Zasaženi bleskem (TV film)

Zasiahnutí bleskom

(festivalový název)

Česko, 2009, 80 min

Zvláštně useknutý a veskrze nezvládnutý konec a do nebe volající předvídatelnost zkazila co mohlo být docela dobrým filmem s fajn námětem. Kamera mě většinou štvala, stejně jako veškeré herecké obsazení vyjma hlavní hrdinky. Jak už poznamenal někdo přede mnou, Kamila Magálová je opravdu jediné pozitivum tohohle dílka.(7.2.2010)

• alambert

Líbil se mi Pavel Liška, sice né v životmí formě, ale přesto dobrý herecký výkon a potom ještě Vanda Hybnerová. Ostatní herci hrůza, přehrávání, trapnost atd. Děj velmi trapný a nudný, ač ze začátku film vypadá až mysticky, ke konci slábne. Jinak celkově z filmu vyloženě čiší nízkorozpočtovost, některé záběry vypadají jako točené web kamerou a roztřesené záběry nepůsobí dynamicky, ale spíš jako že filmaři neměli peníze na stativ.(7.2.2010)

• Bajda

Pro mě bohužel velmi nezajímavý scénář (i přes zajímavé téma), který ničím nepřekvapil a navíc byl dost děravý. Nezajímaví herci (tentokrát dokonce i Liška) a naprosto iritující režie. Snaha o originalitu rozpohybovanou kamerou a "neobvyklými" úhly, která na mě ale od začátku působila jenom jako napodobování jiných a to ještě amatérské.(7.2.2010)

• thommas

Deset minut je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby mozkem oplývající divák procitl a došel k názoru, že Zasaženi bleskem je záležitost, které se nemusí účastnit. Flashbacky u doktorky na mamografu (typu zrzavé soudkyně "umělecky" umístěné v rohu obrazu a podkreslené slovy: "Rozvedeni"), jsou vrcholem trapnosti české televizní tvorby. Pavel Liška si snad pro příště dá pozor, kam šlape.(7.2.2010)

• BoredSeal

Bohužel zcela nezajímavý příběh, nesnesitelně roztahaný. K tomu ho kazí nevhodně zvolená těkavá kamera a frigidní hudba, ale to je vzhledem k opravdu banálnímu příběhu zbytečné probírat. Pavel Liška a jeho monotónní herecký projev mi leze na nervy už docela dlouho - tím je řečeno vše. Takže jediná dobrá věc na filmu je Kamila Magálová, která dobře hraje, nebojí se ukázat solidní tělo a pomáhá zapomenout, že marníte svůj čas (když jsem si zjistil její ročník, opravdu jsem zatleskal v prázdné místnosti). Režisér Jaroslav Brabec je pěknej úchyl, kterej už donutil ve svých filmech podobně pofidérní scénáristickou záminkou ke striptýzu i Vlastu Chramostovou, takže už si na něj dávám pozor.(7.2.2010)

• - Pavel Liška s Kamilou Magálovou se dívají na televizi na jiný film režiséra Jaroslava Brabce Samota. (BoredSeal)