Vyděrač

• Kazachstán Рэкетир (více)

Konec boje v ringu – začíná boj v ulicích. Sayan je mladý a nadějný kazachstánský boxer. V ringu je opravdu dobrý, ale rozhodl se raději bojovat v ulicích. Stává se členem místního gangu a rázem má vše – peníze, respekt, děvčata. Sayanovi se opravdu daří, ale postupně zjišťuje, že z tohoto životního stylu už není cesty zpět. Vše má zkrátka svou cenu. Úspěšný kazachstánský akční thriller. (oficiální text distributora)

Smok

Životný príbeh jedného kazašského mafiána a jeho vzostupy a pády. Príbeh Sayana sa dá s kľudom implementovať na hociktorú postkomunistickú krajinu. Príbeh je podaný s nadhľadom a trochou humoru, takže nenudí a príjemne pobaví. ()

Campbell

Ale tak jo, nic jsem nečekal a teoreticky jsem nic nedostal, příběh o ničem, herci šílení. Ale nedostal jsem nic co by mě zhnusilo a naopak mě překvapila "lidskost" těch lidí. Kazachstských filmů moc za sebou nemám(jeden či dva horory), takže hodnocení není vyloženě čisté. Líbilo se mi prostředí, ale zase ne zdlouhavé dialogy. Každé plus v tomhle filmu vystřídá mínus, takže za mě průměr. Ale takovej celkem pohodovej. ()

Karamanlis

Pútavá krimi dráma, situovaná do prostredia kazašskej Almaty v hektickom období po rozpade ZSSR. Hlavný hrdina Sayan je priamočiary a voči svojim druhom podsvetia za každých okolností loajálny sympaťák, ktorého ani potom, čo stúpa v rebríčku gangsterskej hierarchie neopúšťajú skromnosť a pokora, nadobudnuté v boxerskom prostredí, z ktorého bol mafiou zverbovaný. Jeho vecné a občas aj úsmevne podané rozprávanie v pozadí diania je vítaným spestrením filmu. ()

Thomassi

Jsem překvapen, co se vyklubalo z tohoto neznámého kazašského filmu. Pojednává o mladém boxerovi, který se postupem času vyškrábe až na váženého člena mafie. Příběh je naprosto jednoduchý, ale pořád se něco děje. Nepostřehl jsem tam žádné zbytečné pasáže plné nudy, i když chvílemi to na mě působilo trošku nemotorně. Ale takové prkotiny mi celkový dojem z filmu nezkazí. Narozdíl od amerických kolegů, kteří, když vyplodí nějaký béčkový až céčkový film a ještě si myslí, že s ním udělají díru do světa, si tento snímek na nic nehraje. Mě to přišlo příběhově podobné ruské Brigádě a ta se mi páčila strašně. Tudíž nemůžu jinak, než těch 70% dát. Navíc se tam mihl i Vladimir Vdovičenkov, známý právě z Brigády. ()

zette

Velmi atraktivni akcni film hlavne svou destinaci. Zajimava sonda do zivota jednoho mafiana kdesi v Kazachstanu. I pres celkem jednoduchy pribeh Vyderac pusobi verohodne, tomu pomaha i dobry vyber hercu. Ma to sve chyby, ale bavilo me to. Ruska skola jde znat... ()

klukluka

...aneb, jak na konci řekl umírající Sayan- "nic zvláštního". To je, myslím, dokonalý opis. Udělané to měli dobře, ale ten příběh byl opravdu hrozně jednoduchý a přímočarý, s prvními komplikacemi přišel závěr. Upřímně- čekal jsem, že se ještě něco bude dít... ()

kolemjdouc

trochu mi to připomělo Londýnského gangstera skoro bych řekla že byl natočen na motivy Vyděrače,který ale má atmosféru a zvolené vyprávění vložené mezi dialogy to je teda něco.Dobrý dabing taky má něco do sebe.Film ukazuje realitu gangsterského podsvětí.Popisuje mafiána od jeho narození až po jeho konec. U mě dobrý. ()

mira007

Můj první kazachstánský film a rovnou o boxerovi, který se stal gangsterem údajně inspirovaný skutečností. Film vypadá jako by ho natočili studenti FAMU, příběh jednoduchý jakoby hraný deník čtený hlavním hrdinou, který si sám napsal scénář jako pomník své kariéry. Po filmové stránce bída, ale ta exotika středoasijské země, některé hodně realistické bitkařské scény a účast Vladimira Vdovičenkova ( tvář ze seriálu Brigáda ) mne donutilo dát tři hvězdy. A páčilo se mi i obsazení - uvěřitelný boxer Bajsakalov a sexy Asel Sagatová. ()

