Reklama

Reklama

Scooby-Doo: Začátek

(TV film)
  • USA The Scooby-Doo! Mystery Begins (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Co pojí nejlepší kamarády? V případě Daphne, Velmy, Freda, Shaggyho a Shaggyho odvážného štěněte Scooby-Dooa jsou to záhady! Celovečerní hraný Scooby-Doo: Začátek nás zavádí do doby, kdy se čtyři dospívající slídilové (plus jeden psí detektiv) setkali poprvé. Byli tehdy neprávem obviněni z nastrojení duchařského žertíku a vyloučeni z Coolsvilleské střední. Spojili se, aby očistili své jméno a vyřešili tu nadpřirozenou záhadu... a vydali se tak rovnou vstříc neutuchající legraci a dobrodružství. Speciální zábava, speciální přátelé a extra-speciální efekty dělají z tohoto příběhu na téma “jak to všechno začalo” (počínaje setkáním chlapce a psa až po první výpravu v karavanu Mystery Machine) zatraceně báječnou podívanou! (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (63)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Negativum? Ne zrovna strhující příběh jednoho neobyčejného dobrodružství. Pozitivum? Animovaný zvířecí hrdina v hraném filmu, což je mi rozhodně sympatičtější varianta, než ta s čoklem živým. Zajímavost? ´Tédvojka´ se nám dala i na tržby za prodej DVD. Kdyby přihodila údaj, kolik lidí na základě tohoto filmu svého chlupatého mazlíčka pojmenovalo Scooby, snad i ten bodík bych už konečně uronil! :-D ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Tak s tímhle kouskem bych se nikde moc nechlubila, ale na druhou stranu musím přiznat, že mě tahle taškařice o vzniku známé party bavila. Skoro bych řekla, že i víc jak oba hvězdně obsazené filmy (rozhodně víc jak dvojka). Je mi líto dávat za dvě, protože tak zlé to opravdu nebylo, takže alespoň slabší tři hvězdy. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

K mému velkému údivu a vzhledem k mým minimálním očekáváním musím s překvapením konstatovat, že tenhle film vůbec nebyl špatný. Jistě, v tomto případě souhlasím s tím, že už jde zřejmě jen o to vyrazit peníze z fanoušků seriálu a filmů Scooby-Doo, a herci z původních dvou filmů asi věděli, proč do tohohle projektu nejdou (ovšem ona je otázka, jestli jim to bylo nabídnuto). Ale pokud budu objektivní, tak musím říci, že tenhle příběh o tom, jak se vlastně parta kolem roztomilé mluvící dogy dala dohromady, je docela příjemný a velice zajímavý. Samozřejmě to není žádné veledílo, velkolepých triků se zde divák také v nějaké větší míře nedočká, ale jako příběh to funguje a dává to docela smysl. Diváci, kteří budou film chtít zkritizovat si jistě najdou mnoho důvodů a zřejmě i oprávněných, ale ti, kterým se to stejně jako mně docela líbilo, se v tom nebudou šťourat a film označí jako zajímavé vysvětlení zrodu jedné z nejznámějších televizních part. Scooby je pořád stejně roztomilý, hlavní představitelé hrají docela dobře a nic nepokazili, takže v tomhle směru spokojenost. Akorát byl docela nezvyk, že Fred není blonďatý, ale černovlasý, to bylo ale asi taky to jediné, co mi na tom nějak vadilo. Celkově film hodnotím jako docela zdařilý, vidím to někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale v tomhle případě převládá má slabost pro zfilmované příběhy Scoobyho, takže dávám čtyři hvězdy. ()

Segrestor odpad!

všechny recenze uživatele

Lze snadno poznat, že původní herci po nezdařeném sequelu se asi styděli vstoupit do té hnusné kalné řeky znovu - nebo už na ně nikdo nechtěl dát ani cent. Skutečnost je taková, že někdo zeslonil, co se dalo a ještě to přizabil debilními histrióniky v hlavních rolích. Bída, děs a utrpení - nikoliv jako ústřední motiv filmu o hledačích záhad, ale jako definice filmu samotného. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

Net/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 8/10/// +hlavně že je to krátké a nenáročné -opět řeknu, že to nemá na kreslenou verzi/// Když jsem před lety hodnotil druhý hraný díl s podtitulem Nespoutané příšery, slíbil jsem, že dám příště přednost animáku. To jsem ještě netušil, že o pět let později vznikne další hraná verze, tentokrát určeno rovnou do televize, bez jakékoliv hvězdné tváře jako tomu bylo tenkrát. A světe div se, ono to není tak špatný. O hodně to překonává první hraný film a o něco i ten druhý. Animace je sice o fousek slabší než u zmíněných kino filmů (přestože ten první vznikl v roce 2002), ale i tak na televizní film je obstojný. Některé efekty (duchové) jsem dokonce i hodně vydařené. Z herců potěší Gary Chalk (ten ruský generál z Hvězdné brány) a vlastně i ty nové herecké tváře jsou celkem sympatické a vizuální převtělení do postav se povedlo. I když ono to vlastně není nic těžkého, stačí dobrý casting a šikovného vizážistu. Samotný děj je někdy opravdu hodně jednoduchý a stupidní, gagy nefungují úplně vždy a často jsou hodně laciné. Přesto je to snesitelné a já jsem minimálně spokojen, že jsem to přežil bez újmy./// Celkem 51%/// ()

Galerie (12)

Zajímavosti (3)

  • Coolsville - domovské mesto partie - sa nachádza v okrese Erie v Ohiu, približne 1 hodinu západne od Clevelandu. (misterz)

Reklama

Reklama