• hous.enka

Soutěž o překonávání sama sebe na cestě za tisíce dolarů. Výška, hloubka, voda, tma a - tramtaradáááá - sníst něco hodně odporného a nejlépe syrového, z čeho něco vytéká. Mňam. No vlastně tohle druhé kolo, kdy soutěžící musí sníst něco, o čem ani člověk netušil, že se do pusy dá dát, je vrcholem celé soutěže. První je rozehřívačka a do třetího se dostanou fakt jen machři, co se nebojej vůbec ničeho. Na pár dílů se dá kouknout, ale ono to časem dost omrzí. Zlaté evropské soutěže typu Pevnost Boyard, Na cestěk ke Xapatanu a podobně. Americké fantazie totiž neznají mezí a čím skandálnější celý pořad je, tím víc lidí ho sleduje. Což pro Evropu, doufám, až tak neplatí.(13.4.2012)

• Caszidy

Dvě hvězdy jsou maximum, které jsem ochoten dát jakékoliv reality show, tedy konceptu "co všechno jsou lidé schopni udělat pro peníze". Zde je však toto dalo by se říci již heslo dnešní doby dovedeno do vcelku zábavného provedení, navíc když už u Faktoru strachu zůstanete "viset" při náhodném přepínání kanálů(například v době nemoci), tak Vám čas strávený sledováním docela rychle uteče. Jinými slovy, nudit se nebudete, ale zábava je to vskutku pokleslá. Na druhou stranu, kde jinde uvidíte Miss Arizona(doplňte si kterýkoliv jiný stát Unie) pít syrové pštrosí vejce a podobné delikatesy?(8.2.2010)

• Pepinec

Přistupte blíže, dámy a pánové! Vyrýsované karikatury bez špetky inteligence mlátící velkou americkou hubou pytel plný sebestřednosti, narcismu a arogance jsou připraveny sežrat syrové býčí koule, vypít slimáčí sliz mísený s krví jedovatého hada, a nechat se přejet parním válcem jen proto, aby nám všem dokázaly, že jsou mrtě cool a ten balík prachů na následnou léčbu na JIPce si doopravdy zaslouží. Doporučuji buď k nedělnímu rodinnému obědu anebo do depresivních podzimních večerů, kdy máte pocit, že na vaše sebevědomí už začal lézt první mrazík.(30.10.2011)

• Gemini

Trpím pokaždé, když se tohle objeví na obrazovce. Je to sice legitimní kšeft "vaše sebeúcta za naše prachy", přičemž ty prachy jsou vyždímané z diváků nadržených na další várku tupců ochotných do toho jít, ale naprosto nechápu, proč se klon japonských úchyláren prezentuje jako kaskadérská sportovní show zaměřená na překonávání strachu, když jediné, čím je to "originální", je žraní hnusů případně doplněné ještě koupáním se v hnusech. Oduševnělé sebezpytující promluvy soutěžících, jejich dětinské demotivační pokřikování na konkurenty, dramatické výstupy Oldspiceového Joea Rogana, to všechno mi působí téměř fyzickou bolest. Obdobná zhovadilost jako Jackass, tentokrát "povýšená" na soutěž - jak jinak do toho chcete uvrtat "lidi z ulice"...ačkoliv je skutečně podivuhodné, že všichni vypadají jako ze žurnálu.... 0%(21.8.2011)

• Krissty

Baví mě, když jsou tam úkoly o strachu (například moc povedený byl jeden díl - tuším, že australský - kde soutěžící museli překonat strach z neznáma), ale většinou je to buď o síle svalů nebo žaludku.. Tohle už se strachem opravdu moc společného nemá.. Ale na druhou stranu mě baví přemýšlet o tom, jak daleko bych byla schopná zajít já.. :)(13.12.2011)

• - Pokud ve druhém kole zbyde jen jeden soutěžící, automaticky vyhrává 25 000 amerických dolarů a o zbývající peníze soutěží v kole třetím vždy s někým, kdo v předchozím kole nevyhrál. (fiLLthe3DD)

• - Pre obrovský záujem prihlásených súťažiacich sa rozhodli tvorcovia pripraviť brutálnejšie úlohy, a tak poslali americkému ministerstvu poľnohospodárska žiadosť, aby im vypísali všetko, čo by bol schopný zjesť bežný zdravý človek. Samotný štáb zostal zaskočený, keď list obsahoval "lahôdky" ako jelenie spermie, býčí penis a pod. (Greenpeacak)

• - V roku 2005 na tvorcov podal sťažnosť istý Austin Aitken, v ktorej uvádzal, že mu pri sledovaní prišlo tak nevoľno, že sa musel postaviť a rozbehnúť k dverám, kde sa následne zranil. (Greenpeacak)