poster

Dáma v zeleném

 • anglický

  The Woman in Green

 • anglický

  Sherlock Holmes: The Woman in Green

 • anglický

  Sherlock Holmes and the Woman in Green

Krimi / Horor / Mysteriózní

USA, 1945, 67 min

 • pupidup
  ****

  Tak tohle je muj salek kavy... prostredi sarmu a gentlemanu... clovek si normalne vubec neuvedomi, jak perverzni veci mu dnes prijdou normalni... a ja osobne zjistila, ze vubec nepotrebuji zfetovaneho excentrickeho psychotika jako Sherlocka ke stesti, byt se mi faaakt libil,to nezapiram.. ale ja dekuji za pripomenuti toho, co je vlastne uplne "normalni".(26.10.2018)

 • Oktavianus
  ***

  Jen na úvod: v Pohrobkově obsahu k filmu je nonsens, není to podle žádného Doylea, už vůbec ne podle románu a natož stejnojmenného; celý tento případ si vycucali z prstu scenáristé. A to u mě prostě bude vždycky problém - navzdory tomu, že po Psu baskervillském z roku 1939 je to zřejmě nejpovedenější Rathboneho holmesovka, ten "klasický" Sherlock mi prostě chybí. Třeba hned v úvodu, když si jde Holmes dát skleničku do klubu s inspektorem Gregsonem: všichni, kdo dílo A. C. Doylea známe, tak víme, že by to Sherlock nikdy neudělal. A podobných detailů je tam celá řada. Stejně tak nikdy neodpustím, když z Watsona, v knihách důsledně konzervativního a chytrého muže (i když bez fantazie), dělají naprostého pitomce. Dáma v zeleném je zajímavý případ, nápaditý, proto si zasluhuje skoro až 3,5 hvězdy; ale z výše uvedených důvodů (plus sem tam pitomé dialogy) tentokrát nahoru prostě nezaokrouhlím.(11.2.2014)

 • Pohrobek
  ****

  Jedna z nejpovedenějších sherlockovek z proslulé série se zřejmě nejlepším Holmesem Basilem Rathbonem, který je tu ještě důvtipnější a nápaditější než obvykle. Nezaostává pochopitelně ani mírná natvrdlost doktora Watsona a Henry Daniell v roli profesora Moriartyho i celá jeho zločinecká banda také odvádí své.(30.8.2005)

 • filmmovier
  *****

  Když jsem zjistil, že je pár těch starých Rathboneů nadabováno do češtiny, neváhal jsem a sehnal to. Okusil jsem tak další verzi příběhů Sherlocka Holmese, tentokrát film, který vznikl v rok, kdy končila druhá světová válka. Tak postupně. Jedná se o velmi, velmi volnou adaptaci, ale to mě fakt nežralo, právě naopak, byl jsem nadšen. Basil Rathbone s orlím nosem vystihl Sherocka Holmese naprosto dokonale, je to dost možná nejlepší představitel slavného detektiva. Má z něj všechno a v roli mě naprosto ohromil. A Nigel Bruce jako Watson ani v nejmenším nezaostává. Atmosféra příběhu je skvěle vypracovaná, příběh zajímavý, děj napínavý, najde se tu i pár povedených hlášek. Je tu Moriarty, za což chválím a děj skvěle odsýpá. Ta hypnóza mě dostala. Skvělý, ne, dokonalý Sherlock Holmes. Atmosféra, scénář, příběh, to vše na jedničku, Basil Rathbone pak na jedničku s podtrženou. Takže se kouknu na další filmy. Basil je Sherlock stejně jako Jeremy Brett, ale Basil o něco víc. Za mě 100%, spokojenost obrovská. A Holmes tady teda válí neuvěřitelně! Superman!(15.2.2013)

 • dANo
  ****

  Tieto staré filmy so Sherlockom Holmesom vôbec nepoznám, takže som bol celkom zvedavý. Hlavne, keď to CSFD zaradilo medzi mysteriózne krimi horory :o). Ja by som to teda do takejto kategórie ani zďaleka nezaraďoval, ale to neznamená, že to bol zlý film. Práve naopak, zaujímavý príbeh a perfektná výtvarná stránka filmu z neho robia nadpriemerné dielo.(13.3.2012)