Vyděrač

• Kazachstán Рэкетир (více)

Konec boje v ringu – začíná boj v ulicích. Sayan je mladý a nadějný kazachstánský boxer. V ringu je opravdu dobrý, ale rozhodl se raději bojovat v ulicích. Stává se členem místního gangu a rázem má vše – peníze, respekt, děvčata. Sayanovi se opravdu daří, ale postupně zjišťuje, že z tohoto životního stylu už není cesty zpět. Vše má zkrátka svou cenu. Úspěšný kazachstánský akční thriller. (oficiální text distributora)

Thomassi

Jsem překvapen, co se vyklubalo z tohoto neznámého kazašského filmu. Pojednává o mladém boxerovi, který se postupem času vyškrábe až na váženého člena mafie. Příběh je naprosto jednoduchý, ale pořád se něco děje. Nepostřehl jsem tam žádné zbytečné pasáže plné nudy, i když chvílemi to na mě působilo trošku nemotorně. Ale takové prkotiny mi celkový dojem z filmu nezkazí. Narozdíl od amerických kolegů, kteří, když vyplodí nějaký béčkový až céčkový film a ještě si myslí, že s ním udělají díru do světa, si tento snímek na nic nehraje. Mě to přišlo příběhově podobné ruské Brigádě a ta se mi páčila strašně. Tudíž nemůžu jinak, než těch 70% dát. Navíc se tam mihl i Vladimir Vdovičenkov, známý právě z Brigády. ()

elgordo

Tento snímok stredoázijskej produkcie ma príjemne prekvapil. Jednoduchý, ale vcelku dobre natočený film so spádom a dynamikou. Príbeh chlapca, ktorý začínal ako dobrý boxer až sa z neho stal mafián. Film sa odohráva v 90. rokoch a jeho dej by sa dal preniesť do hociktorej postkomunistickej krajiny, kde v chaose novej demokracie si miesto na svetle hľadali všelijaké indivíduá. Príbeh bol podaný vtipne aj smutne, zaujímavé boli momenty, kde sa hrá pred biely pozadím. ()

mira007

Můj první kazachstánský film a rovnou o boxerovi, který se stal gangsterem údajně inspirovaný skutečností. Film vypadá jako by ho natočili studenti FAMU, příběh jednoduchý jakoby hraný deník čtený hlavním hrdinou, který si sám napsal scénář jako pomník své kariéry. Po filmové stránce bída, ale ta exotika středoasijské země, některé hodně realistické bitkařské scény a účast Vladimira Vdovičenkova ( tvář ze seriálu Brigáda ) mne donutilo dát tři hvězdy. A páčilo se mi i obsazení - uvěřitelný boxer Bajsakalov a sexy Asel Sagatová. ()

kolemjdouc

trochu mi to připomělo Londýnského gangstera skoro bych řekla že byl natočen na motivy Vyděrače,který ale má atmosféru a zvolené vyprávění vložené mezi dialogy to je teda něco.Dobrý dabing taky má něco do sebe.Film ukazuje realitu gangsterského podsvětí.Popisuje mafiána od jeho narození až po jeho konec. U mě dobrý. ()

solisoli

Dokumentárny Kazachstanský gangsterský film o komunistickom boxerovi, ktorý rozpráva o svojom gangsterskom krátkom živote. Produkcii išlo hlavne aby to finančne zvládla, pretože prenájom Mercedesov, Lexusa, Humra, nábojov a oblekov, predsa len niečo stojí. Našťastie krátka stopáž mnoho zachránila, hlavne čas utrmácaného diváka. ()