Zasaženi bleskem (TV film)

Zasiahnutí bleskom

(festivalový název)

Česko, 2009, 80 min

TV/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Kamera 7/10/// +výborně zahrané, příběh mě vtáhl do dění, dobrá hudba, zajímavá kamera -herci rozhodně nepatří mezi mé oblíbené/// Kamila Magálová a Leopold Haverl jsou pro mě nové tváře. Pavla Lišku nemusím a ostatní herci tu měli spíš jen epizodní role, které jen doplňovali určité části filmu. Ten stál především na hlavní dvojici, která si vedla výtečně. Rovněž musím říct, že film mě zaujal natolik, že jsem od něj nemohl vstát a odejít třebas si jen udělat čaj, což se mi u nedělních filmů už dlouho nestalo. Příběh je hodně tíživý, dramatický, nechtěl bych takovou úzkostnou rodinnou situaci zažít. Škoda, že ten závěr jsem nějak nepochopil. Nebo snad ano, ale bylo to nějaký rychlý, že jsem si to pořádně nestihl uvědomit./// Celkem 73%///(7.2.2010)

Zvláštně useknutý a veskrze nezvládnutý konec a do nebe volající předvídatelnost zkazila co mohlo být docela dobrým filmem s fajn námětem. Kamera mě většinou štvala, stejně jako veškeré herecké obsazení vyjma hlavní hrdinky. Jak už poznamenal někdo přede mnou, Kamila Magálová je opravdu jediné pozitivum tohohle dílka.(7.2.2010)

Jaroslav Brabec tím svým filmařským pohledem dokáže oživit nejeden ploše televizní scénář, ale tady kupodivu všechny ty hrátky s flashbacky působily spíš nepatřičným dojmem. Zato klobouk dolů před tím, co předvádějí Kamila Magálová a Pavel Liška, na kterých to celé stojí víc než na scénáři. Výsledný film není příliš jednoduchý k uchopení, ale rozhodně stojí za vidění.(7.2.2010)

• thommas

Deset minut je dostatečně dlouhá doba k tomu, aby mozkem oplývající divák procitl a došel k názoru, že Zasaženi bleskem je záležitost, které se nemusí účastnit. Flashbacky u doktorky na mamografu (typu zrzavé soudkyně "umělecky" umístěné v rohu obrazu a podkreslené slovy: "Rozvedeni"), jsou vrcholem trapnosti české televizní tvorby. Pavel Liška si snad pro příště dá pozor, kam šlape.(7.2.2010)

V našich vodách rozhodně nadprůměrná TV produkce. Škoda jen, že příběh má pořád tak nějak tušený vývoj, ovšem stejně tak jisté napětí, jestli něco nebude jinak. To splnil konec, avšak až moc, protože jsem ho, žel, nepobral dokonale. Očekával jsem, že příběh zajde více do hloubky a přestože na to měl, ploul jen po povrchu. Dost se tlačilo na rozpočet, o tom nepochybuji, pivo bez pěny (čaj) a blesky snad odrazy od zrcadel... 50%, ale přikloním se ke třem hvězdám, protože jsem se na film nechtěl dívat a přesto jsem u něj zůstal.(8.2.2010)

• - Pavel Liška s Kamilou Magálovou se dívají na televizi na jiný film režiséra Jaroslava Brabce Samota. (BoredSeal)