Reklama

Reklama

Dáma v zeleném

  • USA The Woman in Green (více)

Obsahy(1)

Scotland Yard prosí Sherlocka Holmese (Basil Rathbone) a jeho přítele a asistenta doktora Watsona (Nigel Bruce) o pomoc při objasnění série vražd mladých žen, jímž je po smrti uřezáván pravý ukazováček. Slavný detektiv ihned tuší, že se za vším skrývá opět jeho věčný nepřítel - bezcitný profesor Moriarty (Henry Daniell)... Zpracováno Bertramem Millhauserem - volně podle stejnojmenného románu Sira Arthura Conana Doyla. Devátá sherlockovka z produkce Universal. (Pohrobek)

(více)

Recenze (16)

dANo 

všechny recenze uživatele

Tieto staré filmy so Sherlockom Holmesom vôbec nepoznám, takže som bol celkom zvedavý. Hlavne, keď to CSFD zaradilo medzi mysteriózne krimi horory :o). Ja by som to teda do takejto kategórie ani zďaleka nezaraďoval, ale to neznamená, že to bol zlý film. Práve naopak, zaujímavý príbeh a perfektná výtvarná stránka filmu z neho robia nadpriemerné dielo. ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Mohlo to být klidně i delší (o kolika filmech se to dnes dá říct?): Basil Rathbone je naprosto dokonalý Sherlock Holmes - suše analytický, zároveň pobaveně ironický a v jeden okamžik i dojemně legrační (to když vyhrožuje Moriartymu, jak si ho podá, jestli zkřiví byť jen vlásek na hlavě jeho přítele Watsona). Škoda je, že arcipadouch Moriarty nepůsobí víc démonicky a jeho odchod ze scény snad ani není hodný jeho pověsti. Nicméně jde o moc příjemnou hoďku, takže se určitě popídím i po dalších filmech z téhle série. ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jen na úvod: v Pohrobkově obsahu k filmu je nonsens, není to podle žádného Doylea, už vůbec ne podle románu a natož stejnojmenného; celý tento případ si vycucali z prstu scenáristé. A to u mě prostě bude vždycky problém - navzdory tomu, že po Psu baskervillském z roku 1939 je to zřejmě nejpovedenější Rathboneho holmesovka, ten "klasický" Sherlock mi prostě chybí. Třeba hned v úvodu, když si jde Holmes dát skleničku do klubu s inspektorem Gregsonem: všichni, kdo dílo A. C. Doylea známe, tak víme, že by to Sherlock nikdy neudělal. A podobných detailů je tam celá řada. Stejně tak nikdy neodpustím, když z Watsona, v knihách důsledně konzervativního a chytrého muže (i když bez fantazie), dělají naprostého pitomce. Dáma v zeleném je zajímavý případ, nápaditý, proto si zasluhuje skoro až 3,5 hvězdy; ale z výše uvedených důvodů (plus sem tam pitomé dialogy) tentokrát nahoru prostě nezaokrouhlím. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Zajímavý děj a celková zápletka, ale myslím si, že se s tím dalo trochu víc pracovat a s odhalením vraha trochu posečkat. Basil Rathbone je frajer a jeho pojetí Sherlocka je nejlepší. Závěrečná scéna s chůzí po okraji střechy a následní hláška o krásném výhledu na Londýn mě dostaly. Trošku mi tam akorát neseděla ta atmosféra 40. let. Alespoň auta mohla být nahrazena drožkami. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jedna z nejpovedenějších sherlockovek z proslulé série se zřejmě nejlepším Holmesem Basilem Rathbonem, který je tu ještě důvtipnější a nápaditější než obvykle. Nezaostává pochopitelně ani mírná natvrdlost doktora Watsona a Henry Daniell v roli profesora Moriartyho i celá jeho zločinecká banda také odvádí své. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama