poster

Libanon (festivalový název)

 • Izrael

  Levanon

 • Německo

  Lebanon - Tödliche Mission

 • Francie

  Lebanon

 • USA

  Lebanon

 • Velká Británie

  Lebanon: The Soldier's Journey

Drama / Válečný

Izrael / Německo / Francie / Libanon, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vavča
  ****

  Na jednu stranu originální (proti?)válečný film, na druhou stranu silně trpí některými vykonstruovanými situacemi mezi hlavní čtveřicí. Přece jen nechce se mi věřit, že jsou Izraelci tak vyměklí, demoralizovaní, defétističtí a skoro bych řekl, že nemají koule! Takhle se chovají vojáci? Na druhou stranu chápu jejich děs a obavy, nikoliv reakce na ně. Masakrózní kamera, hustá psychotická atmosféra, plná úzkosti, strachu, který ze všech více či méně jen leje. Jen z důvodů proč musíte film vidět, neviděl jsem nic podobného a to znám hodně válečných filmů, dále uvidíte platnost pořekadla bordel jak v tanku, zažijete neuvěřitelnou jízdu, doporučuji pustit si to v noci na pořádném ozvučení...(24.3.2011)

 • drankeryth
  ***

  Cely film sa prakticky odohraval vo vnutri tanku a spoza periskopu. Samotny tank konecne ukazali az na konci filmu a aj to len na par sekund. Ale to nevadi, pretoze film vas vedie tym spravnym smerom a ani som sa nenazdal a bol zachvilu koniec filmu. Film ma dobre dialogy a na prestrelku nezostalo miesto. Len sem tam sa aj vystrelilo. Hlavne to zlikvidovanie dodavky na zaciatku filmu, ked ukazali na zemi sedliaka bez koncatin a jednej ruky. To bol teda pohlad. Toto je dobra vojnova drama o osude tankistov uvaznenych v kuse zeleza:)(19.9.2011)

 • Niktorius
  *****

  Brilantní. Krev, pot, slzy, voda a nafta ve stísněném prostoru jednoho izraelského tanku, jehož posádka (a s ní i divák) netuší, kde je, co ji čeká v příštích minutách, ani komu může věřit. Ultrakomorní a neakční válečný film, který svou smyslovou drásavostí a sugestivností vydá za nejednu trikovou orgii plnou střelby a výbuchů. 90%(15.5.2010)

 • Big Bear
  *****

  Skvělá záležitost. Dokonce si myslím, že to je zatím můj nejlepší ,,tankový" válečný film. A to zde tank za celou dobu prakticky nespatříme. Válečné drama dokonale vykresluje psychologii jednotlivých postav osádky tanku. Natočit prakticky celý film periskopem tankové věže byl skvělý nápad a roztřesené záběry dokreslované motorickým otáčením věže jen podoporují syrovost a autenticitu záběrů. Celý snímek se prakticky odehrává jen na několika čtverečních metrech uvnitř ocelového kolosu. Úplně jsem cítil pach potu, výfukových plynů, korditu a olejů uvnitř sluncem rozpáleného obrněnce. Je o osádce složené z izraelských záklaďáků, která je vyslána s armádou do jižního Libanonu, kde má podporovat četu pěchoty. Osádka má problémy nejen mezi sebou, ale i s ostrou střelbou na skutečné lidské cíle... Celý snímek je velkou obžalobou války. Nutno vidět. U mne je to na plný počet hvězd. * * * * *(18.1.2012)

 • Enšpígl
  *****

  Já ten film mám pořád v hlavě. Zde zvolenou formu antiválečné retoriky totiž považuju za naprosto geniální a filmařské zpracování za vrcholovou ukázku režisérského super umění. Něco kde válku nevidíš, kde nemáš tuny přestřelek, keců ani hrdinsky pojatou pointu, tohle je jedna z mála filmových válek, kterou si fakt prožiješ. Citíš strach, zmar, beznaděj , prostě všechno čeho má každá válka vždy plný sklady.(20.7.2016)

 • - Zbraň používána izraelskou armádou je útočná puška IMI Galil. (K98)

 • - V Izraeli měl snímek rozporuplný ohlas, vřelého přijetí se mu však dostalo na řadě mezinárodních festivalů (včetně Zlatého lva na MFF v Benátkách). [Zdroj: MFF Karlovy Vary] (POMO)

 • - Tank ve filmu je izraelský Sho´t (hebrejsky "bič"), což je izraelská varianta britského tanku Centurion vybavená 105mm kanonem L7. (KM Phoenix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace