Sherlock Holmes and the Spider Woman

Krimi / Mysteriózní / Horor / Thriller

USA, 1944, 63 min

Průměrná nedoyleovská holmesovka, která je zajímavá jen zpočátku, když se objevují tajemná úmrtí a jednou z obětí má být při rybaření i Sherlock Holmes. Jenže od té chvíle úroveň i zábava klesala a klesala a po pravdě se už nezastavila. Snad jediný zajímavý moment byl v úplném závěru, kdy byl Holmes přivázaný na pouťové střelnici za plechové terče v podobě nacistických pohlavárů. Pokud to tak za války opravdu vypadalo, že se na poutích střílelo na srdce Hitlera a Himmlera, možná bych překonal svou nechuť k podobným kratochvílím a šel si zastřílet taky. Největší zklamání však pochází z titulní Spider Woman - dalo se tušit, že to nebude zmutovaná pavoučí žena, ale přece jen... když už na její označení lákají...(24.2.2014)

Deja vu několika jiných dílů Sherlocka Holmese... Watsonova milá faux pas a chcem snad od Sherlocka něco víc? Kromě toho aby tam jen proboha nehrál Matt Frewer!(6.1.2010)

Řada mysteriózních sebevražd upoutá pozornost slavného detektiva (Basil Rathbone). Brzy příjde Sherlock na to, že všechny oběti byly vášnivými hráči... Již pátá sherlockovka Universal-Studios - a jedna z nejlepších.(25.4.2005)

I přes krátkou stopáž jsem se místy trochu nudil, ale zase to nebylo tak zlé. Nebyla to tradiční Sherlockovka. Vrahy jsme znali téměř od začátku. Šlo jen o to zjistit, jakým způsobem své činy prováděli a usvědčit je. Gale Sondergaardová coby Pavoučí žena (se Spidermanem to nemělo nic společného :-)) byla jednoduše skvělá. Rafinovaná, chladnokrevná a přitom krásná mrcha.(3.1.2009)