Zasaženi bleskem (TV film)

Zasiahnutí bleskom

(festivalový název)

Česko, 2009, 80 min

Nepříliš originální námět, slušný scénář - ovšem s bezradným vyústěním a myšlenkou. Nebylo by bývalo lepší (i když ani to by nebylo bůhvíjak původní!) naznačit, že odhalení „Emila“ Janiným mužem nemuselo být tak docela pravdivé, a ponechat tak Liškově postavě určité tajemství, aby si názor na ni udělal podle svého divák? Co scénářem vlastně chtěla autorka říct? Víra tvá tě uzdravila? Zázraky se nedějí, věřte skeptikům? … Na druhou stranu: klobouk dolů před hereckým obsazením – skutečně excelentní Magálová (po hrůze „Líbáš jako Bůh“ konečně mohla opět ukázat, že je výborná herečka), přesvědčivý Liška, skvěle obsazení Lábus, Dvořáková a Haverl. Herci byli natolik dobří, že suverénně zahráli vše, co bylo třeba, takže opravdu nebylo třeba toho čarování s kamerou a polopatických flashbacků.(8.2.2010)

Jaroslav Brabec tím svým filmařským pohledem dokáže oživit nejeden ploše televizní scénář, ale tady kupodivu všechny ty hrátky s flashbacky působily spíš nepatřičným dojmem. Zato klobouk dolů před tím, co předvádějí Kamila Magálová a Pavel Liška, na kterých to celé stojí víc než na scénáři. Výsledný film není příliš jednoduchý k uchopení, ale rozhodně stojí za vidění.(7.2.2010)

Zvláštně useknutý a veskrze nezvládnutý konec a do nebe volající předvídatelnost zkazila co mohlo být docela dobrým filmem s fajn námětem. Kamera mě většinou štvala, stejně jako veškeré herecké obsazení vyjma hlavní hrdinky. Jak už poznamenal někdo přede mnou, Kamila Magálová je opravdu jediné pozitivum tohohle dílka.(7.2.2010)

• alambert

Líbil se mi Pavel Liška, sice né v životmí formě, ale přesto dobrý herecký výkon a potom ještě Vanda Hybnerová. Ostatní herci hrůza, přehrávání, trapnost atd. Děj velmi trapný a nudný, ač ze začátku film vypadá až mysticky, ke konci slábne. Jinak celkově z filmu vyloženě čiší nízkorozpočtovost, některé záběry vypadají jako točené web kamerou a roztřesené záběry nepůsobí dynamicky, ale spíš jako že filmaři neměli peníze na stativ.(7.2.2010)

• Bajda

Pro mě bohužel velmi nezajímavý scénář (i přes zajímavé téma), který ničím nepřekvapil a navíc byl dost děravý. Nezajímaví herci (tentokrát dokonce i Liška) a naprosto iritující režie. Snaha o originalitu rozpohybovanou kamerou a "neobvyklými" úhly, která na mě ale od začátku působila jenom jako napodobování jiných a to ještě amatérské.(7.2.2010)

• - Natáčelo se mimo jiné v pražské ZOO. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Pavel Liška s Kamilou Magálovou se dívají na televizi na jiný film režiséra Jaroslava Brabce Samota. (BoredSeal)