Poslední mise

(festivalový název)
  • USA Last Flag Flying (více)

Traja veteráni vojny z Vietnamu, Larry (Steve Carell), Mueller (Laurence Fishburne) a Sal (Bryan Cranston), sa po 30 rokov spoločne stretnú za pochmúrnych okolností - pochovať Larryho syna, mladého mariňáka z vojny v Iraku. (Real Tom Hardy)

Cappuccino

Ak vám počas sledovania filmov nevadí pomalšie tempo a v konverzačných drámach plných dialógov, ste jednoducho doma, Last Flag Flying bude pre vás tou pravou voľbou. Nedočkáte sa žiadnych veľkých dobrodružstiev ani stupňujúceho sa napätia, ale môžem vám zaručiť, že ak vás osudy týchto troch vojenských veteránov chytia už zo začiatku za srdce, až do samotného záveru vás budú mať pevne v hrsti. Snímka takmer výhradne ťaží zo svojich pútavých dialógov a silného hereckého obsadenia a pokiaľ vám tieto dva výrazné klady budú stačiť na to, aby ste sa bavili až do samého konca, máte vyhraté. Ak nie, nemožno vylúčiť, že sa už v polovici snímky budete cítiť ako v rutinnom a zdĺhavom začarovanom kruhu. 7/10 ()

ScarPoul

Možno by ma to tak nezasiahlo, ak by som nemal aj ja pred nedávnom úmrtie v rodine. Film je plný akéhosi skrytého smútku so snahou vyrovnať sa s niečím, čo je do určitého momentu strašne ťažké. Silné trio hereckých výkonov a sympatická Linklaterova réžia z toho robia veľmi duchovnú očistu. Jediné čo mi tam vadilo, bol ten nutný Americký patriotizmus, kedy samotná otázka toho, prečo umierame a za koho dostáva, takú tú pachuť s ktorou sa mi ťažko stotožňuje. Scéna naštevy u starej černošky je emocionálne tak silná, že mi vyhŕkli slzy.. neviem. Mám pocit, že to má omnoho väčšiu hĺbku než by sa mohlo na prvé zhliadnutie zdať. ()

Real Tom Hardy

"STAND AT EASE, WILL YOU? YOU'RE GIVING ME A FUCKIN' STIFF NECK." ------------ Kvalitná komédia s hŕstkou pochmúrnych momentov. Herecká trojka si svoje odohrala poctivo. Najviac vytŕčal rozhodne Cranston, so šiškami bol úplne geniálny. Humor, dialógy a hlášky boli prirodzené, akoby sa skutočne stretla po rokoch parta troch priateľov s rôznymi osobnosťami a spoločnou minulosťou. Film mohol byť pokojne kratší, vynechanie pasáží ohľadne viny z ich služobnej histórie by mi osobne viac padlo. Celkovo je však Last Flag Flying skvelou oddychovkou a ten typický americký vojenský pátos bol tak minimálny a dobre zvládnutý, že sa o ňom ani nevedelo. ()

silentname

"Last Flag Flying" je podľa mňa dobrý, no trošku moc natiahnutý film, ktorý nakoniec sám seba svojim tempom pochová. Má zaujímavé postavy, má pár skutočne dobrých dialógov a má dobré momentky, ktoré si človek zapamätá, no musí sa cez film miestami trošku pretĺcť. Komédia celkom funguje, no dramatické momenty sú rovnako skvelé a sú tu scénky, ktoré sú vyslovene postavné na dobrých dialógoch. Ako napríklad debata vo vlaku, alebo keď si naši hrdinovia kupujú mobil. Alebo moja najobľúbenejšia momentka je, keď rozoberajú smrť Kusaja a Udaja, a ako by prežíval pán George Bush junior, keby prišiel o svoje deti. A film obdivujem za tieto scénky. No súčasne mám pocit, že to mohlo byť viac zostrihané a mohlo sa zlepšiť tempo. Lebo občas mám pocit, že scénok je tu trošku moc a nie úplne fungujú. Herecky super, dialógy sú dobré, no ako som povedal, to tempo by bolo treba zdvihnú a zvýšiť miestami náš záujem. Hodnotenie: B- ()

campix

Po čistém vizionářství, které Linklater prokázal v Chlapectví a byl za něj náležitě oslavován, přichází poměrně nemastná neslaná sonda do americké společnosti. Sledujeme nepravděpodobné setkání trojice bývalých mariňáků z Vietnamské války, kteří se dají dohromady za účelem převzetí a pohřbení syna jednoho z nich. Kritika americké armády a společnosti, která zaujme tak maximálně výbornými hereckými výkony ústředního tria - Carell, Cranston, Fishburne. Forma i obsah docela v pořádku, jenom mě to absolutně nebavilo. ()