Scooby-Doo: Začátek (TV film)

The Scooby-Doo! Mystery Begins

Scénografie:

Brentan Harron

Kostýmy:

Kate Main

Scooby Doo nikdy nebyl můj šálek kávy. Ale už jsem i tak něco dílů viděl a v intencích tohoto seriálu je tenhle film úplně v pohodě. Zápletka naprosto standardní Scooby Dooovská, nechápu dost dobře ty kritiky tady. Vždycky to byl seriál pro děti a jako k takovému taky přistupuju. Dětem se to líbí, jako rodič neshledávám žádnou závadu, takže slabší čtyři. Zatím mě všechny tři hrané filmy bavily víc než animované.(1.11.2009)

Tak s tímhle kouskem bych se nikde moc nechlubila, ale na druhou stranu musím přiznat, že mě tahle taškařice o vzniku známé party bavila. Skoro bych řekla, že i víc jak oba hvězdně obsazené filmy (rozhodně víc jak dvojka). Je mi líto dávat za dvě, protože tak zlé to opravdu nebylo, takže alespoň slabší tři hvězdy.(4.2.2011)

• Marek1991

Už to nie je tak zlé, ale stále mám taký pocit, že skutočných duchov a nejaké mystické protoplazmy a podobné veci by sa do týchto filmov nemali pliesť, lebo v podstate vždy odhaľovali len ľudí a stroje prezlečené za strašidlá a duchov. Mimochodom nemal byť Fred náhodou blondiak? Podľa mňa áno, ale som rád, že sa konečne pustili do dielu, kde ukázali, ako táto partička vznikla. Páčilo sa mi veľa miniscénok, ktoré boli aj v seriáloch o tejto partičke. A celkovo to stretnutie nebolo zlé, ale veľa naivných vecí mi nedá to hodnotiť inak. A keď utekali komparzisti, pri detailnejšom pohľade som mal pocit, že niektorí vo chvíľach, keď sa mali báť, sa skôr smiali, či boli zachmúrení alebo mali normálne pohľady. dejovo a celkovo nič moc, ale od dvoch hviezdičiek, to tentokrát u mňa nemalo ďaleko.(26.5.2012)

• Segrestor

Lze snadno poznat, že původní herci po nezdařeném sequelu se asi styděli vstoupit do té hnusné kalné řeky znovu - nebo už na ně nikdo nechtěl dát ani cent. Skutečnost je taková, že někdo zeslonil, co se dalo a ještě to přizabil debilními histrióniky v hlavních rolích. Bída, děs a utrpení - nikoliv jako ústřední motiv filmu o hledačích záhad, ale jako definice filmu samotného.(26.8.2012)

• Stanislaus

Nejslabší článek z celé série hraných Scooby-Doo. Předešlé dva filmy také nebyly zrovna největší odvaz. Tak proč to natočili? Asi mají přebytek financí ... ehm ikdyž tady bych se asi pozastavil, protože na "vizuální efekty" a "herce" ty finance snad nepadly. A jestli ano ... maximální marnivost. Ani Scooby-Doo není co býval - animace mu naprosto zničila jeho už tak dost pošramocenou image. No nic. Koukal jsem se na to jen kvůli tomu, že mám rád filmy plné tajemna a záhad. Teď je dost záhadou jestli bude další pokračování ... snad ne. 30%.(11.2.2010)