poster

Sherlock Holmes and the Spider Woman

Krimi / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 1944, 63 min

 • ilclassico
  **

  Trochu toho britského černého humoru a to je vše. Provedení ne moc zajímavé. V rámci žánru za 2,5.(22.4.2019)

 • Pohrobek
  ***

  Řada mysteriózních sebevražd upoutá pozornost slavného detektiva (Basil Rathbone). Brzy příjde Sherlock na to, že všechny oběti byly vášnivými hráči... Již pátá sherlockovka Universal-Studios - a jedna z nejlepších.(25.4.2005)

 • liquido26
  ***

  I přes krátkou stopáž jsem se místy trochu nudil, ale zase to nebylo tak zlé. Nebyla to tradiční Sherlockovka. Vrahy jsme znali téměř od začátku. Šlo jen o to zjistit, jakým způsobem své činy prováděli a usvědčit je. Gale Sondergaardová coby Pavoučí žena (se Spidermanem to nemělo nic společného :-)) byla jednoduše skvělá. Rafinovaná, chladnokrevná a přitom krásná mrcha.(3.1.2009)

 • Oktavianus
  ***

  Průměrná nedoyleovská holmesovka, která je zajímavá jen zpočátku, když se objevují tajemná úmrtí a jednou z obětí má být při rybaření i Sherlock Holmes. Jenže od té chvíle úroveň i zábava klesala a klesala a po pravdě se už nezastavila. Snad jediný zajímavý moment byl v úplném závěru, kdy byl Holmes přivázaný na pouťové střelnici za plechové terče v podobě nacistických pohlavárů. Pokud to tak za války opravdu vypadalo, že se na poutích střílelo na srdce Hitlera a Himmlera, možná bych překonal svou nechuť k podobným kratochvílím a šel si zastřílet taky. Největší zklamání však pochází z titulní Spider Woman - dalo se tušit, že to nebude zmutovaná pavoučí žena, ale přece jen... když už na její označení lákají...(24.2.2014)

 • Kolssteyn
  ****

  Deja vu několika jiných dílů Sherlocka Holmese... Watsonova milá faux pas a chcem snad od Sherlocka něco víc? Kromě toho aby tam jen proboha nehrál Matt Frewer!(6.1.2010)

 • - Film není natočen podle žádné konkrétní povídky Arthura Conana Doylea, neboť scenárista použil postavy a fragmenty hned z několika jeho povídek. (ilclassico)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace