BoredSeal)

• - Natáčelo se mimo jiné v pražské ZOO. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)