Jurská planeta

Ronald Stein

George Edwards

Leo H. Shreve

• Malarkey

Jako zde už někdo tvrdil, taková americká Cesta do pravěka, i když i ta naše Cesta do pravěka je daleko lepší jak právě Jurská planeta, a to to ještě k tomu točili Američani, Rekvizity jsou určitě supr, ale to je na tomhle filmu tak nějak všechno. Ale uznávám tvůrce, že se do něčeho takového vůbec pustili.(1.6.2009)

trikovo snaživé, kulisy, robot, masky újdu, príbeh priamočiary ale našťastie nie moc dlhý aby mohol úplne otráviť /40%/(1.10.2012)

Na stary scifi becko to tak spatny neni jasne ze ty triky jsou nic moc ale atmosfera a hudba spolu z nenarocnou delkou u tohoto dila bez problemu udrzi az do konce a mimochodem kdyz to clovek srovna z dnesnimy nejlacinejsimi zetky vychazi to zhruba nastejno a to neni nejpovzbudivejsi konstatovani(30.3.2012)

• D.Moore

To lepší, co je v tomto filmu k vidění, tedy stylová, béčkově roztomilá a zároveň jistě nákladná výprava, pochází ze sovětského originálu Planeta bouří staršího o tři roky. A ten originál také není bůhvíjak úžasný. Američané do něj nic převratného nepřidali, pouze se pokusili svézt na vlně poměrně zajímavého sci-fi braku.(13.9.2015)

• topr harley

přestříhaná americká verze sovětské klasiky(23.3.2011)

Ed Wood nebyl sam. Chybelo malo ke splneni mokreho snu kazdeho "B-movie fan". Co? Treba si nenechavat ty nejlepsi mozne momenty pro sebe a ukazat vic nez dialogove sceny a celkem 10 vterin vesmiru. Dej je tim dost neprehledny, protoze kdo je kdo, kde je a co dela jsem si uvedomil az nekde v pulce. Ovsem robot, uchvatne exteriery a "Pathécolor" zahladi vetsinu nedostatku a sami z toho udelaji nadherny brak.(2.8.2009)

• Big Bear

Tohle dílo lze opravdu těžko pojmout. Pokud jste si jej již koupili, jistě vás ošálil DVD cover stejně jako mně. Film sám je takový Interstellar z pětašedesátého... Fascinuje mně ta koprodukce. 4 roky po Zátoce Sviní a kucí ze Sajůzu a Států si točej sci-fi o Venuši :-). Já to o té koprodukci netušil, ale hned od první chvilky jsem poznal typicky ruské obličeje ruských herců. Navíc modely raket měly svá jména psaná azbukou... Do toho však origoš anglický dabing a na DVD coveru USA (1965)... no teď je to vyřešeno. Film sí¨ám lze brát jako takový studijní materiál jak se tenkrát dělaly triky, jaké byly možnosti atd... Zemana to opravdu lehce připomíná, hlavně podvodní scénou. Kupodivu jsem i přemýšlel nad způsobem pohybu lunárního vznášedla a to dokonce v jednu chvilku s pěti živými astronauty! To vznášedlo mi zase připomnělo ( a vlastně ne jen ono) knihy J. M. Trosky ... Filmový zážitek nečekejte, dns je to spíše takový dokument. Jestli šel tenkrát člověk z kina omámený blockbusterem při kterém se při tricích polil Colou a pokydal popcornem, toť otázka na americké a možná i sovětské seniory... Za mne je to jen za dva vzorky spektra. * *(26.6.2015)

• Chrustyn

Nudná zbytečnost, které by se ve své době vysmál i Karel Zeman.(12.9.2009)

• Caelos

Takřka totožné, jako ruská Planeta bouří. Jako že jsem na tyhle staré scifárny ulítlý, u tohodle jsem se místy k smrti nudil. Vlastně, když to tak vezmu, tak jsem tento film nadhodnotil, nudil jsem se dost, i když na druhou stranu jsem si užil spoustý skvělých "starých" efektů a masek, tak jak to mám rád. Chlápci v gumových kostýmech dinosaurů, hranatý robot s žárovkou místo hlavy, skafandry, vznášedlo zavěšené na lanech, prostě pecka! Z téhle doby mne baví i scifi komiksy, které mi normálně připadají jako obrázkové knížky pro děcka. Ale zpět k filmu. Částečně mne nejspíše ovlivnilo, že jsem viděl už před časem Planeta Bur, ale fakt mi to připadlo dost podobné co se týče děje. Ze začátku jsem se dokonce musel podívat na obal, jestli se Řitka nespletla a nevydala ten samý film pod jiným názvem. Film trpí především špatnými hereckými výkony, podanými značně nesympatickými herci, zvlášť ta ženská, ta byla prostě škaredá. Český dabing tyto špatné výkony ještě více umocňuje, nicméně doporučuji si to s ním pustit, poněvadž některé dialogy jsou až směšné, jak jsou blbé.(23.5.2009)

• SOLOM.

