• Marek1991

Dobrá stránka toho je, že niektorí ľudia uvidia, že by bolo dobré prekonať svoj strach z rôznych vecí a ako to niekedy ide. Zlá je tá, že sa pošliapava znova ľudská dôstojnosť a ide opäť o veľa peňazí. Tá forma reality-show a ešte to, ako sa správajú moderátori a podobne ako réžia a iní, z toho robí dosť nesledovateľnú záležitosť. Mimochodom to, že nejde o slávu a peniaze tým týpkom je hlúposť, veď vlastné fóbie môžu prekonávať aj tam, kde ich nikto nevidí alebo ich prekonávať s im blízkymi ľuďmi. Už neviem, či to bolo v tejto súťaži, ale ak nie určite bola skoro rovnaká a jedno dievčatko tam povedalo pokiaľ si to dobre pamätám, keď jej mama nezvládla úlohu, že je veľmi sklamaná a smutná zo svojej mamy, takéto situácie nerád zažívam, keď je mozog vymytý, srdce trpí a pritom sa na tom nejaký úchylkár, masochista alebo zlý a neprajný človek zabáva. Podľa mňa dosť zlý program, nevhodný do televízie.(2.3.2012)

Voda, výšky, ostří hlídací psi, pojídání nechutností (případně chůze po střepech a pobyt v komoře plné slzného plynu) plus vzájemné "hecování" se soutěžících: reality show jsou poněkud úchylné a ti, kteří do nich z nejrůznějších důvodů vstupují, rovněž. Třetí hvězdička za ten nápad zaparkovat osobní auto na jedoucím tahači s návěsem plným aut.(14.1.2010)

• SarumanKo

Ukážka toho, aká hlboká je žumpa, do ktorej ľudská dôstojnosť môže klesnúť. Je smutné, že sú ľudia, ktorých pri ich sebadeštruktívnej honbe za peniazmi nezastavia ani nechutnosti a násilnosti najvyššieho kalibru. A myslia si pri tom, že z toho vychádzajú ako víťazi. Avšak skutočnými víťazmi sú mediálni diktátori, ktorí sa vďaka princípu "chlieb a hry" nabalia na hlúpom súťažiacom aj hlúpom divákovi. I keď vyčítať prostému (nielen americkému) buranovi, že ho baví prostredníctvom čumenia na obrazovku prežívať adrenalín, ktorý on sám nikdy nezažije, by nebolo úplne fér. Nuž, takto veci fungujú... (0/10)(2.8.2012)

Fear Factor, v mém žebříčku Reality-Show (RS), na třetím místě. CBS je jednoznačnou jedničkou v tvorbě nejlepších RS na světě, tato soutěž je "výrobkem" americké televize NBC. Problémem této show, je občas špatný výběr soutěžících. Jsou to vesměs blázni, kteří si za každou cenu potřebují něco dokazovat, podle toho se pak i chovají. Na normálního člověka jsem narazil jen zřídka. Když se k tomu přičte děsně malý časový prostor k tomu, abych mohl někomu vůbec začít fandit, výjde mi, že tahle soutěž se nedá sledovat kvůli fandění, ale čistě pro ten adrenalin, který občas obsahuje. To jí dělá poloviční, protože RS se sledují hlavně kvůli lidem. Soutěže jsou občas k zblití, občas jsou dost nudné, preferuji prostřední, "nechutné" disciplíny, které jsou i nejzajímavější. Plusem je rozhodně fakt, že tento pořad sleduju už od svých 14ti let a dříve jsem jí přímo zbožňoval. Má také jedno z nejlepších "open intro" (jen hudba) ze všech RS, které jsem kdy viděl. Na závěr musím upozornit na nechutně kreténský dabing, který předvedla Prima COOL, radši si to někde sežeňte a podívejte se v originále, tohle je vrchol zprznění pořadu. 70% 05.01. 2010(5.1.2010)

• AllShallFall

Nechutná soutěž, která absolutně degraduje úroveň lidí na nejnižší bod jaký snad existuje. Co je zkvělého na tom, že se někdo vykoupe v hromadě sraček za prachy? Tento pořad je jasným důkazem toho, co pro člověka znamenají peníze. Klidně by vypil prasečí blitky aby dostal 1000 dolarů. A pak to nazvou " Faktor strachu". Tohle nemá se strachem absolutně nic spolčného. Spíše by se to mělo jmenovat "Faktor debilismu". A vůbec....nedivím se, že je to americký pořad. To ostatně hovoří o inteligenci amerického....národa...(??)(27.10.2011)

• - Třídílný speciál s názvem "Psycho" v 6. sérii, který byl situován do prostředí Bates Motelu, známého z legendárního filmu Psycho (1960), byl natočen v původních kulisách ve studiu vlastněném Paramount Pictures.

• - Tvorcovia nepresvedčili žiadneho profesionálneho trénera zvierat, aby im pomáhal pri niektorých úlohách, pretože by tým boli nútený porušiť trénerské zásady pri práci so zvieratami. (Greenpeacak)

• - Pre obrovský záujem prihlásených súťažiacich sa rozhodli tvorcovia pripraviť brutálnejšie úlohy, a tak poslali americkému ministerstvu poľnohospodárska žiadosť, aby im vypísali všetko, čo by bol schopný zjesť bežný zdravý človek. Samotný štáb zostal zaskočený, keď list obsahoval "lahôdky" ako jelenie spermie, býčí penis a pod. (Greenpeacak)