Santino7

Kto by to bol povedal, že táto na prvý pohľad pomerne neznáma (a navyše kazašská!) gangsterka, pôsobiaca tu medzi ostatnými žánrovými kolegami nanajvýš nenápadne, by ma mohla až natoľko chytiť. A ako už asi je zrejmé, ono sa to naozaj stalo, dostala ma až natoľko, že plný počet som udelil - napriek niekoľkým pripomienkam (k tým sa ešte dostanem) - naozaj s čistým svedomím. Aby to celé malo aj nejakú hlavu a pätu, pokúsim sa ísť pekne po poriadku. Čo ma na tejto snímke zaujalo najviac, to bol fakt, že sa absolútne na nič nehrala, v podstate po celý čas pôsobila maximálne autenticky. Žiadne zbytočne vyumelkované hranie na city, moralizovanie či napríklad scény len a len pre efekt. Film obsahoval obrazne povedané len to "najnutnejšie", vďaka čomu som sa skutočne ani sekundu nenudil, bolo to tak príjemne svižné. A taktiež sa mi páčilo aj to, že hoci ide o vážnejšiu tému, tak tvorcovia sa rozhodli ísť akoby vlastnou cestou a tým pádom to bolo tak nejak príjemne odľahčené, s ničím si nerobili veľkú hlavu a rovnako s ničím sa ani nesrali, bolo to proste realistické bez akýchkoľvek škrupúľ či pozlátok. Nuž a to bola pre mňa vskutku príjemná zmena, ktorá mi do značnej miery pripomenula súčasnú ruskú kinematografiu - vidno, že majú k sebe blízko (viem si predstaviť, že ak by sa takéhoto námetu/scenáru chytili Američania, v konečnom dôsledku by to s najväčšou pravdepodobnosťou vyznelo omnoho ťažkopádnejšie). Nuž a čo sa týka samotnej obsahovej stránky, tak musím sa priznať, tam sa stopercentne trafili na moju vlnu, podobne ladené mafiánske záležitosti totiž priam zbožňujem. Navyše treba podotknúť aj to, že takáto "rovnica" rýchleho vzostupu mladíkov fungovala prakticky vo všetkých postkomunistických krajinách, no a tie naše dve rozhodne neboli žiadnymi výnimkami - a možno práve z tohto dôvodu, že mi to bolo do vysokej miery povedomé - som si to mohol užiť ešte o poznanie viac než zvyčajne. Rovnako sa mi pozdávalo aj herecké obsadenie, ktoré mi síce čo sa týka mien - až na jednu výnimku, a tou bol konkrétne Vladimir Vdovičenkov (Brigada), ktorého malá rolička ma vskutku príjemne potešila - absolútne nič nehovorilo (a asi ani naďalej hovoriť nebude, keďže mená neviem priradiť už teraz), no za svoje výkony sa teda rozhodne hanbiť nemusia, zaujal najmä predstaviteľ Ruslana a pochopiteľne aj ústrednej postavy, čiže Sayana. Avšak aby som len nechválil, prejdem aj k nejakým tým pripomienkam či mínusom, ako som naznačil už na začiatku - dalo by sa ich síce nájsť oveľa viac, no spomeniem len tie najhlavnejšie, keďže v konečnom dôsledku mi ani nejak moc neprekážali. Čo priam bilo do očí, tak to boli tie hromadné bitky, ktorých choreografie boli zväčša dosť chabé a tým pádom niekedy pôsobili aj dosť komicky (hoci na druhej strane, niektoré údery boli zas presvedčivé až-až, akoby ani nehrali :-)). Rovnako trošku komicky pôsobili aj scény, v ktorých sa za postavami objavilo čistobiele pozadie, to bolo ozaj teda dosť komické. Avšak že by mi to vyložene nejak skazilo môj celkový dojem, tak to sa našťastie povedať nedá, fakt sa mi to pozdávalo. A hoci sa pochopiteľne nejedná o žiaden filmový skvost a tých päť hviezdičiek je svojim spôsobom obrovské nadhodnotenie (ono by totiž bohate stačili aj štyri, stále by to bolo dosť), tak mne sa to proste až čertovsky páčilo, a teda s udelením plného počtu som skutočne neváhal ani sekundu. 5/5 () (méně) (více)

solisoli

Dokumentárny Kazachstanský gangsterský film o komunistickom boxerovi, ktorý rozpráva o svojom gangsterskom krátkom živote. Produkcii išlo hlavne aby to finančne zvládla, pretože prenájom Mercedesov, Lexusa, Humra, nábojov a oblekov, predsa len niečo stojí. Našťastie krátka stopáž mnoho zachránila, hlavne čas utrmácaného diváka. ()

elgordo

Tento snímok stredoázijskej produkcie ma príjemne prekvapil. Jednoduchý, ale vcelku dobre natočený film so spádom a dynamikou. Príbeh chlapca, ktorý začínal ako dobrý boxer až sa z neho stal mafián. Film sa odohráva v 90. rokoch a jeho dej by sa dal preniesť do hociktorej postkomunistickej krajiny, kde v chaose novej demokracie si miesto na svetle hľadali všelijaké indivíduá. Príbeh bol podaný vtipne aj smutne, zaujímavé boli momenty, kde sa hrá pred biely pozadím. ()

frankiiee

Jasné že to nie sú plnohodnotné 4 hviezdy, ale film má držal pozorneho od začiatku do konca a to sa cení. Navyše myslím si že tento film je jeden zo tych ktoré človeku chvíľu v pamäti ostanú. ()

štěpule

Zajímavý příběh jednoho "obyčejného" života bez zbytečných násilností a se špetkou humoru. Můžu jenom doporučit. ()

tahir

Nic moc pribeh, uz to to stokrat bolo. Asi prvy kazassky film, ktory som videl. Priemerna gangsterka, ktora ma nastastie kratku minutaz, takze nestihne az tak nudit. ()