Já mám tu výhodu, že originál neznám a doteď jsem o něm neměl ani páru. DVD k tomuto filmu jsem si koupil hlavně kvůli obalu a bláhově se snažil uvěřit oficiálnímu textu distributora na zadní straně. Ale ani se moc nedivím, že amíci kradli už i v šedesátých letech náměty k filmu, nebo si rovnou celé filmy upravili (sestříhali) podle sebe. To samé udělali i s jedním dílem staré Gojiry. To však nic nemění na tom, že i přes docela krátkou stopáž jsem se u toho nudil jak prase. Otřesný český dabing ještě více znehodnotil již tak slabé dialogy a nebýt těch několika útoků plyšových dinosaurů (pardon skákajících herců v převlecích) unudil byl se k smrti asi úplně. Mám teď vážně dilema, jestli si vůbec shánět originál…20%(16.8.2016)

• kaylin

Doufal jsem, že to bude trikově zajímavá podívaná, ale bohužel to se mi nepoštěstilo a snímek "Jurská planeta" je prostý nějakým pořádných triků, z kterých by vám na chvíli spadla čelist. Je prostý i všeho ostatního a jedná se o béčko, které prostě nemá moc důvodů k tomu, abyste si ho pamatovali.(10.7.2017)

Je to vlastne americká verzia sovietského filmu Planet Bur,ktorý mal v USA obrovský ohlas.Je to na 98% úplne to isté.Žiadne remake,ale to samé.Nechápem síce na čo to bolo dobré,keď už ráz ten film existoval,stačilo ho predabovať.K tomu už asi netreba nič dodať.(6.10.2009)

• Testament

Otřesné a nezajímají mě ani zdůvodnění vzniku filmu. Již v prvních minutách si ze mě snad tvůrci dělali legraci-prý, že skupina kosmonautů cestovala na Venuši, na které jsou podmínky podobné planetě Zemi (??) a putovali tam 320 milionů kilometrů (tak to si hoši trošku špatně spočítali cestu, nebo několikrát, zřejmě z nudy, obletěli slunce). Samotné provedení je oproti naší Cestě do pravěku na mizerné úrovni a připomíná obdobně "kvalitní" Planetu Bouří.(20.8.2009)

Na svojí dobu vítečný film. Efekty jsou naprosto dokonalé ale více nahoru jít nemůžu. Scénář celkem jednoduchý a pořád mě tam štvala ta ženská z tý lodi takže za 4* Ale kulisy byli brilantní.(22.5.2009)

Americká verze Cesty do pravěku,jenže podstatně slabší,ale i tak stojí za shlédnutí.(31.7.2009)

• Ombak▼Penari

Národ, který má Cestu do pravěku a Na kometě, tohle holt nepotřebuje...(15.8.2016)

za design rekvizit(23.3.2009)

• megan017

Tohle ani největší rusofil nebo amerikanobijec(podíleli se na tom oboje) nemůže uznat jako kvalitní film. Tam, kde Cesta do pravěku excelovala, tam tahle slatatina selhala. Rekvizity trapné, miniatury až moc prohlédnutelné, lidi převlečení do dinosauřích oblečků vyloženě směšné, tabletky, které oživí člověka, který se udusil nebo robot z plechovek od cocacoly nepředvedli nic, co by se dalo nazvat kvalitou nebo něčím koukatelným. Uznala bych příběh, kdyby za něco stál..ale on nestál. Nechci ani vidět, jak vypadá Planeta bouří. Ovšem dlouho jsem se tam nezasmála.(11.4.2016)

• Marty_v.S.

peklo! peklo za Zemi, respektive na Venuši přátelé .. scénář má díry jak fotbalová síť, zhusta postrádá logiku, a herci jsou naprostý tragédi (alespoň se tak tvářili) ... myslím, že podobný scénář by jsme dali s kámošema do kupy během jednoho sezení v hospodě a tvářit se jako prkna, by jsme se dokázalli taky .. dávám jednu * za pěkný návrh skafandrů a vozidla (fakt to jedinné, na co se dalo koukat), současně za hlášku: "já to zastřelím" (ta mě fakt pobavila), a za to že jsme byli hned v úvodu (celkem nelogicky - asi proto, aby jsme věděli, že vesmír je fakt "svině") zbaveni jedné posádky úderem meteoritu ... PS: nakonec jsem to dokoukal, ale musel jsem si posledních 5 minut vrátit, jestli jsem neztratil někde pointu ;)(2.6.2009)

• Wyrdas

Nechápu... rozum mi zůstává stát... Jak je možné, že film o tři roky mladší, než jeho předloha, kterou do detailů vykradl (až na drobné změny, respektive spíše výstřihy) může působit o tolik hůře? Planeta Bouří, kterou tento film znásilnil dosahuje mnohem vyšší kvality jak obsahové (lepší dialogy), tak hereckým obsazením. Nemohu hodnotit jinak, než odpadem, neboť zde se jedná o prachsprosté znásilnění předlohy. Nejde o remake, prostě jen o vykrádačku. Mimochodem, Planetu bouří jsem znal již dávno, tento film jsem si koupil za 10 Kč kvůli tomu, že mě zaujal přebal. Jak klamavé, jak scestné a lživé... typicky Americké hodnoty... Vyhozené prachy, za které jsem si mohl zaplatit třeba hru fotbálku.(2.7.2016)

<< předchozí 1 2