poster

Libanon (festivalový název)

 • Izrael

  Levanon

 • Německo

  Lebanon - Tödliche Mission

 • Francie

  Lebanon

 • USA

  Lebanon

 • Velká Británie

  Lebanon: The Soldier's Journey

Drama / Válečný

Izrael / Německo / Francie / Libanon, 2009, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vercinix
  ***

  Z hlediska žánru (tj. válečný film-hraný dokument) nebylo snad co vytknout, problém s mým hodnocením je, že válečný film mi moc nesvědčí a hrané dokumenty mám sice rád, ale záleží na tématu a to jak patrno z předchozích slov mi nebylo zrovna blízké. Proto je mé hodnocení spíše soukromou záležitostí. Měl-li bych být objektivní je to tak na 4*.(7.7.2010)

 • Niktorius
  *****

  Brilantní. Krev, pot, slzy, voda a nafta ve stísněném prostoru jednoho izraelského tanku, jehož posádka (a s ní i divák) netuší, kde je, co ji čeká v příštích minutách, ani komu může věřit. Ultrakomorní a neakční válečný film, který svou smyslovou drásavostí a sugestivností vydá za nejednu trikovou orgii plnou střelby a výbuchů. 90%(15.5.2010)

 • F.man
  ***

  Vynikající koncept. Už první minuty mi připomněly skvělou německou Ponorku , kterou mám spojenou s jednou z nejlepších filmových atmosfér vůbec. A tank se pro tenhle uzavřený, klaustrofobický zážitrek hodí minimálně stejně. Trochu mě pak mrzí (a možná do toho promítám i své hodnocení), že jsem dostal něco jiného. Pokud čekáte "život" v tanku tak nečekejte. Spíše psychologické drámo, vyjadřující se k jedné konkrétní události. A i o té mám pocit, že jen tak povrchně. Přišlo mi že Maoz nakonec nevěděl ani tak moc, co vlastně chce říci, co chce točit - jestli kritiku války, jestli rutinu skupiny z tanku, jestli válečné drama... Tak trochu ze všeho něco a vlastně pořádně nic. Na mě opravdu nekompaktní, nesourodé. Navíc i tu tankovou atmosféru mi pořád něco narušovalo. Na druhou stranu, má to své specifické kouzlo a rozhodně nejde o špatný film. Jen jsem čekal více. Nebo možná jen něco jiného. Man is steel. The tank is only iron (15.2.2012)

 • MA.KI
  *****

  Hodinu a půl trvající pobyt v klaustrofobických prostorách jednoho izraelského tanku spolu se čtyřmi tankisty. Relativně realistické až naturalistické vnímání izraelsko-libanonského konfliktu, a to POUZE skrz hledí tankové věže, které jako jediné divákovi umožní pohled mimo tank, a také díky dění v samotných útrobách tanku. Okolo jen smrt, strach a nejistota. ~ Ač projekt trochu nedotažený i nevyvážený, psychologicky ne úplně věrohodný, bezesporu originální a hodnotný. To oceňuji a přidávám hvězdu navíc. ~ ~ To člověk je vytvořen z oceli, tank je jen kus železa.(14.6.2012)

 • RobbieM@N
  ***

  Ve filmu to vypadá, jak kdyby posádku tanku tvořili čtyři nejneschopnější vojáci z celé izraelské armády - nakonec to ale asi je tak, že tvůrcům šlo o to co nejvíce zobrazit klaustrofobii a napětí mezi vojáky, kteří musí spolu (ne)kooperovat na malém prostoru a jediným způsobem, jak do toho emočně zapojit i diváka, je nechat se ho dívat na čtyři úplný hovada.(9.12.2010)

 • - Zbraň používána izraelskou armádou je útočná puška IMI Galil. (K98)

 • - V Izraeli měl snímek rozporuplný ohlas, vřelého přijetí se mu však dostalo na řadě mezinárodních festivalů (včetně Zlatého lva na MFF v Benátkách). [Zdroj: MFF Karlovy Vary] (POMO)

 • - Tank ve filmu je izraelský Sho´t (hebrejsky "bič"), což je izraelská varianta britského tanku Centurion vybavená 105mm kanonem L7. (KM Phoenix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace