Poslední mise

(festivalový název)
  • USA Last Flag Flying (více)
Trailer 1

Traja veteráni vojny z Vietnamu, Larry (Steve Carell), Mueller (Laurence Fishburne) a Sal (Bryan Cranston), sa po 30 rokov spoločne stretnú za pochmúrnych okolností - pochovať Larryho syna, mladého mariňáka z vojny v Iraku. (Real Tom Hardy)

Trailer 1

Jhershaw

Další Linklater. Někdo tu psal "zdlouhavé, ale skvěle zahrané, typický Linklater". Nedá se úplně nesouhasit. Stopáž je poněkud přepálená. Zápletka je v pohodě, jen jsou tu do krajnosti tlačeny rozdíly v povahách postav. Co mě zaujalo, nebo mi to tak aspon připadlo - Carrell tu má nejméně prostoru a mnohem víc mluví Cranston s Fishburnem. Střídání komických momentů s melodramatickou rovinou filmu taky nemusí sednout každému. A jestli je film zdlouhavý? Pro mě až tak ne, ale je to holt Linklaterova road-movie s tím, co k tomu patří. (Ale třeba hudba byla v Chlapectví zajímavější.) 70 % ()

Real Tom Hardy

"STAND AT EASE, WILL YOU? YOU'RE GIVING ME A FUCKIN' STIFF NECK." ------------ Kvalitná komédia s hŕstkou pochmúrnych momentov. Herecká trojka si svoje odohrala poctivo. Najviac vytŕčal rozhodne Cranston, so šiškami bol úplne geniálny. Humor, dialógy a hlášky boli prirodzené, akoby sa skutočne stretla po rokoch parta troch priateľov s rôznymi osobnosťami a spoločnou minulosťou. Film mohol byť pokojne kratší, vynechanie pasáží ohľadne viny z ich služobnej histórie by mi osobne viac padlo. Celkovo je však Last Flag Flying skvelou oddychovkou a ten typický americký vojenský pátos bol tak minimálny a dobre zvládnutý, že sa o ňom ani nevedelo. ()

Cappuccino

Ak vám počas sledovania filmov nevadí pomalšie tempo a v konverzačných drámach plných dialógov, ste jednoducho doma, Last Flag Flying bude pre vás tou pravou voľbou. Nedočkáte sa žiadnych veľkých dobrodružstiev ani stupňujúceho sa napätia, ale môžem vám zaručiť, že ak vás osudy týchto troch vojenských veteránov chytia už zo začiatku za srdce, až do samotného záveru vás budú mať pevne v hrsti. Snímka takmer výhradne ťaží zo svojich pútavých dialógov a silného hereckého obsadenia a pokiaľ vám tieto dva výrazné klady budú stačiť na to, aby ste sa bavili až do samého konca, máte vyhraté. Ak nie, nemožno vylúčiť, že sa už v polovici snímky budete cítiť ako v rutinnom a zdĺhavom začarovanom kruhu. 7/10 ()

silentname

"Last Flag Flying" je podľa mňa dobrý, no trošku moc natiahnutý film, ktorý nakoniec sám seba svojim tempom pochová. Má zaujímavé postavy, má pár skutočne dobrých dialógov a má dobré momentky, ktoré si človek zapamätá, no musí sa cez film miestami trošku pretĺcť. Komédia celkom funguje, no dramatické momenty sú rovnako skvelé a sú tu scénky, ktoré sú vyslovene postavné na dobrých dialógoch. Ako napríklad debata vo vlaku, alebo keď si naši hrdinovia kupujú mobil. Alebo moja najobľúbenejšia momentka je, keď rozoberajú smrť Kusaja a Udaja, a ako by prežíval pán George Bush junior, keby prišiel o svoje deti. A film obdivujem za tieto scénky. No súčasne mám pocit, že to mohlo byť viac zostrihané a mohlo sa zlepšiť tempo. Lebo občas mám pocit, že scénok je tu trošku moc a nie úplne fungujú. Herecky super, dialógy sú dobré, no ako som povedal, to tempo by bolo treba zdvihnú a zvýšiť miestami náš záujem. Hodnotenie: B- ()

sochoking

Tak neviem... Film sa rozbehne pomerne so slušnými hláškami, ktoré chrlí postava Bryana Cranstona (najviac ma rozsekával s mladým Washingtonom) , ale niekde v polovici, ked už partia cestuje spoločne vlakom medzi bedňami, sa to celé nejak zmenilo na nezáživné spomínanie na veselé chvílky z vojny vo Vietname. To už ma nejak nebralo. Dobrý bol ešte Steve Carell, ktorý na začiatku celý čas mlčí a ked otvorí hubu, tak z nej vyletí jedna hláška za druhou pričom to vlastne asi ani hlášky nemali byť : - "Umrela mi žena na rakovinu prsníka. - Prepáč, poznáš ma, ja som to tak nemyslel. - A kam to ideme? - Do Arlingtonu. Zabili mi syna v Bhagdade a chcem, aby ste šli so mnou ho vyzdvihnúť." To som myslel, že podľa miestneho hodnotenia to bude paráda, ale ako hovorím, od vlaku to potom bola pre mňa jedna veľká nuda. ()